Excel nestačí - v čem vytvořit graf?

Gianlucca Bambula

Excel nestačí - v čem vytvořit graf?
« kdy: 18. 09. 2018, 13:31:59 »
Zdravím a prosím o radu - v čem byste tvořili graf, pokud možnosti Excelu nestačí?

Mám data o trvání operací (Step A-C) v jednotlivých dnech (09-11 Apr):



Chtěl bych zobrazit graf, ve kterém by bylo vidět, jak dlouho jednotlivé operace trvaly v daných dnech:



(Tedy sdružit po krocích a každý den vlastní barvou.)

Co se mi podařilo za použití "Pivot table/chart":



Je to téměř to, co chci, až na ty barvy jednotlivých dnů. (To je tím, že zobrazuji jen jednu datovou řadu.)

Poradíte nějaký sofistikovanější nástroj na vykreslení takového grafu, prosím? A nebo nějaký trik, jak v Excelu udělat ty barvy?

Předem díky!


Kit

Re:Excel nestačí - v čem vytvořit graf?
« Odpověď #1 kdy: 18. 09. 2018, 14:32:57 »
Pro desktop bych doporučil R-project, pro web by mohl dobře posloužit Flot.

cinnamon

Re:Excel nestačí - v čem vytvořit graf?
« Odpověď #2 kdy: 18. 09. 2018, 15:23:00 »
Možná by stačilo zůstat u excelu a vyhledat si něco jako multi color chart excel.

Re:Excel nestačí - v čem vytvořit graf?
« Odpověď #3 kdy: 18. 09. 2018, 16:12:14 »
Excel neznám moc dobře a nedokážu říct, v čem nestačí, ale když se ptáš v čem udělat graf, tak Python (+ Pandas) + Matplotlib a třeba k tomu i JupyterLab. Nebo by tě mohlo potěšit Rko -- jak píše @Kit. 

To co chceš vypadá jako Ganttův graf: https://sukhbinder.wordpress.com/2016/05/10/quick-gantt-chart-with-matplotlib/

Petr

Re:Excel nestačí - v čem vytvořit graf?
« Odpověď #4 kdy: 18. 09. 2018, 19:25:27 »
Pokud jde o jednorázovku, pak přímo v powerpointu. Pokud je potřeba automatizovat, pak bych to napsal v perlu (využil bych GD). Obecně jde o problém, který řeším často. Někdy zabere hledání nástroje a postupu v něm tolik času, že je rychlejší sáhnout po hodně nízké úrovni a napsat si to úplně celé - tam totiž mohu říci, že cíle bude dosaženo během jednoho dne. 


Shrek

Re:Excel nestačí - v čem vytvořit graf?
« Odpověď #5 kdy: 18. 09. 2018, 21:06:48 »

Medo

Re:Excel nestačí - v čem vytvořit graf?
« Odpověď #6 kdy: 18. 09. 2018, 22:03:32 »
Jo, Ganntove grafy by mali byt to co hladas. Trochu sprtania, nez to pochopis, ale vysledky stoja za to.

Gianlucca Bambula

Re:Excel nestačí - v čem vytvořit graf?
« Odpověď #7 kdy: 19. 09. 2018, 08:28:09 »
Všem, kteří mi doporučují si něco přečíst o Ganttově grafu, bych chtěl vzkázat, že Gantt v Excelu vytvořit lze poměrně intuitivně. Oříšek je ono obarvení, jak jsem se snažil popsat, což bohužel adresováno nebylo.

Řešení nabídl Kit v podobě R-ka, díky za to!

Potěšilo by mě, kdyby do diskuze vstoupil znalec R a poradil mi, zda si vystačím s ggplot2 nebo dal radu, který z mnoha "plotovacích" balíčků je vhodný.

uf

Re:Excel nestačí - v čem vytvořit graf?
« Odpověď #8 kdy: 19. 09. 2018, 09:28:26 »
gnuplot ?

Shrek

Re:Excel nestačí - v čem vytvořit graf?
« Odpověď #9 kdy: 20. 09. 2018, 00:47:03 »
Všem, kteří mi doporučují si něco přečíst o Ganttově grafu, bych chtěl vzkázat, že Gantt v Excelu vytvořit lze poměrně intuitivně. Oříšek je ono obarvení, jak jsem se snažil popsat, což bohužel adresováno nebylo.


Keby si pozrel zaslaný link, tak by si našiel v MS Excel aj Libre Office Calc riešenie pre  "ono obarvení" ako podmienené formátovanie.

https://office.lasakovi.com/excel/grafy/ganttuv-diagram-excel/