Ankety na titulní straně

Ankety na titulní straně
« kdy: 23. 03. 2011, 19:06:31 »
Na titulní straně vpravo nám přibyl boxík s anketou. Každý týden v něm budeme zobrazovat novou zajímavou anketu nejen na aktuální téma. Hlasujte a pokud budete mít námět na zajímavou otázku, nezapomeňte jej poslat do tohoto fóra.


smoofy

  • *****
  • 1 056
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Ankety na titulní straně
« Odpověď #1 kdy: 25. 03. 2011, 11:08:33 »
Tak mě tak napadlo v návaznosti na paralelní diskuzi ohledně reklamy udělat anketu, kolik lidí pohybující se ve sféře unix-like a svobodného software by bylo ochotno a kolik už platí za různé služby či články a informace. Nemyslím tím teď přímo root.cz ale všeobecně ať už jsou to informační portály, placená podpora alá červený klobouk, různá školící a přednášková vide či placené ebooky. Zajímalo by mně především, jestli většina pohybující se v této oblasti je skutečně ta ortodoxní skupina "všechno zdarma" a nebo jestli je ochotna i něco zaplatit. Ono totiz asi i vetsina tech ortodoxnich vyuziva placene zdroje v podobe eknih, videi a pod nelegalne stazenych na internetu.

brk

Re: Ankety na titulní straně
« Odpověď #2 kdy: 01. 05. 2011, 17:31:05 »
Box s anketou je super. Tohle jsem míval kdysi hodně rád na abíčku, než to ve jménu reklamy šoupli z lukrativní pozice v záhlaví stránky někam dolů, kde už se skoro nehlasuje a diskutuje ještě míň.

U ankety mi ovšem chybí diskuse. Klidně ať to je třeba jen prolinkované do předpřipraveného vlákna do fóra, ale ať tam je.   :)

martink

Re: Ankety na titulní straně
« Odpověď #3 kdy: 01. 05. 2011, 17:44:46 »
Anketa je fajn, ale taky se přimlouvám za diskusi.

Re: Ankety na titulní straně
« Odpověď #4 kdy: 01. 05. 2011, 18:26:26 »
Diskuse je v plánu od začátku, jen se k tomu musí programátoři dostat a dodělat ji tam. Vydržte.


Re: Ankety na titulní straně
« Odpověď #5 kdy: 01. 05. 2011, 18:57:48 »
Ještě mě napadlo: uvítáme tipy na zajímavé ankety nebo oblasti, na které se máme ptát. Pokud něco máte, sem s tím :-).

Re: Ankety na titulní straně
« Odpověď #6 kdy: 01. 05. 2011, 19:05:40 »
témy? politika, náboženstvo... to by boli dlhé diskusie :)

teraz vážne: počítače a internet, licencie, hry, voľný čas... napríklad jazyky by mohli byť zaujímavé. no a samozrejme novinky a názory ľudí na ne.

dal by som nasledovnú anketu: Zmeny v nových verziách softvéru by mali byť skôr:
1) evolučné (menšie zmeny)
2) revolučné (väčšie zmeny)
3) neviem, je mi to fuk, mám poruchu osobnosti

brk

Re: Ankety na titulní straně
« Odpověď #7 kdy: 01. 05. 2011, 19:20:38 »
A mne by zajímalo, zda-li zdejší osazenstvo preferuje stávající Wordpressácké blogy nebo z dílny iinfa, které už nasadila Lupa.  :)

Re: Ankety na titulní straně
« Odpověď #8 kdy: 02. 05. 2011, 08:30:21 »
mňa by zaujímalo, ktorý program sa tu používa aspoň raz do týždňa. mám na mysli napríklad ftp klient, prehrávač hudby, niektoré tie hry zo základnej inštalácie, dock, virtuálnu mašinku, editor na úpravu obrázkov/videa/audia atď :)

E.

Re: Ankety na titulní straně
« Odpověď #9 kdy: 03. 05. 2011, 09:07:39 »
Meli jste uz tyto ankety (pokud ne, tak bych jej rada uvitala :) :
Ankety zamerene na nekolik (treba 4-6) distribuci. Kazda jedna anketa by mela dotaz s nazvem distribuce, priklad:

Proc jsem presla/presel na distribuci - Debian? /namisto Debian pak u dalsich anket by bylo, napr.: Fedora, CentOS, Arch, Gentoo, Mandriva, Ubuntu atd. /

Odpoved (napr.):

1) jsem zacatecnik/ce, na doporuceni
2) tohle jen na testovani, pouzivam jine distro
3) IMO, je lepsi nez jine distra
4) je vykonny a spolehlivy, ma dobre jmeno
5) nevim, jen zkousim postupne vic dister

Bylo by zajimave, takovy pruzkum kdo se na co citi a co je dle jejich nazoru ten jejich favorit :-)

Re: Ankety na titulní straně
« Odpověď #10 kdy: 03. 05. 2011, 09:34:24 »
top by sa dalo aj inak. Napríklad "čo si myslte o ubuntu?"

1) je dobré, používam
2) je dobré, nepoužívam
3) priemer, používam
4) priemer, nepoužívam
5) od toho ruky preč!
6) neviem, nepoznám