Myš na lesklém stole skáče

peekaa

  • ***
  • 122
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Myš na lesklém stole skáče
« kdy: 07. 09. 2018, 12:00:39 »
Mám dvě myši genius - DX120 a DX170. DX120 na mém vcelku lesklém stole funguje bezvadně. Dražší, větší (potřebuji větší do mé tlapy), neskutečně skáče, hlavně tedy ve svislém směru. Čím to je? Obě jsou optické. Na co si dát pozor, až si budu kupovat další "velkou" levnou drátovou myš. Díky.
« Poslední změna: 07. 09. 2018, 13:37:55 od Petr Krčmář »


Sten

Re:Myš
« Odpověď #1 kdy: 07. 09. 2018, 12:16:18 »
Má jiný senzor (DX120 má 1200 dpi, DX170 1000 dpi). Genius bohužel neuvádí, jaký druh optického senzoru používá, takže těžko říct, který je ten funkční.

Anebo má v senzoru chlupy :)

Kit

Re:Myš na lesklém stole skáče
« Odpověď #2 kdy: 07. 09. 2018, 14:04:42 »
Použij podložku pod myš.

Zlý klaun

Re:Myš na lesklém stole skáče
« Odpověď #3 kdy: 07. 09. 2018, 15:22:54 »
Jó, bejvali časy kdy se myš bez podložky prakticky nedala použít. Vlastně by nás mělo neustále překvapovat že to ty dnešní myši nějak dávaj  :D A cože to máš za stůl? Lakovaný dřevo, kov nebo sklo?

Na odlehčení - jestli se ta myš chová jako v tomhle videu, tak to patrně bude jerboa:
https://www.youtube.com/watch?v=bvoFTZ1Luro

cinnamon

Re:Myš na lesklém stole skáče
« Odpověď #4 kdy: 07. 09. 2018, 16:01:51 »
Už se mi to taky stalo, vzal jsem hodně jemnej smirek a plochu na stole lehce zmatověl, je to vidět jen z určitýho úhlu a myš funguje jak nová, i když časem se plocha zase vyleští (cca rok, dva). Samozřejmě se to nedá aplikovat na hodně lesklej povrch, tam by úprava smirkem byla asi dost viditelná, ale nějaký dřevěný lamino je v pohodě. Samozřejmě se dá použít podložka.


Re:Myš na lesklém stole skáče
« Odpověď #5 kdy: 07. 09. 2018, 16:04:48 »
Genius je značka s dost nestálou kvalitou. Podle mého to není skutečný výrobce, ale jenom "výrobce" = obchodní front-end který nakupuje v Číně od toho kdo si řekne nejmíň (schválně mrkněte na USB IDčka), a když je zboží náhodou skutečný šunt, tak ho pošlou do rozvojové východní Evropy a dají na něj takovou cenovku, aby doprava do reklamace byla dražší než nový kus - což je u USB cetek všeho druhu obvyklý obchodní model v našich e-shopech, zejména u značek ještě méně značkových než Genius.

Konkrétně myši a klávesnice Genius mě v posledních letech hodně odradily - ale ono obecně myš za 120 Kč která nemá mouchy je v dnešní době výhra v loterii. Konkrétně skákání na většině povrchů snad kromě přírodního dřeva je zcela typické u všech levných modelů a místních noname pseudoznaček. Viděl jsem myši které skákaly na přesném mřížovém obrazci, který jsem si vytiskl na laseru.

Už pár let proto kupuju pro sebe na práci myši naschvál v rozsahu 200-300 Kč. Základní nenápadný drátový model "bez opičáren" od slušné značky - Logitech, Dell, HP, co je zrovna k mání. Logitech jsem kupoval naschvál laserový, protože v té době červené snímače obecně skákaly a laserové ne. Asi po 3 letech provozu mu odešly mikrospínače - nějaký dost slušný Omron, divil jsem se. Jeden spínač jsem "opravil" (rozebral/přihnul/složil), na druhý jsem už neměl náladu. Teď mám myšku od Dellu s červeným světýlkem a je v pohodě. Co je uvnitř za snímač (výrobce a model), to se přes web jaksi nepozná a ani šroubovákem člověk většinou moc nezjistí, pokud prodej myší není jeho náplň práce takže má "statistiku" a srovnání. Bavil jsem se o tom kamarádama, co mají nebo měli kamenný obchod s počítači (postupně to všichni balí) a v zásadě říkají, že pokud obchodník na ulici nemá krvácet na reklamacích, nemůže prodávat myši za stovku a míň - protože tyhle myši se do reklamace vrací obratem, a pokud ne všechny, tak ne snad že by byly kus od kusu lepší nebo horší, ale spíš záleží, jakou míru neergonomie daný zákazník snese.

Existuje učebnicová ekonomická poučka o tom, že v konkurenčním prostředí ovládne masový trh nekvalitní levný brak, protože kvalitní výrobci nepřežijí. Že je to téměř přírodní zákon.

lobo

Re:Myš na lesklém stole skáče
« Odpověď #6 kdy: 07. 09. 2018, 16:06:03 »
a poznate " v lete poobede mi skace mys" ?
slnko sa posunie tak ze sveti nejakym divnym uhlom na stol a senzor je ako ozraty :-)