Práce s rarem na Linuxu

Lucinka

Re:Práce s rarem na Linuxu
« Odpověď #15 kdy: 06. 09. 2018, 19:23:45 »
@vrr nejak jsem vas nepochopila, me DC jako portable verze bez problemu funguje.
Jen se mi jedna o ten rar, jak ho spravne nacist ze slozky, co mam treba na plose.

@ByCzech Kdyz chce nekdo poradit, tak jsou dve moznosti. Prvni je, ze dotycnemu poradite na to na co se pta. Druha, ze odpoved neznate a tak neporadite nic.

Pak uz jsou pouze vase hloupe reci,
Nepouzivej, pouzivej neco jineho, takhle se to nedela, takhle to byt nema.

Taky pro vas neco mam: nevis, nepis!


Lol Phirae

Re:Práce s rarem na Linuxu
« Odpověď #16 kdy: 06. 09. 2018, 19:52:56 »
NTV. A hybaj zpět do kuchyně!!!  :o ::)

D.A. Tiger

  • ****
  • 486
  • Tygr, který žere tučňáka ;-)
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Práce s rarem na Linuxu
« Odpověď #17 kdy: 06. 09. 2018, 20:35:04 »
[Lucinka]
Citace
rozbalila do slozky. Ale kdyz dam cd a jdu do te slozky a zadam rar napise to ze neni nainstalovan.
Pokud te dobre chapu, ty snazis spustit (un)rar primo v te slozce. Pak musis dat pred nazev programu, ktery si zde prejes spustit znak '.' napr:
Kód: [Vybrat]
cd cesta/k/adresari/s/rarem
.rar

Pro shell to jednoduse znamena, ze se ma vykaslat na PATH a hledat spustitelny soubor v aktualnim adresari :)
Jeste upozornuji, ze Linuxova verze asi jeste porad nema GUI rozhrani (jak ve Widlich)

Lucinka

Re:Práce s rarem na Linuxu
« Odpověď #18 kdy: 06. 09. 2018, 21:30:06 »
@D.A. Tiger: Ano, chapete to naprosto spravne. Ale tuto otazku, uz zodpovedel nekdo pred vami.
Ted se snazim, abych mohla tuto metodu nejak pouzit pro program Double Commander.

https://forum.root.cz/index.php?topic=19510.msg285546#msg285546

D.A. Tiger

  • ****
  • 486
  • Tygr, který žere tučňáka ;-)
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Práce s rarem na Linuxu
« Odpověď #19 kdy: 06. 09. 2018, 22:26:40 »
[Lucinka]
Dobre, ok, ja to necetl cely hodne jsem preskakoval. Sorry

double commander nepouzivam, tak jen hadam - mozna je to uplna blbost, ale nemela by v tom dialogu, kde si ten archyvator nastavujes,  mimo kompletni cesty k raru, zaskrtnuta tez volba "Povoleno" vlevo dole?
« Poslední změna: 06. 09. 2018, 22:30:20 od D.A. Tiger »


Lucinka

Re:Práce s rarem na Linuxu
« Odpověď #20 kdy: 06. 09. 2018, 23:29:50 »
Ano ma, jedna se pouze o nastaveni ze volba bude dostupna pri komprimaci archivu.
(Obrazky jsou porizene z ciste extrace programu, proto ta volba neni zaskrtnuta)

Podle me se jedna o banalni problem syntaxe, ktery ale neznam protoze u linuxu jsem novacek.
Stejne jako jsem prave nevedela ze se pouziva "./rar"

Ocekavala jsem ale vetsi znalosti zdejsich uzivatelu, jak se urcuje cesta pro program.
Nebo aspon zaklady slusneho chovani.

PS: D.A. Tiger vas zrovna nemyslim, a dekuji za slusne odpovedi.

k3dAR

  • *****
  • 2 838
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Práce s rarem na Linuxu
« Odpověď #21 kdy: 07. 09. 2018, 00:09:09 »
@Lucinka
v terminalu (~ "prikazovem radku"), kdyz jsi v adresari s rozbalenym rar, napis prikaz pro zobrazeni plne/absolutni cesty
Kód: [Vybrat]
pwd
btw: pokud resis portable, spis nez mit neco na Plose (ktera/pokud neni portable) je vhodnejsi to mit u toho portable programu...

anonym

Re:Práce s rarem na Linuxu
« Odpověď #22 kdy: 07. 09. 2018, 00:59:13 »
Ano ma, jedna se pouze o nastaveni ze volba bude dostupna pri komprimaci archivu.
(Obrazky jsou porizene z ciste extrace programu, proto ta volba neni zaskrtnuta)

Podle me se jedna o banalni problem syntaxe, ktery ale neznam protoze u linuxu jsem novacek.
Stejne jako jsem prave nevedela ze se pouziva "./rar"

Ocekavala jsem ale vetsi znalosti zdejsich uzivatelu, jak se urcuje cesta pro program.
Nebo aspon zaklady slusneho chovani.

PS: D.A. Tiger vas zrovna nemyslim, a dekuji za slusne odpovedi.

Lucko, na Linuxu je spousta aplikaci, vice ci mene dodelanych ci nedodelanych. Lidi to pisou vetsinou ze zabavy a jsou takove nejake. Nemuzes cekat ze nekam prijdes, zeptas se na aplikaci XYZ a dostanes spoustu odpovedi. Na Linuxu si nemuzes tolik vybirat, ikdyz to mozna vypada, ze jo. Doporucuju ti toto:

https://askubuntu.com/questions/41791/whats-the-easiest-way-to-unrar-a-file

Uz to je pokrok, ze neco takove existuje. Ja jeste pred par lety musel pouzivat konzoli.

anonym

Re:Práce s rarem na Linuxu
« Odpověď #23 kdy: 07. 09. 2018, 01:07:40 »
Tady jsem ti nasel reseni, je to uplne dole:

http://forum.ubuntu.cz/index.php?topic=64455.0


V podstate je to jak jsem si myslel, jedna se o nejakou shitty aplikaci. Neni zadne hrdinstvi ucit se pouzivat rozbity system nebo rozbite aplikace, je to je ztrata casu. Takovahle appka ma mit UNRAR v sobe, a ne aby si to colovek musel nastavovat sam a jeste beztak bez dokumentace.

anonym

Re:Práce s rarem na Linuxu
« Odpověď #24 kdy: 07. 09. 2018, 01:11:37 »
A kdyz uz takova appka chce pouzivat nejake aliasy, tak ty konfiguraky maji byt psane formou skriptu - tak bych to udelal ja. Protoze udelat rozbitou appku a delat k ni nejaky custom magic samodomo konfiguracni jazyk typu HledejSmudlo++, to je jak z 90. let.

k3dAR

  • *****
  • 2 838
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Práce s rarem na Linuxu
« Odpověď #25 kdy: 07. 09. 2018, 05:07:07 »
https://askubuntu.com/questions/41791/whats-the-easiest-way-to-unrar-a-file
Uz to je pokrok, ze neco takove existuje. Ja jeste pred par lety musel pouzivat konzoli.
to ze existuje GUI neco jako WinRAR (na linku napr. uvedeny Fileroller) uz tu padlo, a bylo i pred mnoha a mnoha lety neco takoveho take bylo, to ze ty si musel pouzivat konzoli nic neznamena... Prestan pomlouvat neco o cem toho vis prd ;-)

nicmene ona resi DoubleCommander, takze FileRoller je irelevatni...

Tady jsem ti nasel reseni, je to uplne dole:

http://forum.ubuntu.cz/index.php?topic=64455.0

V podstate je to jak jsem si myslel, jedna se o nejakou shitty aplikaci. Neni zadne hrdinstvi ucit se pouzivat rozbity system nebo rozbite aplikace, je to je ztrata casu. Takovahle appka ma mit UNRAR v sobe [...]
Nic si nenasel, resp. 6let stare info pro 6let starej DC a 6let stare Ubuntu, jde o veci ktere dnes neplati, DC ma podporu pro pouziti rar v ramci balicku doublecmd-plugins, to ze nema v sobe unrar je v poradku, proste kdo chce pouzit rar tak si nainstaluje rar, kdo nechce instalovat muze si teda stahnout rar rucne ackoliv...

A kdyz uz takova appka chce pouzivat nejake aliasy,
A kdyz uz takova appka chce pouzivat nejake aliasy[...]
Aliasy nechtela (pred temi 6lety ze kdy je ten tvuj link) pouzivat aliasy, to chtel pouzivat jako vlastni workaround ten clovek co to tam psal...
« Poslední změna: 07. 09. 2018, 05:11:08 od k3dAR »

andrej

Re:Práce s rarem na Linuxu
« Odpověď #26 kdy: 07. 09. 2018, 13:10:28 »
Zo screenshotu vidim ze rar mas rozbaleny v /home/luci/Desktop/rar/

Pre spustanie programov potrebujes shellu povedat kde ma spustitelne programy hladat. Ak mas program nainstalovany cez balickovaci system, toto za teba spravili autori balicka (vacsinou instalovanim binarky programu do adresara ktory ja vacsinou sucastou PATH definicie alebo vytvorenim symlinku z takehoto adresara na nainstalovany program). Ked si si program len rozbalila, musis to sprvit sama.

Ak pouzivas bash tak na koniec /home/luci/.bashrc pridaj riadok
export PATH="/home/luci/Desktop/rar/:$PATH"

Tym si pridas cestu /home/luci/Desktop/rar/ do PATH pre prehladavanie spustitelnych programov.

Novy otvoreny shell uz bude vediet najst binarku rar a spustit ju bez plnej (/home/luci/Desktop/rar/rar) alebo ciastocnej (./rar) cesty pred nazvom programu.

Do toho commanderu sa tato zmena asi dostane az po logoff/logon, do konfiguraku commanderu napis potom len rar bez dalsej cesty.

i

Re:Práce s rarem na Linuxu
« Odpověď #27 kdy: 07. 09. 2018, 15:08:50 »
@vrr nejak jsem vas nepochopila, me DC jako portable verze bez problemu funguje.
Jen se mi jedna o ten rar, jak ho spravne nacist ze slozky, co mam treba na plose.

@ByCzech Kdyz chce nekdo poradit, tak jsou dve moznosti. Prvni je, ze dotycnemu poradite na to na co se pta. Druha, ze odpoved neznate a tak neporadite nic.

Pak uz jsou pouze vase hloupe reci,
Nepouzivej, pouzivej neco jineho, takhle se to nedela, takhle to byt nema.

Taky pro vas neco mam: nevis, nepis!

Promiň, ale je to k věci.
Víš že konzervu můžeš otevřít také autem ?
proč se to nedělá ?

Už ti to tady několikkrát psali, pokud se budeš snažit linux používat tak, jak je zvykem používat windows, tak budeš mít problémy a bude se Ti zdát nemožný.  Pokud ho chceš používat správně, jako auto na jízdu a ne na otevírání konzerv, tak se raději zeptej co někdo nějakou tou radou chtěl říct nebo jak to myslel, proč si to myslí,  než aby jsi tu radu odmítala apriori.

Způsob používání linuxu existoval dávno před tím, než windows a v profesionálním světě se používá do dnes a rozvíjí se dál. Windows se chtěli odlišovat a často na to dopáceji. Zkus se spíš zeptat na to, čemu z těch dobře míněných rad nerozumíš nebo na to, proč je toto zrovna dělat takhle, lepší.

Linux celý, nainstalovaný, jsi mohla mít portable, dávno před tím, než to windows vůbec napadlo.

Lidé tady by se pro možnost dát dobrou radu přetrhli, obvzlášť když vidí ženskou :-) tak toho patřičně využi a naučíš se používat počítače doopravdy a ne jen přes ten MS-podvod.

Obvzlášť s příkazovou řádkou má windows před linuxem 40 let spoždění :-)

Re:Práce s rarem na Linuxu
« Odpověď #28 kdy: 07. 09. 2018, 17:22:19 »
Ja to chapem tak, ze tazatelka chce nasledovne: Spojazdnit v portable verzii Double Commander-u pakovanie do rar (unrar by mal ist - resp. mne ide). Pokial ide o to, chapem pohnutky aj ked s tym nesuhlasim... presiel som si tym istym ked som zacinal s linuxom, a po case to povazujem za blud...

Teraz k problemu:  ides na to dobre... cez tu polozku zmenis cestu k suboru rar, a je to spravne... dokonca ak das ten subor rar priamo do slozky doublecmd, a do polozky archivator zadas "$COMMANDER_PATH/rar", tak by to malo fungovat aj ak mas double commander na usb kluci a spustis na inom pc...
vid.:https://ibb.co/mXbdAK

Lenze to ti nebude na linuxe fungovat, aj ked to urobis spravne...

Problem je, ze bud double commander je zkripleny kus softveru, pretoze rar co si stiahla je trial verzia, ktora vypisuje pri archivovani suborov do vystupu, ze je to trial verzia... co zrejme rozhodi Double Commander pri archivovani rar... alebo je to umyselne a trial rar sa skratka takto neda ohnut - co je podla mojho nazoru pravdepodobne, aj ked nechapem preco by toto autor DC robil... Staci totiz subor rar premenovat napr. na ara a vytvorit novy archivator do ktoreho skopirujes syntax prikazov z rar, a priponu zmenis na ara... a zrazu to ide... :D takto sa to da pouzivat akurat ti to bude doublecmd pakovat do *.ara, ale v DC po restartovani budes moct aj rozbalovat takyto "ara" archiv :D
vid.:https://ibb.co/ebTmxz

pozor ale ked novemu kompilatoru ara, zmenis priponu na rar - zase to nejde -> co imho znamena, ze je to takto umyselne a musis si kupit rar... Samozrejme mozem sa mylit a je to len nejaky nechutny bug a tebe mozno pojde aj do rar-ka, ale robilo mi presne to iste na starej verzii double commander, a robi to aj na novej... necham to teda na posudeni ostatnych sudruhov... :D

takze takto nejako - osobne som to nejaky cas mal takto nastavene ale potom som si povedal, ze je to konina a nebudem sa s takymi vecami zaoberat a presiel som na ine formaty archivov... a casom na ineho spravcu suborov, aj tak sa DC nedal poriadne pouzivat...  ::)

EDIT: inac tie navody so shellom alebo umiestnenim  rar do bin su sice dobre, ale v tomto pripade sa priamo cez Double commander bude spravat rovnako (nevytvori sa komprimovany subor a vypise chybu, alebo sa nestane nic)... v terminali ten trial rar normalne funguje...
« Poslední změna: 07. 09. 2018, 17:27:46 od Linquerin »
Vy ste windowsáci, ja už nie... Čo bolo, to bolo. Terazky som Linuxák.

Re:Práce s rarem na Linuxu
« Odpověď #29 kdy: 07. 09. 2018, 17:33:40 »
...

Este som zabudol taku zaludnost... nechapem co je v tej nanjnovsej verzii za bug, ale nastavenie archivatora sa ulozi iba ked odkliknes na "pouzit" v prvom riadku, POTOM na pouzit v druhom riadku a NASLEDNE na ok... :o

vid.:https://ibb.co/ebTmxz
Vy ste windowsáci, ja už nie... Čo bolo, to bolo. Terazky som Linuxák.