reklama

Distro na Lenovo T520 s Nv NVS 4200M

R223

Distro na Lenovo T520 s Nv NVS 4200M
« kdy: 04. 09. 2018, 10:28:35 »
Ahoj, rád bych se snad již trvale překlopil na Linux na svém pravním pc, nevím ale, co zvolit, aby to fungovalo.
Posledně jsem nasadil Mint s Cinnamon + nvidia ovladačem, ale nechodilo to moc dobře - pády GUI, vybějící textury místo ikon/onen atd.
Notebook má grafiky dvě, ale potřebuju využívat nVidii - Intel dva přídavné monitory nedá (mám dokovačku). Potřebuji také, aby se systém bez problmu vyrovnal s odpojení z ní.

Máte někdo zkušenos?

Díky

reklama

Re:Distro na Lenovo T520 s Nv NVS 4200M
« Odpověď #1 kdy: 04. 09. 2018, 11:01:28 »
nechal ses napalit a koupil notebook s kurvitkem. nvidii vypni a uzivej.
intel (nemylim-li se) dva pripojene monitory zvladne kdyz zaklapnes viko (stejne ten built-in display je crap)
Děkuji za možnost editace příspěvku.

Někdo

« Odpověď #2 kdy: 04. 09. 2018, 12:16:26 »
Ahoj, rád bych se snad již trvale překlopil na Linux na svém pravním pc, nevím ale, co zvolit, aby to fungovalo.
Posledně jsem nasadil Mint s Cinnamon + nvidia ovladačem, ale nechodilo to moc dobře - pády GUI, vybějící textury místo ikon/onen atd.
Notebook má grafiky dvě, ale potřebuju využívat nVidii - Intel dva přídavné monitory nedá (mám dokovačku). Potřebuji také, aby se systém bez problmu vyrovnal s odpojení z ní.

Máte někdo zkušenos?

Na W520 používám Mint Cinnamon s noveau a je to v pohodě. Proč jste vlastně instaloval ten nvidia ovladač?

zdenek henek nereg.

« Odpověď #3 kdy: 04. 09. 2018, 12:32:55 »
nechal ses napalit a koupil notebook s kurvitkem. nvidii vypni a uzivej.
intel (nemylim-li se) dva pripojene monitory zvladne kdyz zaklapnes viko (stejne ten built-in display je crap)

Zalezi jak je to udelany HW.
Mam Thinkpad W530 a tam pripojim externi monitory pouze pokud bezi dedikovana nvidia grafika.
Taky jsem to tak chtel udelat. Smirit se s tim, ze zaplatim za dedikovanou grafickou kartu, vypnu ji a intel ty externi monitory prece utahne ... bohuzel konektory nejsou na integrovanou grafickou kartu vubec napojeny.

U ryznych distribuci mi nahodne prestaval fungovat ovladac grafiky, presel jsem na Ubuntu LTS aktualne 2016.4 a od te doby jsem nezaznamenal zadny problem s grafickou kartou a muzu v klidu pracovat.

ttxx

« Odpověď #4 kdy: 04. 09. 2018, 12:47:53 »
1. debian
2. kdyz ne debian tak skus xfce ubuntu
3. kdyz ne 1 nebo 2 skus steam os - ten je zalozen na debianu a obsahuje nejnovsi ovladace)

reklama

ttxx

« Odpověď #5 kdy: 04. 09. 2018, 12:49:46 »
do debian musis dodat "non-free" balciky (takze v apt pridej non-free..viz google)

gnat

« Odpověď #6 kdy: 04. 09. 2018, 13:05:42 »
Na X220 tu NVS4200M pouštím jen pro Minecraft. Jinak to jede z Intelu.

« Odpověď #7 kdy: 04. 09. 2018, 14:54:07 »
Mam Thinkpad W530 a tam pripojim externi monitory pouze pokud bezi dedikovana nvidia grafika.
Taky jsem to tak chtel udelat. Smirit se s tim, ze zaplatim za dedikovanou grafickou kartu, vypnu ji a intel ty externi monitory prece utahne ... bohuzel konektory nejsou na integrovanou grafickou kartu vubec napojeny.
chces rict, ze mas takovej stroj a nepouzivas dockinu?
Děkuji za možnost editace příspěvku.

Stanislav Kubik

« Odpověď #8 kdy: 04. 09. 2018, 15:15:46 »
Osobne mam velmi dobre skusenosti s distribuciou Manjaro. Mozno je trosku zlozitejsia na pouzivanie, co sa tyka buildovania AUR aplikacii.

Obe graficke karty, ako Intel, tak Nvidia mi funguju uplne v poriadku. Nic som dokonca nemusel ani riesit. Iba som zvolil moznost instalacie driverov od vyrobcu a Manjaro vsetko nakonfigurovalo.

zdenek henek nereg.

« Odpověď #9 kdy: 04. 09. 2018, 16:20:01 »
chces rict, ze mas takovej stroj a nepouzivas dockinu?

Intel integrovana graficka karta NENI pristupna na externich portech. Nepojede to ani kdybych si poridil dva docky.

Dock samozrejme mam.

k3dAR

• 1 071
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
« Odpověď #10 kdy: 04. 09. 2018, 19:51:15 »
Intel integrovana graficka karta NENI pristupna na externich portech. Nepojede to ani kdybych si poridil dva docky.
btw: u me T420s s Intel+NVIDIA je na Intel pripojeno VGA a NVIDIA je pripojen DPort

k3dAR

• 1 071
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
« Odpověď #11 kdy: 04. 09. 2018, 20:21:04 »

Máte někdo zkušenos?

Díky
Mam T420s s Intel + Nvidia NVS 4200M s Xubuntu 18.04 LTS, sice mam vetsinu casu NVIDIA vypnutou v BIOSu, ale kdyz sem to zkousel ji mit zapnutou tak s tim problem nebyl (v dockstation sem to nezkousel), ovladac sem pouzil NVIDIA(390) doinstalovane pres "Dodatecne ovladace",  tedy repositarovou verzi...

R223

« Odpověď #12 kdy: 05. 09. 2018, 10:14:02 »
Oba monitory mám na DP, vnitrni LCD v tomto rezimu nepouzivam.

reklama