Anketa: co byste si koupili za 45000,-?

Franta <xkucf03/>

Re:Anketa: co byste si koupili za 45000,-?
« Odpověď #15 kdy: 02. 09. 2018, 11:33:40 »
Dobrý den.

představte si, že máte v kapse 80000,- a místo Macbook Pro 15 2018 za 75000,- + takových 5000,- příslušenství, jste si koupili raději Dell Latitude 5591 za 35000,-, který má dokonce o 10% rychlejší procák

https://www.alza.cz/dell-latitude-5591?dq=5341578&o=2

a ušetřili tím 45000,- korun. Čistě hypoteticky.

Co byste si za to koupili?

Pokud to má být příslušenství k počítači, tak:
 - dobrou židli
 - případně i polohovatelný stůl
 - dobrou klávesnici (ErgoDox, dasKeyboard)
 - dobrý monitor
 - kvalitní sluchátka nebo repráky, zvukovou kartu

Nebo to můžeš vydělit svojí denní sazbou a vzít si odpovídající počet dní volna. A to využít buď čistě jako odpočinek nebo se v tom čase něco naučit, číst knihy, hrát si s nějakým softwarem, hardwarem atd. Nebo jet na dovolenou.

Případně pokud na něco spoříš, tak máš hned kam dát volné peníze.

Nebo nějaké investice/spekulace...


Lama

Re:Anketa: co byste si koupili za 45000,-?
« Odpověď #16 kdy: 02. 09. 2018, 11:46:00 »
5. Neumí Xcode.

Masox zas neumí VS. Krom toho Macbooky nemaj numerickej blok. Jsou asi kvalitnější, ale zas ne i tolik, abych dal dvojnásobnou cenu. Těch 5 let mi vydrží tak jako tak.

Dushek

Re:Anketa: co byste si koupili za 45000,-?
« Odpověď #17 kdy: 02. 09. 2018, 12:04:21 »
5. Neumí Xcode.

Masox zas neumí VS. Krom toho Macbooky nemaj numerickej blok. Jsou asi kvalitnější, ale zas ne i tolik, abych dal dvojnásobnou cenu. Těch 5 let mi vydrží tak jako tak.

No budes se divit ale tohle pisu na Apple klavesnici s numblockem (ja taky orezane nerad). Apple jsou jedine pocitace co bez problemu a zlvastneho effortu bootnou jak MacOS tak Linux tak Windows. Na zadnem jinem pocitaci tuhle svobodu tak jednoduse nemas. Takze Visual Studio na Macu v pohode. Bootnes Win nebo to pustis pres Paralells. Ono nakonec staci ti zajit na nejakou MS konferenci a uvidis kolik speakeru bude mit MBP a VS ve virtualu.

borekz

  • ****
  • 492
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Anketa: co byste si koupili za 45000,-?
« Odpověď #18 kdy: 02. 09. 2018, 12:35:08 »
navíc na něm nemůžeš nativně provozovat Win verzi Visual Studia.
Visual Studio spuštíš v BootCampu nebo Parallels (bohužel ne ve Wine), ale nevím, v čem legálně spuštíš XCode.
I kvůli testování si pořídím systém, pro který vyvíjím nativní aplikaci. A pro rychlejší a pohodlnější práci pořídím pro každý systém fyzický stroj, i kdyby to byl jen NUC nebo MacMini.
Pokud má být multiplatformní (GTK, Qt), pořídím všechny systémy, které chci podporovat.

Lojzik

Re:Anketa: co byste si koupili za 45000,-?
« Odpověď #19 kdy: 02. 09. 2018, 13:37:57 »
5. Neumí Xcode.

Masox zas neumí VS. Krom toho Macbooky nemaj numerickej blok. Jsou asi kvalitnější, ale zas ne i tolik, abych dal dvojnásobnou cenu. Těch 5 let mi vydrží tak jako tak.

No budes se divit ale tohle pisu na Apple klavesnici s numblockem (ja taky orezane nerad). Apple jsou jedine pocitace co bez problemu a zlvastneho effortu bootnou jak MacOS tak Linux tak Windows. Na zadnem jinem pocitaci tuhle svobodu tak jednoduse nemas. Takze Visual Studio na Macu v pohode. Bootnes Win nebo to pustis pres Paralells. Ono nakonec staci ti zajit na nejakou MS konferenci a uvidis kolik speakeru bude mit MBP a VS ve virtualu.

Je moc hezký, že se tady pořád mlátí prázdná sláma o tom, že MBP je nejlepší, že MBP tohle a tamto, ale NIKDY jsem neslyšel o pádných důvodech proč si to prostě koupit..

PS. Důvody jako musíš si to koupit a pochopíš neberu, chci jasnou a konstruktivní odpověď, proč bych si měl koupit MBP místo NTB za půl s větším výkonem. Prosím dejte do ohně své odpovědi.


Franta <xkucf03/>

Pracovní stanice 2× + notebool 1
« Odpověď #20 kdy: 02. 09. 2018, 13:52:29 »
Mně hlavně přijde pochybné si kupovat tak drahý notebook, když za ty peníze můžu mít dvě pracovní stanice (doma a v kanceláři) a k tomu nějaký menší levný notebook do vlaku a na schůzky. Data se synchronizují po síti a většinu času s sebou nemusím tahat žádný hardware.

Lojzik

Re:Pracovní stanice 2× + notebool 1
« Odpověď #21 kdy: 02. 09. 2018, 13:54:29 »
Mně hlavně přijde pochybné si kupovat tak drahý notebook, když za ty peníze můžu mít dvě pracovní stanice (doma a v kanceláři) a k tomu nějaký menší levný notebook do vlaku a na schůzky. Data se synchronizují po síti a většinu času s sebou nemusím tahat žádný hardware.

Proto chci tady vidět ten kotel důvodů, čím je MBP tak zajímavý abych nechtěl nic jiného..

buffer overflow

Re:Anketa: co byste si koupili za 45000,-?
« Odpověď #22 kdy: 02. 09. 2018, 14:12:29 »
Dobrý den.

představte si, že máte v kapse 80000,- a místo Macbook Pro 15 2018 za 75000,- + takových 5000,- příslušenství, jste si koupili raději Dell Latitude 5591 za 35000,-, který má dokonce o 10% rychlejší procák

https://www.alza.cz/dell-latitude-5591?dq=5341578&o=2

a ušetřili tím 45000,- korun. Čistě hypoteticky.

Co byste si za to koupili?
Prostitutky. Ne najednou samozřejmě. Postupně.

kkt1

  • *****
  • 796
    • Zobrazit profil
Re:Anketa: co byste si koupili za 45000,-?
« Odpověď #23 kdy: 02. 09. 2018, 15:13:18 »
Lojziku, proc kotel duvodu? Pokud jsi lopata, staci ti cokoliv na to tve IDE a k tomu kvalitni klavesnice. Pokud nejsi lipata, ale ma schuzky, planovani atd, tak ekosystem apple ti nabidne takove veci o kterych se ti na linuxe/win ani nezda. Ano, platis za to vse tezke prachy u nakupu hw, ale pokud nejsi lopata tak tva produktivita muze byt lepsi nez s random dell a win/lin. Zkus se podivat na statistiky lidi prechazejicich z macu na pc a naopak. Cisla neochcijes.

Lojzik

Re:Anketa: co byste si koupili za 45000,-?
« Odpověď #24 kdy: 02. 09. 2018, 15:39:49 »
Lojziku, proc kotel duvodu? Pokud jsi lopata, staci ti cokoliv na to tve IDE a k tomu kvalitni klavesnice. Pokud nejsi lipata, ale ma schuzky, planovani atd, tak ekosystem apple ti nabidne takove veci o kterych se ti na linuxe/win ani nezda. Ano, platis za to vse tezke prachy u nakupu hw, ale pokud nejsi lopata tak tva produktivita muze byt lepsi nez s random dell a win/lin. Zkus se podivat na statistiky lidi prechazejicich z macu na pc a naopak. Cisla neochcijes.

Takže opět prázdné řeči :D Přesně jak jsem si to myslel..

kkt1

  • *****
  • 796
    • Zobrazit profil
Re:Anketa: co byste si koupili za 45000,-?
« Odpověď #25 kdy: 02. 09. 2018, 15:45:55 »
Lojziku, chlape, neber ten fet... ::)

Lojzik

Re:Anketa: co byste si koupili za 45000,-?
« Odpověď #26 kdy: 02. 09. 2018, 15:48:03 »
Lojziku, chlape, neber ten fet... ::)

Asi začnu, nenapsal jsi žádný dobrý argument proč.. Asi neumíš číst, ale když se tak děje, tak neodpovídej..

Youda

Re:Anketa: co byste si koupili za 45000,-?
« Odpověď #27 kdy: 02. 09. 2018, 15:49:36 »
Přiznám se, že jsem podobnej problém řešil 10 let zpátky.

Tehdá to akorát nebyl Dell, ale Acer (za cca 800 liber) vs Apple (za 1500 liber).

Ostatně o něčem podobném psal i Rado kdysi dávno.

https://myego.cz/item/acer-aspire-5710z-levny-kvalitni-a-vykonny-notebook

Nakonec jsem si koupil Acer...

No a časem jsem pochopil, proč Pecky jsou nanic. (píšu tohle z firemního Dellu Lattitude) a switchnul na Mac. Měl jsem doma Acer a měl jsem doma Apple.

Na Acer padal prach. Tak jsem ho časem daroval...

Jasně programovat ve Visual Studiu můžeš ve Windows. Můžeš tam stříhat Video. Můžeš tam dělat hudbu. Můžeš dělat spoustu dalších věcí + hry.

Na druhou stranu:

1. Windows mi příjde verzi od verze horší a horší.
2. Klávesnice jsou většinou tragický (IMHO ten NumBlock na tom Dellu je pěkná zhovadilost)
3. Uspávání je pomalý.
4. Korporátní okna musím každej den restartovat, jinak to je nesnesitelně pomalý.
5. Neumí Xcode.
6. Není tam vestavěnej terminál. (jj, prý to nějak jde obejít, ale proč...)
7. Jo a kvalita sestavení MBP je uplně někde jinde...

Takže na jedný straně máš hliníkovej Mac, kterej je bezúdržbovej a dobře sestavenej, no a na druhý straně máš plastovou pecku, která se rozesere sama od sebe + wokna.

BTW. Když chceš ušetřit, tak si klidně můžeš koupit třeba loňský model. Teď se doprodávají a jsou levnější...

Teda mohl bys, kdybys ovšem nebyl troll. Takže si kup, co chceš... ;-)

To je taky napad, kupovat si NTB od firmy Naser, pripadne Ausus.
Naser jsem koupil zene v zachvatu harpagonstvi a byla to hodne bolestiva zkusenost, pokud nekdo srovnava Naser/Ausus s Macem, potom plne chapu, proc Mac vyhrava na cele care.

Ja jedu dlouha leta bezproblemove na Thinkpadech, zene jsem po Naser eskapade koupil levny plastovy HP a spokojenost. Opravdu nevidim zadny racionalni duvod pro Mac NTB.

kkt1

  • *****
  • 796
    • Zobrazit profil
Re:Anketa: co byste si koupili za 45000,-?
« Odpověď #28 kdy: 02. 09. 2018, 16:05:59 »
Je to jako Hyundai vs BMW. V obou se dostanete z mista A do mista B, oba maji treba usb pro muziku, oba maji treba elektricke otevirani oken. Zatimco u Hyundai pripojit mp3 flashku a po vypnuti motoru ji zacne prehravat od zacatku, u bmw ji zacne prehravat tam kde skoncil. Zatimco u bmw zmacknete stahovani okna a okno jede dolu, u hyundai musite drzet stahovani oken dokud ho nestahnet do pozadovane polohy. Jsou to drobnosti ktere delaji user experience jiny, pro me lepsi. Ta ma zkusenost s hyundai je ix20 ktery jsme v navalu uspor koupili do firmy.
S macem je to podobne. Ja radsi vyplacnu 5k€ za macbook pro nez 30k czk za dell s win.

Youda

Re:Anketa: co byste si koupili za 45000,-?
« Odpověď #29 kdy: 02. 09. 2018, 16:13:56 »
Je to jako Hyundai vs BMW. V obou se dostanete z mista A do mista B, oba maji treba usb pro muziku, oba maji treba elektricke otevirani oken. Zatimco u Hyundai pripojit mp3 flashku a po vypnuti motoru ji zacne prehravat od zacatku, u bmw ji zacne prehravat tam kde skoncil. Zatimco u bmw zmacknete stahovani okna a okno jede dolu, u hyundai musite drzet stahovani oken dokud ho nestahnet do pozadovane polohy. Jsou to drobnosti ktere delaji user experience jiny, pro me lepsi. Ta ma zkusenost s hyundai je ix20 ktery jsme v navalu uspor koupili do firmy.
S macem je to podobne. Ja radsi vyplacnu 5k€ za macbook pro nez 30k czk za dell s win.

A potom je jeste mozne si koupit skodku, ktera u mp3 taky zacne, kde prestala a taky ma u stahovani okynka, ze pri silnem zmacnuti sjede az dolu.

Jak jsem psal vyse, pokud nekdo srovnava Mac a Acer/Ausus, pak plne chapu preferenci Macu. S rozumnymi vyrobci to uz tak dobre s Macen nevypada.

Co se tyce BMW, byl jsem prekvapeny, jak byla predchozi trojka uvnitr mala, to uz na tom byla oktavka lip.
Byl jsem prekvapeny, jaky je v 5er randal pri 160 na panelech hradecke dalnice, superb tohle zvlada lip, o C5 s hydropneu nemluve. Hodne se na tom zrejme podepisuji ty nesmyslne runflaty.