Otázky k tabletu s Androidem

Xjmeno363scdc2

Otázky k tabletu s Androidem
« kdy: 19. 03. 2011, 23:20:26 »
dotaz, mám na chvíli půjčený tablet s androidem (OS 2.1, jádro 2.6.25):
1. co mám nainstalovat, abych mohl zpracovávat dokumenty OO nebo M$O? V marketu je jenom nějaký viewer a ten blbou tabulku načítá půl hodiny
2. čtečka pdf je úplně na hov. když chci zoomování, musím to lovit klikáním někde  menu, místo move mi otevírá další stránku... sra.čaka - co místo ní?
3. prohlížeč obrázků - netuším jak přejít na další fotku - ať ťukám kam chci nic, jenom menu - musím znovu do složky a vybrat další fotku
4. už se to asi dvakrát odmítlo probudit a musel jsem resetovat, občas rekace na kliknutí s vteřinovým zpožděním - normální?
5. existují porty linuxových aplikací jako je VLC, krusader, ssh klient, firefox, thunderird...?
6. nechápu proč Googlovský OS s chromým googlovským webprohlížečem nedokáže přehrát googlovská videa. Je tu nějaký youtubedownloader, ale ten je pouze někam stáhne - to je normální?
7. market chápu něco jako repozitář - když dám free aplikace, tak po nainstalování zjišťuji, že většina je jenom nějaký přiblblý demo s omezenou funkcionalitou - existuje možnost přidat nějaké jiné repo?
8. detektor natočení je hodně citlivý (odhadem otáčí už při náklonu +-20stupňů) - dá se nastavit?

celkově jsem dost zklamaný a celá ta hysterie kolem tabletů s androidem se mi zdá nepochopitelná. Zatím jsem nenašel jiné využití, než dost impotentní prohlížečka internetu (jo hodila by se opera mobile), nebo čtečka knih (dost blbá - viz bod 2)
do kapsy se to nevejde (to je lepší pda) a nic to neumí (to je lepší mininotebook s atomem)
na léto mám zaplacený školení na programování androidu, nevím, jestli to nemám zrušit (aby do té doby bublina nesplaskla ;)
« Poslední změna: 20. 03. 2011, 11:07:24 od Petr Krčmář »


Re: trochu androidování
« Odpověď #1 kdy: 20. 03. 2011, 03:35:14 »
Nesud platformu podle jedne spatne zkusenosti, kdyz ani nevis jak se to poradne ovlada a navic s nejakym podivnym tabletem. Az Android ve verzi 3.0 je optimalizovan pro uziti na tabletech.

2. zkus najit jinou ctecku, na marketu jich bude urcite mnohem vice
3. nevim o jakem prohlizeci mluvis, opet, urcite jich bude v marketu vic. Prejizdeni obrazku se ale bezne v nejakych prohlizecich fotek resi tak, ze prstem soupes ze strany na stranu a "listujes"
5. hledej v marketu
6. co jsou "googlovska videa" ?
7. tak nemas stahovat shareware...

vetsinu otazek ti tez prozradi Google...

Android urcite jen tak nesplaskne, dle meho ma svetlou budoucnost. Zaklady programovani na platformu Android se slusne lze nauci pouze s pomoci Googlu (tim myslim jak dokumentace primo od Googlu, tak i ruznych vyhledanych navodu, tutorialu a ruznych Q&A)

alefo

Re: Otázky k tabletu s Androidem
« Odpověď #2 kdy: 20. 03. 2011, 11:24:42 »
Mam pocit, ze vy ste dostali tablet za trest ako gulu na nohu a teraz trpite pod jeho jarmom :-)

Ony su s Androidom su dnes este len tazky experiment, ako pisal predrecnik, az od 3.0 bude platforma cielena pre ne. Teraz je to len ohybanie platformy a aplikacii, navyse uz samotny hardverovy produkt este nie je ziadna slava.

Preto aj vase problemy su bud s konkretnymi aplikaciami (to ako keby som sa stazoval, ze Linuxy su precenene, lebo mi ten OpenOffice pada) alebo hardverove (prebudzanie).

5. Nepredstavujte si to tak, ze Android je platforma, na ktoru sa radostne naportuje aplikacia. Vacsinou je mod pouzivania totalne iny a i ked sa zjavi portovana aplikacia, je to vacsinou nieco uplne ine s rovnakmy nazvom.

SSH klient existuje. Prehliadac by mal byt zabudovany, ak nie, tak Firefox (neskusal som) alebo Opera alebo mnoho inych. Namiesto Krusadera je Astro File Manager, planuje sa Total Commander. Mailoveho klienta mam len zabudovaneho od HTC.

6. Googlovske videa su YouTube? Ten funguje i v prehliadaci (lebo funguje Flash) i v separatnej aplikacii.

7. Market je primarny repozitar, kde chce byt kazda rozumna aplikacia. Neviem o tom, zeby existoval nejaky alternativny. Niektore aplikacie sa daju stiahnut separatne, cim ziskas verziu, ktora na markete este nie je a co viem, tak existuje web, odkial mozno kradnut balicky plateneho softveru (ale jeho meno som zabudol.)

8. Toto je zrejme hardverovy problem.

Xjmeno363scdc2

Re: Otázky k tabletu s Androidem
« Odpověď #3 kdy: 20. 03. 2011, 12:15:31 »
tomu stártrekovi nebo co

jsem poměrně otevřený člověk k novým věcem
tablet mám na víkend - proto se tu ptám - nechci zkoušet čas instalací a zkoušením desítek softů

všechen soft 1-8 je defaultní - je to vybalené z krabice - tedy předpokládám googlovský konvolut

2. nepotřebuju informaci "zkus jinou" na to by přišel i deb.il - já se ptal jakou
3. že by to byl chromý chrome? už je tam opera
4. google videa? co máš na stránce www.google.com? (Web Obrázky Videa ...) no asi přesměrování na youtube co já vím
7. rád bych, ale jak to mám poznat? je zaškrtnu free - nějaká GNU licence nebo něco jaksi chybí

tomu alefovi -> nerozumím moc slovenčtině, ale mám tomu rozumět tak, že to co se teď prodává je vlastně na hov.no a všichni čekají na upgrade SW?
SSH klient existuje.... dík za nic, co takhle napsat jaký
6. flash jaksi není a dle hledání na netu pro 2.1 je to docela problém. Nejsem z flashe obzvlášť nadšený, ale potřeba je
7. škoda

pořád mi tak nějak uniká smysl té krabičky (kromě vidělávání peněz za tablety a kupované utilitky na marketu) - napište na co to kdo vlastně používáte? :-\

kdyby to bylo moje, asi by to po čase skončilo nalitím debianu... ;)



alefo

Re: Otázky k tabletu s Androidem
« Odpověď #4 kdy: 20. 03. 2011, 18:33:15 »
Citace
mám tomu rozumět tak, že to co se teď prodává je vlastně na hov.no a všichni čekají na upgrade SW? SSH klient existuje.... dík za nic, co takhle napsat jaký

Výrobcovia čakajú na Android 3.0, ktorý je explicitne stavaný na tablety.

Terajšie tablety sú len hokus-pokus, alebo ,,ranní ptáčata", napr. dôkazom je váš Android 2.1, kde Flash nie je. (A zrejme preto vám nefungujú videá.)

Na SSH napr. ConnectBot.

Citace
napište na co to kdo vlastně používáte?
Tablet nemám a v tejto fáze by som ho nechcel. Čakal by som na Android 3.0.

Android mám na HTC Desire (2.2) a som spokojný.


Xjmeno363scdc

Re: Otázky k tabletu s Androidem
« Odpověď #5 kdy: 20. 03. 2011, 20:45:34 »
zjišťuji, že na přehrávání filmů to docela jde.
s operou už je snesitelný i brouzdání webem.
ssh už mám, ale ty pdfka a obrázky - to je děs

to další řešit nebudu, zítra to vracím
zatím je to skutečně spíš zbytečnost a má to plno chyb a přemýšlím o smyslu ale zajímavá zkušenost. Jenom nechápu tu hysterii kolem toho

alefo

Re: Otázky k tabletu s Androidem
« Odpověď #6 kdy: 20. 03. 2011, 22:35:07 »
Hysteria je kvoli mobilom. Hysteria kvoli tabletom este len bude.

Zopper

  • *****
  • 657
    • Zobrazit profil
Re: Otázky k tabletu s Androidem
« Odpověď #7 kdy: 25. 03. 2011, 12:24:17 »
Na mobilním telefonu jsem s androidem spokojený, všechny moje požadavky systém splňuje. Problém může být s hledáním vhodné aplikace v tom bordelu, co v marketu panuje - z toho důvodu vítám appstore od Amazonu, které má potenciál mít přísnější podmínky -> kvalitnější aplikace. Bohužel je zatím USA only.

Co se týče aplikací: Většina výrobců má vlastní balík aplikací, který předinstalovává. Na PDF bych doporučil třeba ezPDF reader (nevybavuji si už, jaké omezení má free verze, ale mám pocit, že tam šlo o něco se záložkama nebo tak), ssh - connectBot, web - doplhin/opera/řada dalších, youtube - aplikace "youtube" (žádný downloader). Office dokumenty jsem neřešil, ale "documents to go", nebo "quick office" by možná mohli něco umět.

Kromě amazonu nevím o žádném dalším užitečném marketu - něco má Opera, něco HTC, existuje pak asi i řada dalších, ale nic moc tam není.

Problémy s reakcí prostředí - tipuji to na klasický případ levného tabletu, kterých je na dealextreme a podobně dvanáct do tuctu - OS je zdarma, nejsou žádné podmínky pro použití - výrobce tedy může vyrobit takový HW, který tak-tak zvládne běh systému a prodávat to. Důsledkem jsou negativní zkušenosti uživatelů.

Jinak hype kolem tabletů taky moc nechápu, na zařízení "do kapsy" je to moc velké, na práci zase moc malé, bez klávesnice... Praktické využití je většinou jen na to, aby si člověk mohl doma na gauči v leže pročíst web, odpovědět na mail babičce... a nemusel řešit umísťování notebooku. Nicméně Android jako platforma rozhodně má budoucnost, když už nic jiného tak proto, že "není" konkurence - je tu iOS - zaměřený dost silně stylem "buď cool", je tu BlackBerry - korporátní sektor, je tu Windows Phone 7, které mi přijdou jako nepovedená kopie iOS a je tu Android, který je z výše uvedeného nejpřátelštější k hračičkům a k výrobcům low-end zařízení. I kdyby tedy android v budoucnu zmizel z high-endu, v lowendu je to jediný dostupný systém na lepší úrovni než "tak tam něco zbastlíme, aby to umělo napsat SMS a volat".

PS: čtečka ebooků: doporučuji Aldiko, umí jak pdf, tak epub a ještě další. Pdf jako ebook má problém s rozlišením - pokud máte velkou stránku, tak prostě musíte posouvat text dolů/do boku (nebo mít hodně malé písmo), což není pohodlné. Pokud to tedy jde (beletrie rozhodně), provádím konverzi do epub formátu v Calibre (na PC), kdy má stránka ideální velikost písma a sedí přesně na obrazovku.

Oktov

Re: Otázky k tabletu s Androidem
« Odpověď #8 kdy: 25. 03. 2011, 13:03:45 »
Ahoj, taky osobne cekam na Android 3. Tablet jsem mel pujceny - Archos a proste Android 2.1 se mi tam nelibi. Android mam strasne rad, na telefonu mam Froyo, ale tablet je neco jineho. Navic se mi tim zapujcenim jenom potvrdilo, ze pro nej nemam vyuziti.

alfi

  • ****
  • 324
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Otázky k tabletu s Androidem
« Odpověď #9 kdy: 25. 03. 2011, 13:38:19 »
včera jsem zkoušel s androidem (2.2) nedotykový netbook s klávesnicí. na první pohled zvláštní kombinace, na druhý docela použitelná (se slušnou rychlostí bootu i odezvy rozhraní. přes usb se připojí myš, jen to chce si zvyknout na přepínání aplikací, vstupy do menu.. a že odejít z aplikace jde jen přes klávesnici a ESC), na třetí už mi chyběly některé obyčejné aplikace (zkopíruju text do schránky, ale nemám ho už čím uložit do souboru). takže kdyby to mělo od výroby lepší sw výbavu, bylo by to i docela použitelné :-)

škoda, že portování linuxových aplikací na android je tak problémové.. na iphony to zdá se jde líp

Lenicka

Re: Otázky k tabletu s Androidem
« Odpověď #10 kdy: 28. 05. 2011, 23:59:34 »
Dobrý den, pokud bych měla doporučit nějaký levný tablet z vlastní zkušenosti, rozhodně by se jednalo o tento http://www.kabelmanie.cz/tablet-7inch-power-energy-mobile-mid-m7/. Již nějaký pátek ho aktivně používám a musím říci, že se jedná o naprosto nejlepší tablet z kategorie levných. Žádné čínské tablety, jedná se o vcelku kvalitní stroj s oficiální podporou (market součástí) a já jsem s ním dosud naprosto spokojená.