Jaké používáte filter list pro Adblock?

Tomáš Kalisch

Jaké používáte filter list pro Adblock?
« kdy: 28. 08. 2018, 19:38:24 »
Ahoj,
zprovoznil jsem v síti Pi-hole na OrangePi zero (Smart TV opravdu některé stránky neudýchá :-\) a hledám vhodné filtry pro ČR.

Pro ČR jsem používal Easylist Czech and Slovak filter list, ale ten je naposledy aktualizován 09/07/2018  :(

Jaké používáte vy pro ČR?

Díky


Martin

Re:Jaké používáte filter list pro Adblock?
« Odpověď #1 kdy: 28. 08. 2018, 20:45:15 »
Zadne listy nepouzivam, listy obsahovaly vyjimky, pres ktere nektere reklamy prosly, po smazani pravidla se list aktualizoval a vyjimka byla zpet. Mozna to slo nejak nastavit (nonintrusive reklamy jsem samozrejme zakazal), ale nechtel jsem s tim bojovat a tak mam pouze vlastni filtry. Filtruji tim i jine veci, kvuli FUPU.
Nevim, jak delat pravidla v novem Firefoxu, co neumi XUL. Tak pouzivam stary, chvili jeste vydrzim.



PeDoFail

Re:Jaké používáte filter list pro Adblock?
« Odpověď #4 kdy: 28. 08. 2018, 22:26:26 »
vše zaškrtnuto v ublock-seznamy filtrů (Asi 20 checkboxů  + vlastní :disconnect, aak list, nano defender list). (když to tak pozoruji, tak možná by mělo smysl to skoro vše odškrtat (kromě peter lowe list easylist, které občas vidím), protože   většinou mi  stačí dynamické filtrování ublocku na 3rd party cokoli), i když nemám pocit, že by to browser nějak zatěžovalo (chrome píše vytížením pluginem ublock na 100MB). Hlavně ty malware domains jsou zbytečné při použití 3rd party  block. Je to takových 150 000 filtrů

samozřejmě vlastní filtry mám také, mají možná 1000 záznamů, jsou tam záludnosti českého internetu, síto na facebook a opravy easy czk listu ($badfilter)

Problematický je hlavně Easylist CZK, některé lamy tam dávají vyjímky na věci z idnes/aktualne/zive, protože přes jejich malost si stránku rozdrbou a jediné řešení je tam dát vyjímku, která pustí reklamy...

Spíš je nějaká možnost jak v chrome zakázat redirect (zvlášť v rámci domény a mimo)... to je dost problém.


Re:Jaké používáte filter list pro Adblock?
« Odpověď #5 kdy: 29. 08. 2018, 09:48:23 »
Všechny co to nabízí, hejtuju reklamu jak to jen jde..