Ako používať Win aplikácie pod Ubuntu?

Ako používať Win aplikácie pod Ubuntu?
« kdy: 12. 03. 2010, 14:53:05 »
Chcel by som sa spýtať skúsenejších, aký by odporúčali najlepší spôsob, ako používať niektoré windows-ácke aplikácie pod Ubuntu 9.10.

Mám niektoré špecializované aplikácie, ktoré je z istých dôvodov potrebné používať naďalej (viem, polovica odpovedí by bola: windowsácku aplikáciu XY nahrať linuxovou XYZ, alebo ešte radšej XZY, ...).
Niektoré z týchto apolikácii využívajú špeciálne použitie zvukovej karty, resp. USB rozhrania (konkrétne MIDI a audio sekvecer/editor/... program Cubase a zvukové VST pluginy), ale aj iné programy (napr.na kreslenie a simuláciu business modelov).

Takže použiť:
- VMware Player, vytvoriť si virtuálny stroj s Windows-om a tu si zinštalovať tieto aplikácie alebo
- zinštalovať VMware server a vytvoriť si virtuálny stroj s Windows-om a tu si zinštalovať tieto aplikácie alebo
- zinštalovať VirtualBox od Sun-u a to isté, čo v predchádzajúcom prípade
- zinštalovať tieto aplikácie len v linuxom Wine
- použiť (nejakú) linuxácku virtualizáciu KVM (? neviem o nej nič, takže preto ten "?")
- nejaká iná možnosť...

Je to len niekoľko Win aplikácii, ktoré chcem používať, ostatný život ide všetko na Linux-e. A nechcem mať jedno PC s Windows-ami a týmito aplikáciami a druhé na (väčšinové) používanie s Linux-om.

Alebo je to nedobrý nápad?
« Poslední změna: 12. 03. 2010, 15:53:51 od Petr Krčmář »


_r3450n_

Re: Ako používať Win aplikácie pod Ubuntu (aká je najlepšia cesta)
« Odpověď #1 kdy: 12. 03. 2010, 15:38:49 »
Podla mojich skusenosti by som to virtualom zbytocne nekomplikoval pokial to nebude potrebne a skusil to cez wine. Je ale je viac nez pravdepodobne, ze ti niektora z aplikacii bude robit problemy, pripadne nepobezi vobec. Tazko povedat bez zoznamu aplikacii a verzie wine. V tom pripade by som uprednostnil to prve WMware riesenie.

VLak

Re: Ako používať Win aplikácie pod Ubuntu?
« Odpověď #2 kdy: 13. 03. 2010, 18:40:50 »
Mám skvělé zkušenosti s VirtualBoxem 3.1.2 . Používám Xubuntu  a VirtualBox v bezešvém módu.
Nahoře mám linux lištu a dole win lištu. Jsem s tím naprosto spokojený. Kdyby byl potřeba nějaký detail, tak jsem na mailu. VLak.