1 kW skutečný odběr? Pokud se jedná o skutečný topný výkon, tak to není zrovna málo. To chce slušnej průvan, nejlíp zepředu dozadu. Tzn. hlavně průvzdušná obě čela. A dát si záležet na chlazení jednotlivých součástek: velikost chladičů, tepelná vazba. Aby to bylo vyrobitelné, je potřeba řešit layout plošáku zároveň s mechanikou chladiče. Zejména jestli ty topné součástky jsou nějaké digitální čipy. Tupá výkonová elektronika na stejnosměr nebo NN je o něco odolnější a nemá tolik dalšího smetí okolo. (Ale pokud náhodou ten 1 kW z větší části jenom zase proteče ven, tak je to asi dost v poho - jako že divadelní stmívač, audio PA ve třídě D, mamutí PoE injektor apod.)
Jenom pro úplnost, funglové šasi Advantech IPC-610H bez zdroje (a bohužel bez lyží) stojí cca 4600 Kč bez DPH, pasivní ISA backplane asi 1400. (BTW ty napájecí větve v ISA backplanu jsou blokované hrstí elytů, a ty mají nějakou polaritu a dovolené napětí. A 1 kW by stejně neutáhly ani omylem.) Tahle průmyslová šáska nejsou stavěná na moc velký topný výkon, ale když se vyhodí čelní filtr a případně by se vymontoval celý ten čelní panel vlevo, tak ty dva 120mm ventilátory vepředu nejsou úplně marné. Pokud ta žravá elektronika bude na kartách, tak strkat karty do slotů ob jednu, aby vždycky 1 slot zůstal otevřený (bez záslepky). Případně to udělat tak, aby karty sice držely nahoře za šroubek ve slotu, ale aby neblokovaly světlý průřez slotu pro potřeby ventilace.
Pokud by ten projekt žral hlavně na 12V větvi, tak by zřejmě byly použitelné nějaké redundantní PC zdroje ve formátu mini-redundant, které pasují do PS/2 výřezu v zadním čele. Dělá je Emacs/Zippy a snad i Fortron. Pokud by se sehnal model 1+1 500+500W, tak by to teoreticky dalo 1 kW, ale běžet počítačový zdroj na plnej knedlík, to moc nevoní dálkama. Pokud to bude mít jiné napájecí větve, tak buď nějaký hotový průmyslový zdroj (výrobců je dost) nebo taky volná tvorba.
Za
Merkur taky palec nahoru :-) Merkur má tuším rozteč děr 1 cm. ISA/PCI sloty mají rozteč asi 2 cm... koukám přesně 20.32 mm = 0.8". Takže soudělné to není... Na Merkuru se mi hodně líbí "úhelníky" - jsou konstrukčně tuhé.
BTW ještě k lyžím, počítačové valivé ližiny jsou dost drahé. Nábytkový valivý plnovýsuv stával asi 250 Kč za pár, a to byl s brzdou a dotahem. Tlusté je to stejně jako počítačové ližiny (standardně 0.5" každá) ale k těm nábytkovým nedostanete úhelníčky pro montáž do EIA racku. A přizpůsobit k šasi znamená každopádně vrtat, a 19" PICMG skříně se s 2x 0.5" lyžemi o pár mm nevejdou mezi svislé šíny EIA racku :-( Je to zřejmě dáno rozměry PICMG backplanu a PS/2 zdroje uvnitř šasi.