Proč ten hype okolo Go?

Krysa11

Re:Proč ten hype okolo Go?
« Odpověď #285 kdy: 02. 09. 2018, 22:04:02 »
Skoro jako kdyby to naznačovalo, že Java či PHP nejdou úplně správným směrem.

To je hodně předčasné  a ničím nepodložené tvrzení. Naopak to podle design papers na golang2 vypadá, že golang je ten, kdo dohání ztrátu.


Xxxxxx

Re:Proč ten hype okolo Go?
« Odpověď #286 kdy: 02. 09. 2018, 22:06:04 »
Nemam rad excepsny, obalite velky blok do try a nevite kde se vyjimka vzala.
v c++ je dokonce optimalizace noexcept, ze funkce nevyhodi vyjimku a kompilace se zoptimalizuje. Takze se mi libi kdyz chybovou hodnotu vraci kazda funkce, ale je fakt, ze to osetreni by se mohlo vymyslet lepe nez pomoci if.
Ale go2 to uz ma v navrhu reseni.

Krysa11

Re:Proč ten hype okolo Go?
« Odpověď #287 kdy: 02. 09. 2018, 22:09:58 »
To na jednu stranu chápu, ale Pavel S. má pravdu v tom, že pokud se na Go budeš dívat z pozice Javy, tak prostě dřív či později zjistíš, že Go není a nikdy nebude Java.

golang nejenže musí "být java" naopak musí být lepší než java. A ve všem, v čem není java musí nebýt java jenom za účelem aby byl lepší než java. A to bych byl rád.

Z mého nevzdělaného pohledu to vypadá tak, že "uděláme to jinak protože to chceme jinak" a vymysleli pascal s garbage collectorem.

Krysa11

Re:Proč ten hype okolo Go?
« Odpověď #288 kdy: 02. 09. 2018, 22:17:39 »
Nemam rad excepsny, obalite velky blok do try a nevite kde se vyjimka vzala.

jako diky za input, ale pokud si obalis velky block do try, tak sis ho tam obalil ty a nikdo jinej. Tak si pak neztezuj.

Kit

Re:Proč ten hype okolo Go?
« Odpověď #289 kdy: 03. 09. 2018, 00:05:26 »
Nemam rad excepsny, obalite velky blok do try a nevite kde se vyjimka vzala.

Možná používáme každý jiné výjimky. Naopak velice přesne lokalizuji odkud se ta výjimka vzala i s podrobným popisem kontextu.


Youda

Re:Proč ten hype okolo Go?
« Odpověď #290 kdy: 03. 09. 2018, 00:55:10 »
Ja mam Go celkem rad, neco jsem uz v nem napsal, ale delalo se mi v nem celkem nepohodlne.

Nejvic mi chybi prave exceptions, pak collections aspon na urovni Jawy, LINQ nebo stream se neodvazuju doufat.
Namodelovat v GO jnom trosku slozitejsi datovou strukturu, naco ve stylu HashMap<String, Bean>, kde Bean muze obsahovat atrbut Set<String>, je nebetycny oser, kde spoustu inheritnich kontrol musim ozelet,  zatimco v Jawe trivka. Typicky treba object binding pro SOAP. Navic zpusob zapisu slices je tak debilni, ze musim mit neustale otevrne google okno, abych byl schopen je nadefinovat.
Co se tyce exception, v Jawe jsem napsal hromadu utilit, kdy libovolna chyba zpusobi prosty vypis e.getMessage() a konec programu. V Jawe trivka, o chyby se proste nestaram krome trybloku v mainu.
GO error struktura je silne inferiorni, v Jawe dosahnu tehoz, kdyz budu vracet bean s atributy retval a errval. Ale k cemu takove zoufalstvi, kdyz muzu mit luxusni vyjimky, do jejichz objektu si naseru kontext informaci cely kybl.
A nevede to k zoufastvi typu if(func()==-2) { return -4}

Chapu, ze GO ma byt nahradou C, ale jdou na to IMHO blbe.
Jediny prinos Go vidim v channelech a gorutinach a ve vyslednem nativnim exaci.

Pokud se do Javy dodelaji kanaly a korutiny, nevidim pro Go moc zivotniho prostoru.

vv

Re:Proč ten hype okolo Go?
« Odpověď #291 kdy: 03. 09. 2018, 11:14:31 »
zrovna HashMap<String, Bean> se dela jednoduse (kdyz je Bean interface)

var m map[string]Bean

Bacsa

Re:Proč ten hype okolo Go?
« Odpověď #292 kdy: 03. 09. 2018, 11:57:08 »
zrovna HashMap<String, Bean> se dela jednoduse (kdyz je Bean interface)

var m map[string]Bean
On se tak daleko ještě nedostal, zatím jen kritizuje, učit se bude až pak.

Bacsa

Re:Proč ten hype okolo Go?
« Odpověď #293 kdy: 03. 09. 2018, 11:59:01 »
Namodelovat v GO jnom trosku slozitejsi datovou strukturu, naco ve stylu HashMap<String, Bean>, kde Bean muze obsahovat atrbut Set<String>, je nebetycny oser
Zrovna tohle jde úplně stejně jako v Javě.

Re:Proč ten hype okolo Go?
« Odpověď #294 kdy: 03. 09. 2018, 12:08:48 »
Namodelovat v GO jnom trosku slozitejsi datovou strukturu, naco ve stylu HashMap<String, Bean>, kde Bean muze obsahovat atrbut Set<String>, je nebetycny oser
Zrovna tohle jde úplně stejně jako v Javě.

Technicky vzato ano. Ale kdyz misto HashMap chces treba TreeMap, tak mas smolika.

Phi

Re:Proč ten hype okolo Go?
« Odpověď #295 kdy: 03. 09. 2018, 13:05:34 »
Na druhou stranu, stačí se podívat jak vypadaly první verze Javy, to je ve zpětném pohledu taky na prostřelení si hlavy, obzvlášť před 1.5. - a to říkám jako někdo, kdo si myslí, že Java má budoucnost na příští dekádu jistou a pokud bude dál pokračovat ve vyzobavání třešínek z ostatních jazyků, tak umřu dřív já než ona. Takže na Golang2 se docela těším, fakt mne zajímá, jak pojmou chyby a generika lépe a radostněji.

Re:Proč ten hype okolo Go?
« Odpověď #296 kdy: 03. 09. 2018, 13:18:08 »
Na druhou stranu, stačí se podívat jak vypadaly první verze Javy, to je ve zpětném pohledu taky na prostřelení si hlavy, obzvlášť před 1.5. - a to říkám jako někdo, kdo si myslí, že Java má budoucnost na příští dekádu jistou a pokud bude dál pokračovat ve vyzobavání třešínek z ostatních jazyků, tak umřu dřív já než ona. Takže na Golang2 se docela těším, fakt mne zajímá, jak pojmou chyby a generika lépe a radostněji.

Ano, Java se podstatne zlepsila. A to same preju i Go. Konecne i programatori Go budou mit sanci zazit pokrokovost myslenek osmdesatych let minuleho stoleti.

Ale nema smysl se tvarit, ze ten puvodni stav byl nejaky zazrak, jako se tu gofanboys snazi.

.

Re:Proč ten hype okolo Go?
« Odpověď #297 kdy: 03. 09. 2018, 13:22:15 »
Tahle diskuse je celkem bezpředmětná, protože ať si každý programuje v tom co se mu líbí. A používání lží, nesmyslů nebo vlastních, nijak neověřených tvrzení, jako argumentů v diskusi je sice znakem doby, ale prozrazuje to malé sebevědomí a nedůvěru ve vlastní názory (viď krysáku). A sprostá mluva jen potvrzuje diagnózu.

Ale chtěl jsi nějaké argumenty, tak ti 2 dám (byť je to házení perel sviním). Linuxové kontejnery (LXC) jsou v jádře už 10 let a dlouhou dobu byly víceméně popelkou (ačkoliv na jiných systémech - BSD nebo Solaris) se jejich ekvivalenty hojně používaly. A kdyby měl být Docker nebo Kubernetes napsán v C/C++, čekali bychom na ně ještě drahnou dobu. A kdyby měly být napsány v Jawě, tak by člověk pro jejich spuštění potřeboval 64GB RAM. Tak proto.

Re:Proč ten hype okolo Go?
« Odpověď #298 kdy: 03. 09. 2018, 13:28:50 »
A používání lží, nesmyslů nebo vlastních, nijak neověřených tvrzení, jako argumentů v diskusi je sice znakem doby, ale prozrazuje to malé sebevědomí a nedůvěru ve vlastní názory (viď krysáku).

A kdyby měly být napsány v Jawě, tak by člověk pro jejich spuštění potřeboval 64GB RAM. Tak proto.

.

Re:Proč ten hype okolo Go?
« Odpověď #299 kdy: 03. 09. 2018, 14:01:40 »
A používání lží, nesmyslů nebo vlastních, nijak neověřených tvrzení, jako argumentů v diskusi je sice znakem doby, ale prozrazuje to malé sebevědomí a nedůvěru ve vlastní názory (viď krysáku).

A kdyby měly být napsány v Jawě, tak by člověk pro jejich spuštění potřeboval 64GB RAM. Tak proto.
Děkuji za upozornění, ve svém odhadu jsem vycházel z porovnání paměťových nároků dokumentovaných třeba na Benchmarks Game a vlastních zkušeností se systémy jako Elastic Search, Apache Spark/Hive a dalších.

Nakonec není to tak dávno, co tady nějaký Jawa developer chtěl doporučit notebook se 64GB RAM, protože mu už 32GB nestačí.

A tu Jawu mi snad odpustíte. :) Pokud ne, tak vám pár vašich nekorektností taky najdu...:P