Dolní reklama na mobilu - nehezký trik

P.T. Barnum

Dolní reklama na mobilu - nehezký trik
« kdy: 20. 08. 2018, 11:03:04 »
Ahoj,

otevru root na mobilu. Dole mi vyjede reklama, kliknu na zavrit a ejhle. Reklama nevyjela uplne, ale jen asi do 2/3, takze kliknuti na Zavrit ma za nasledek otevreni reklamy. Je treba pockat dalsi 2 vteriny, az reklama vyjede uplne. Tvurci reklam se nestydi pouzivat takovehle triky, jen aby dosahli toho, ze kliknu na jejich pochybny web.

Problem je, ze cim dal vic stranek upozornuje na Adblock, na druhou stranu, kdyz pouzivaji toto...

Co si o tom myslite?
« Poslední změna: 20. 08. 2018, 12:31:02 od Petr Krčmář »


kkt1

  • *****
  • 796
    • Zobrazit profil
Re:Dolni reklama na mobilu - nehezky trik
« Odpověď #1 kdy: 20. 08. 2018, 11:31:12 »
Nic mi nevyjizdi. iOS a 1Blocker.

Patt

Re:Dolni reklama na mobilu - nehezky trik
« Odpověď #2 kdy: 20. 08. 2018, 11:47:37 »
Co si o tom myslite?

Taky mne to stve. Pan Kacmar se uz k tomu jednou vyjadril ze jde o uspesny marketingovy produkt (zrejme diky neumyslnym kliknutim). Ale uz jsem si zvykl pockat a az pak zavrit. Kdyz uz jsme u toho, poradite nejaky dobry adblock pro Chrome Android ?

Re:Dolni reklama na mobilu - nehezky trik
« Odpověď #3 kdy: 20. 08. 2018, 12:30:55 »
Právě jsem to vyzkoušel a funguje mi to dle očekávání. Reklama vyjede, vpravo nahoře je nad ní tlačítko Zavřít a to reklamu schová. V jakém systému a v jakém prohlížeči se to chová jinak? Bylo by možné pořídit screenshot? Jestli to někde vyjíždí špatně, není to rozhodně úmysl.

Fetos

Re:Dolní reklama na mobilu - nehezký trik
« Odpověď #4 kdy: 20. 08. 2018, 12:38:33 »
Ahoj,

otevru root na mobilu. Dole mi vyjede reklama, kliknu na zavrit a ejhle. Reklama nevyjela uplne, ale jen asi do 2/3, takze kliknuti na Zavrit ma za nasledek otevreni reklamy. Je treba pockat dalsi 2 vteriny, az reklama vyjede uplne. Tvurci reklam se nestydi pouzivat takovehle triky, jen aby dosahli toho, ze kliknu na jejich pochybny web.

Problem je, ze cim dal vic stranek upozornuje na Adblock, na druhou stranu, kdyz pouzivaji toto...

Co si o tom myslite?
Potvrdzujem, robi to aj mne a je to neskutocne otravne. A toto nie je jediny web co to robi. To doskakovanie je hnus.


P.T. Barnum

Re:Dolni reklama na mobilu - nehezky trik
« Odpověď #5 kdy: 20. 08. 2018, 12:56:00 »
Právě jsem to vyzkoušel a funguje mi to dle očekávání. Reklama vyjede, vpravo nahoře je nad ní tlačítko Zavřít a to reklamu schová. V jakém systému a v jakém prohlížeči se to chová jinak? Bylo by možné pořídit screenshot? Jestli to někde vyjíždí špatně, není to rozhodně úmysl.

Chrome version 68.0.3440.91
Android  6.0

Bohuzel vyskakuje to do 2/3 a je to fakt dost otravne. Dekuji predem, pokud by s tim slo neco delat.

Tomas Kalisch

Re:Dolni reklama na mobilu - nehezky trik
« Odpověď #6 kdy: 20. 08. 2018, 12:58:45 »
Právě jsem to vyzkoušel a funguje mi to dle očekávání. Reklama vyjede, vpravo nahoře je nad ní tlačítko Zavřít a to reklamu schová. V jakém systému a v jakém prohlížeči se to chová jinak? Bylo by možné pořídit screenshot? Jestli to někde vyjíždí špatně, není to rozhodně úmysl.

Ono je to záludnější ! Reklama kousek vyjede, kliknu na zavřít ... no a reklama se otevře!

Tomu se říká "nenažranost" pánové. Nejdříve jsem si myslel, že se najednou prostě prstem netrefím a kliknu do reklamy. Kdepak! Většinou první klik opravdu reklamu otevře a potom několik stránek zase tlačítko "zavřít" funguje podle svého názvu.
Už jsem si root.cz, lupa.cz a další zrušil z whitelist uBlocker na PC! Tohle mě ale opravdu dopálilo. Reklama mi nevadí (musíte z něčeho žít), ale nedelějte z lidí blbce.

Android 7.1.2 Lineage OS, Xiaomi Redmi Note 3 Pro, Opera 47.1.2249.129326

Pokud mi někdo poradí jak nahrát video i se zobrazením místa doteku, pošlu i video.

Lol Phirae

Re:Dolní reklama na mobilu - nehezký trik
« Odpověď #7 kdy: 20. 08. 2018, 13:04:07 »
Samozřejmě potvrzuju stejné svinské chování (a krom toho se tady na tohle poskakování upozorňuje už několik let, samozřejmě bezvýsledně).

Re:Dolní reklama na mobilu - nehezký trik
« Odpověď #8 kdy: 20. 08. 2018, 13:10:33 »
Bavíme se o téhle reklamě, která vyjíždí dole? Zkouším to horem dolem, ale pořád se mi to chová normálně. Reklama vždycky celá vyjede a vždycky se tlačítkem schová. Co mám udělat, aby se to chovalo jinak? Pošlete někdo screenshot vadného chování?

kkt1

  • *****
  • 796
    • Zobrazit profil
Re:Dolní reklama na mobilu - nehezký trik
« Odpověď #9 kdy: 20. 08. 2018, 13:21:41 »
Petre, ta reklama vypada ze se trhane nacte jenom pres mobilni pripojeni a patrne se tam jeste neco donacita. Zkuste to pres mobilni pripojeni, pripadne si omezte rychlost. Na ios se to projevi u horsiho pripojeni.

Patt

Re:Dolní reklama na mobilu - nehezký trik
« Odpověď #10 kdy: 20. 08. 2018, 13:24:15 »
Co mám udělat, aby se to chovalo jinak?

Zkuste starsi mobil, treba na Samsung Galaxy S4 Mini je to replikovatelne v pohode. Proste ten procacek se pri spracovani JQuery animace trosku zapoti a tak nevyleze hned cela ale se to kousek sekne. Dokud neni cela tak se kliknuti na "Zavrit" vyhodnoti jak klik na reklamu. Je nutno proste par sekund po vyjiti reklamy pockat. Jako hotfix doporucuji vypnout animaci.

Tomas Kalisch

Re:Dolní reklama na mobilu - nehezký trik
« Odpověď #11 kdy: 20. 08. 2018, 13:25:18 »
Bavíme se o téhle reklamě, která vyjíždí dole? Zkouším to horem dolem, ale pořád se mi to chová normálně. Reklama vždycky celá vyjede a vždycky se tlačítkem schová. Co mám udělat, aby se to chovalo jinak? Pošlete někdo screenshot vadného chování?

Ano, to je ono. Jenže ne vždy se reklama zavře, ale právě otevře!

Re:Dolní reklama na mobilu - nehezký trik
« Odpověď #12 kdy: 20. 08. 2018, 13:36:04 »
Aha, už jsem z toho moudřejší. Díky za doplnění informací, takhle to hlásím jako bug. Díky

ByCzech

  • *****
  • 1 857
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Dolni reklama na mobilu - nehezky trik
« Odpověď #13 kdy: 20. 08. 2018, 23:20:18 »
Kdyz uz jsme u toho, poradite nejaky dobry adblock pro Chrome Android ?

Já to na Rootu vyřešil tak, že jsem se stal stříbrným podporovatelem a reklamy mi tak filtruje přímo Root. Už se to nedalo snášet, přesně pro tady popisované problémy. Web Rootu sám o sobě je problém na mobilu (velká část problémů se vyřešila výměnou 4 core mobilu za 8 core s 3 GB RAM) a ještě se trápit s reklamami, které vyjížděly takhle zákeřně pod prstem už se nedalo. Ještě tak kdyby uměli zajistit aby se jim to fórum pořád neodhlašovalo a dalo by se to vydržet.

Re:Dolni reklama na mobilu - nehezky trik
« Odpověď #14 kdy: 20. 08. 2018, 23:40:24 »
Kdyz uz jsme u toho, poradite nejaky dobry adblock pro Chrome Android ?

Já to na Rootu vyřešil tak, že jsem se stal stříbrným podporovatelem a reklamy mi tak filtruje přímo Root. Už se to nedalo snášet, přesně pro tady popisované problémy. Web Rootu sám o sobě je problém na mobilu (velká část problémů se vyřešila výměnou 4 core mobilu za 8 core s 3 GB RAM) a ještě se trápit s reklamami, které vyjížděly takhle zákeřně pod prstem už se nedalo. Ještě tak kdyby uměli zajistit aby se jim to fórum pořád neodhlašovalo a dalo by se to vydržet.

BLASPHEMY!