Bug report České televize

Bug report České televize
« kdy: 11. 08. 2018, 17:03:52 »
Zdravím všechny. Potřeboval bych pomoci otestovat web České televize. Pokud víte o nějakém bugu na webu https://www.ceskatelevize.cz nebo v mobilní aplikaci, napište ho prosím do tohoto vlákna. Zakládám toto vlákno na Rootu, protože předpokládám, že jsou tady technicky zdatní lidé, kteří dokáží přesně popsat nalezený problém.

Podle mých informací žádná firma ani oddělení ČT netestuje web systematicky po release a to je také důvod proč toto vlákno zakládám. Nechci, aby se to tady zvrhlo v hate proti ČT. Jde mně opravdu jen o nalezení technických chyb (např. zaseknutí při přehrávání videa, černá obrazovka atd.) a o potvrzení bugu ostatními.

Tady je 1. bug a zároveň ukázka jak bych si hlášení bugů představoval:

Firefox 61.0.1 (64bit) i Chromium, OS Linux (x86_64bit).
Reprodukce problému:
1.) Běž na nějaký díl pořadu Události, např. https://www.ceskatelevize.cz/porady/1097181328-udalosti/218411000100808/
2.) Pod videem jsou jednotlivé reportáže s checkboxy a s tlačítkem "Přehrát vybrané". Některé si označte a přehrejte.
3a.) V lepším případě je reportáž delší o pár sekund na konci. V horším případě chybí pár sekund na začátku.
3b.) Stává se, že z reportáže, která trvá 3 minuty se vám přehraje třeba jen prvních 40 sekund. Tento problém je dodatečně opravován ručně. Bohužel k opravě dojde třeba až 20 hodin po odvysílání nebo až na upozornění od diváků.
3c.) Checkboxem vybrané reportáže se ukládají do URL (např. https://www.ceskatelevize.cz/porady/1097181328-udalosti/218411000100808/video/636822,636824 ) takže to vzbuzuje dojem, že URL lze odkazem někomu poslat. Tím jak se upravuje ručně (bod 3b), tak se občas stane, že se celý index (tak tomu v ČT říkají) smaže a vytvoří se nový index - tím pádem se odkaz stává neplatným.

Díky předem všem za nalezené bugy.


kkt1

  • *****
  • 796
    • Zobrazit profil
Re:Bug report České televize
« Odpověď #1 kdy: 11. 08. 2018, 17:18:28 »
Jaky smysl ma ten bugreport pokud nepracujes v CT a nemas moznost rovnou vytvaret bugy v nejakem tracking toolu? A pokud pracujes v CT, neni efektivnejsi mit vlastni testery kdyz uz mate pres 5MLD rocne?

kkt1

  • *****
  • 796
    • Zobrazit profil
Re:Bug report České televize
« Odpověď #2 kdy: 11. 08. 2018, 17:19:23 »
Na par bugu u CT jsem narazil, ale ze bych mel motivaci je kamkoliv reportovat... ne.

Lol Phirae

Re:Bug report České televize
« Odpověď #3 kdy: 11. 08. 2018, 17:38:25 »
Bugy jsem (spolu s dalšími) pravidelně reportoval u jejich Android aplikací (za které vyhodili mraky peněz) a jejich "řešení" mě přesvědčilo o tom, že na reportování bugů pro ČT je nejlepší se zvysoka a vydatně...

O

Re:Bug report České televize
« Odpověď #4 kdy: 11. 08. 2018, 18:15:28 »
A proč bychom to jako měli dělat? I kdybych na nějaký bug narazil a stálo by mi za tu námahu to reportovat (a to by nejspíš nestálo), tak to budu reportovat přímo ČT a ne v nějaké diskusi na Rootu.


Re:Bug report České televize
« Odpověď #5 kdy: 11. 08. 2018, 18:17:14 »
Jaky smysl ma ten bugreport pokud nepracujes v CT a nemas moznost rovnou vytvaret bugy v nejakem tracking toolu? A pokud pracujes v CT, neni efektivnejsi mit vlastni testery kdyz uz mate pres 5MLD rocne?
Jsem nespokojený divák, kterému bugy překáží v plnohodnotném užívání ČT. Hlášení bugů emailem je příliš zdlouhavé. Odkaz na tuto diskuzi pošlu člověku z ČT se kterým komunikuji a kterému jsem již 2 bugy hlásil. O mém záměru založit tuto diskuzi ví.

Testeři zřejmě kontrolují jen nové funkce. Na otázku kdo konkrétně (firma, oddělení ČT) testuje web před/po release jsem jasnou odpověď nedostal. Jelikož nejsem člověk, který jen fňuká a kritizuje, tak jsem se rozhodl k otestování ČT přispět vlastním časem. Pokud se tady najde dost dalších nadšenců, tak bychom úroveň ČT mohli trošku pozvednout. Nevěřím, že konkrétní bugy, které tady odhalíme bude ČT ignorovat.

kkt1

  • *****
  • 796
    • Zobrazit profil
Re:Bug report České televize
« Odpověď #6 kdy: 11. 08. 2018, 20:04:48 »
Varen, kdyz se podivam na tvuj prvni “bug” tak v nem vidim 2-3bugy a ne 1. Reprodukovatelnost je zasadni a z toho co jsi napsal to neumim zreprodukovat (opravi se po 20hodinach nebo nahlaseni). Nevim s kym si se v CT bavil, ale nikdo normalni ti nerekne tak udelejte ai nekde na rootu bug report a pak mi dejte link. CT ma zpusob jak reportovat bugy, za me nevidim duvod proc by kdokoliv mel resit bugy CT na roote.

Re:Bug report České televize
« Odpověď #7 kdy: 11. 08. 2018, 21:58:48 »
Nevim s kym si se v CT bavil, ale nikdo normalni ti nerekne tak udelejte ai nekde na rootu bug report a pak mi dejte link.
Oni neřekli "udělejte". Já jsem řekl, že "udělám" a pošlu link. Pokud chceš bug reportovat standardně, tak můžeš, ale z mé zkušenosti vím, že si nejdřív vyměníte pár emailů ve kterém ti napíšou, že chyba bude zřejmě u tebe například se špatným internetovým spojením.

Tento bug report má sloužit právě těm, kteří to takto zdlouhavě dělat nechtějí a také k transparentní diskuzi o daném bugu. Ani ten můj bug není čistě programátorský, ale spíše způsoben špatnou editací indexů nějakého zaměstnance ČT. Nebo můžeš hodit bug sem + poslat odkaz do ČT emailem nebo přes formulář na webu. Cílem je vychytat chyby ČT a tato diskuze má být jedním z prostředků.

Re:Bug report České televize
« Odpověď #8 kdy: 12. 08. 2018, 00:20:36 »
Nejvíc mě štve, že se mi ve FF občas zasekne živé vysílání, vlastně i z archivu se mi to nedávno stalo. Bohužel to bude těžké nějak reportovat. Možná se podívám do konzole až se to zase stane.

LAH

Re:Bug report České televize
« Odpověď #9 kdy: 12. 08. 2018, 00:56:52 »
Základní otázka samozřejmě je, proč by se měl někdo dívat na Českou televizi, k tomu není ani určená. ČT má sloužit jako penězovod sluníčkářům, kteří by s jinak neuživili a dělali bordel.

Trenky dolu

Re:Bug report České televize
« Odpověď #10 kdy: 12. 08. 2018, 01:15:20 »
Tato instituce mi 2x poslala vyhruzny dopis (skoncil v kosi), ze musim okamzite dokazat (poslat naky priznani), ze se nedivam na TV a jinak budu platit. V obou pripadech to byl bezny dopis, tzn nemaji moznost vedet, jestli jsem ho dostal nebo ne. Proc bych mel podobnym zmetkum cimkoli prispivat?

martyd.

Re:Bug report České televize
« Odpověď #11 kdy: 12. 08. 2018, 04:49:19 »
Máme za ty zloděje zadarmo dělat jejich práci? Si děláš zadek, ne?

martyd.

Re:Bug report České televize
« Odpověď #12 kdy: 12. 08. 2018, 04:52:17 »
je to tu nějak pokažené... napsal jsem prdeI a vidím zadek. když napíšu pícza, bude předek?

j

Re:Bug report České televize
« Odpověď #13 kdy: 12. 08. 2018, 07:48:31 »
Mno tak jo ... jenze kdyz on to neni web, ale jakasi js splacanina, takze vlastne neni co reportovat, teda krome toho ze to nefunguje tak ze vubec.

Jinak bych ten sloupec uprostred udelal jeste uzsi, protoze lidi si prece ty cim dal sirsi monitory poruzujou vyhradne proto, aby se na nich zobrazilo cim dal min veci.

CeskaTelevize

Re:Bug report České televize
« Odpověď #14 kdy: 12. 08. 2018, 09:34:13 »
Omrkni treba https://www.ssllabs.com/ssltest/analyze.html?d=ct24.ceskatelevize.cz 
To pro zacatek bohate staci  :P