Jakej film ?

Technik_Tom

Re:Jakej film ?
« Odpověď #15 kdy: 08. 08. 2018, 22:39:08 »
Lovci hlav


MasoxCZ

Re:Jakej film ?
« Odpověď #16 kdy: 09. 08. 2018, 07:32:36 »
K vodce jedině něco stylového:

https://www.csfd.cz/film/37948-sveraz-narodniho-lovu/prehled/
https://www.csfd.cz/film/37949-sveraz-narodniho-lovu-v-zime/prehled/
https://www.csfd.cz/film/37950-sveraz-narodniho-rybolovu/prehled/

+1
Na to bych zapomněl. I když je to trochu depresivní, páč to tak trochu ukazuje poměry v Rusku v té době.

spíš ve VŠECH dobách známé historie :-D

MasoxCZ

Re:Jakej film ?
« Odpověď #17 kdy: 09. 08. 2018, 07:47:53 »
Ad Duna... George Lucas prý byl jako režisér první volba, ale odmítnul to s tím, že to natočit nejde. A dal se do Star Wars, "New Ally". The rest is history :-) Ale Duna je i přesto bombová a vřele doporučuju cut "The complete saga".

Western: za mě absolutně nejlepší "Dead Man" Jima Jarmusche s Johnnym Deppem, Lance Henrikssenem, a Iggy Popem. Štěk tam má i můj oblíbený srdcový spodek Crispin Glover.

Z dramat asi "Magnolia".

Sci-fi ... aktuálně nejspíš "Interstellar" a "Počátek", původní "Blade Runner", "Dark Star", samozřejmě "Vetřelec" (ovšem jenom 1+2, tzn. Alien Ridleyho Scotta a Aliens Jamese Camerona), "Firefly" (seriál, pilot byl vlastně jen hodinový sestřih tuším 27ti dílů seriálu), Battlestar Galactica

Komedie... Jednoznačně "Doktor Divnoláska" s geniálním Peterem Sellersem, "Myš která řvala" (taktéž Peter Sellers), "Univerzální uklízečka".

Akce ... "Podfu(c)k" (Brad Pitt, Jason Statham) a "Sbal prachy a vypadni", "Sexy bestie" (Michael Madsen, Ben Kingsley), samozřejmě "Pulp fiction" a "Gauneři" (orig. Reservoir dogs), "Die hard" 1+2

Z těžko kvalifikovatelných, ale nejspíš bych to nazval absurdní huličská komedie "Klub sráčů", "Hele vole kde mám káru"

Krimi... "Lovci hlav" jsou luxusní.

Fantasy, nezávislé, low-budget... "Trolljågeren"

Love-story / muzikál jednoznačně "Romeo a Julie" s Leonardem diCapriem a Claire Danes

Proti/válečné opět zcela jednoznačně "Full Metal Jacket"

Dobrodružné... "Indiana Jones" (celovečeráky, seriál mě moc neoslovil)

B+ (některým dílkům by pro rating nestačila abeceda) horor/-ové komedie... "Toxický mstitel", "The evil dead" + "Army of hell", "Shaun of the dead" (běželo to předevčírem), "Hory mají oči I+II"

Ostatní (hlavně seriály): "Twin Peaks", "Big-Bang Theory", "Červený trpaslík", "Jistě, pane ministře / premiére"

MasoxCZ

Re:Jakej film ?
« Odpověď #18 kdy: 09. 08. 2018, 07:58:17 »
*Enemy Mine (podle me nedoceneny skvely sci-fi)

Bohužel(?) je knižní předloha o tolik lepší (podobně jako třeba Jurský park), že jinak velmi dobrý film mi to úplně zabilo.

P.S. do hororů jsem zapomněl uvést parádní "Horizont událostí" se Samem Neillem, "Ospalá díra", a "Sweeney Todd" (oba režie Tim Burton, hl. role Johnny Depp)

A úplně jsem vypustil pohádky a filmy /seriály pro děti a kreslouny...
V podstatě všechno od Tima Burtona (počínaje prvním Batmanem, přes "Mrtvou nevěstu", "Karlíka", "Alenku", po střihorukého Edwarda"), a pokud chceš řvát smíchy, tak 7T, "Phineas a Ferb" včetně celovečeráku, "Ovečka Shaun" (taky včetně celovečeráku), "Simpsons", "Futurama", "Špinavá hra s králíkem Rogerem".

MasoxCZ

Re:Jakej film ?
« Odpověď #19 kdy: 09. 08. 2018, 08:13:59 »
*Enemy Mine (podle me nedoceneny skvely sci-fi)

Bohužel(?) je knižní předloha o tolik lepší (podobně jako třeba Jurský park), že jinak velmi dobrý film mi to úplně zabilo.

P.S. do hororů jsem zapomněl uvést parádní "Horizont událostí" se Samem Neillem, "Ospalá díra", a "Sweeney Todd" (oba režie Tim Burton, hl. role Johnny Depp)

A úplně jsem vypustil pohádky a filmy /seriály pro děti a kreslouny...
V podstatě všechno od Tima Burtona (počínaje prvním Batmanem, přes "Mrtvou nevěstu", "Karlíka", "Alenku", po střihorukého Edwarda"), a pokud chceš řvát smíchy, tak 7T, "Phineas a Ferb" včetně celovečeráku, "Ovečka Shaun" (taky včetně celovečeráku), "Simpsons", "Futurama", "Špinavá hra s králíkem Rogerem".

P.P.S. do válečných ještě "Umírání za dlouhého dne" a "Tunelové krysy"


MasoxCZ

Re:Jakej film ?
« Odpověď #20 kdy: 09. 08. 2018, 08:20:06 »
A ještě postapokalyptické :-)
"Novodobí barbaři", "Mad Max" (ovšem asi jen ten první), "Resident Evil", a samozřejmě Tarantinova "Planet Terror".

neniCas

Re:Jakej film ?
« Odpověď #21 kdy: 09. 08. 2018, 10:30:29 »
Chlapy moc děkuju za typy, mám během šefovo dovolený při práci na co koukat :-)

Digi

Re:Jakej film ?
« Odpověď #22 kdy: 09. 08. 2018, 11:16:54 »
Ted začali dávat Castle Rock (seriál) a ty 4 díly co odvysílaly se mi líbily. Podle Stephena Kinga.

Digi

Re:Jakej film ?
« Odpověď #23 kdy: 09. 08. 2018, 11:22:36 »
Jo a mimo Holywood, kterej se už nedá (na výjimky) dívat pokud nemáte IQ houpacího koně, točí dobrý filmy ti Seveřani (spousta tipů nahoře) a nebo někdy i Japonci, třeba tenhle mírně bizarní se mi líbil: https://www.csfd.cz/film/278455-kokuhaku/prehled/

MasoxCZ

Re:Jakej film ?
« Odpověď #24 kdy: 09. 08. 2018, 11:25:18 »
X-P.S. :-) v akcích ještě doporučuju "Collateral", "Jack Reacher", "Zabij je všechny", "Oldboy", "Ghost dog" (famózní Forrest Whitaker)
špatné taky nebylo "Kingdom of Heaven" ("historické" o dobytí Jeruzaléma Saladinem)

a z ultraklasiky "Sedm samurajů" (předloha Sedmi statečných), "Yoyimbo" (Pro hrst dolarů), "Sanjuró" (Pro pár dolarů navíc), "Rudovous" (předloha Doktora Hollywooda), "Zlý chlap spí dobře", "Rashómon", "RAN" (starojaponský Macbeth - samuraj) ... všechno samozřejmě režíroval Akira Kurosawa, s výjimkou RAN v hlavních rolích Toshiro Mifune)
a trilogii (opět s Toshiro Mifunem) "Miyamoto Musashi". Podařené bylo i "Rudé slunce", což byl mix westernu s motivy bushidó a opět s Toshiro Mifunem v hlavní roli. Proti těmhle filmům je "Poslední samuraj" Toma Cruise, bez ohledu na kvality, čajíček pro miminka.

MasoxCZ

Re:Jakej film ?
« Odpověď #25 kdy: 09. 08. 2018, 11:34:00 »
Y-P.S.
Politika a právo:
"Děkujeme že kouříte", "Amistad"

příroda:
"Poslední lovec kožešin"

WW2 / šoa:
"Sophie Schollová", "Der Lebensborn", "Pianista", "Příliš vzdálený most", "Otčina" (hl. role Rutger Hauer [Blade Runner, Obojek], BTW točeno v Praze)

horor:
"Stopař" (orig. The Hitcher, hl. role Rutger Hauer), "Časožrouti" (ale knížka je ještě lepší; je to samozřejmě Stephen King)

MasoxCZ

Re:Jakej film ?
« Odpověď #26 kdy: 09. 08. 2018, 11:35:55 »
Z-P.S.
do Kurosawy si doplň "Krvavý trůn" plus oprava TO je Macbeth; RAN je Král Lear

Run from Ran

Re:Jakej film ?
« Odpověď #27 kdy: 09. 08. 2018, 12:15:59 »
"RAN" (starojaponský Macbeth - samuraj)

Ran byla největší a nejnudnější japonská sračka jakou jsem kdy viděl. Zásadně nedoporučuji.

Radovan.

Re:Jakej film ?
« Odpověď #28 kdy: 09. 08. 2018, 13:22:38 »
Z těžko kvalifikovatelných, ale nejspíš bych to nazval absurdní huličská komedie "Klub sráčů", "Hele vole kde mám káru"

Proti/válečné opět zcela jednoznačně "Full Metal Jacket"

B+ (některým dílkům by pro rating nestačila abeceda) horor/-ové komedie... "Toxický mstitel", "The evil dead" + "Army of hell", "Shaun of the dead" (běželo to předevčírem), "Hory mají oči I+II"
Huličská komedie jedině "Up in Smoke". Zbytek je ztráta času.

K Olověné vestě ještě "Jdi a dívej se", oba dělají z lidí pacifisty.

Béčka rozhodně ještě "Bad Taste" a "Braindead" ;-)

MasoxCZ

Re:Jakej film ?
« Odpověď #29 kdy: 09. 08. 2018, 13:24:45 »
"RAN" (starojaponský Macbeth - samuraj)

Ran byla největší a nejnudnější japonská sračka jakou jsem kdy viděl. Zásadně nedoporučuji.

Jestli ty nebudeš z tý aktuální generace octomilek...