reklama

Jak z PHP CLI poslat data na server a zpět?

Jak z PHP CLI poslat data na server a zpět?
« kdy: 06. 08. 2018, 17:07:24 »
Ahoj,
nejdřív stručná otázka: mám PHP script v CLI (na linuxu) a potřebuju aby poslal nějaká data (řádově kB) na server a zpracoval odpověď.
Je mi jasné, že se dá externě zavolat třeba curl, ale nemůžu se zbavit dojmu, že je to takové škrábání se levou nohou za pravým uchem. Dá se mezi CLI a serverem komunikovat i jinak - pouze prostředky PHP ?

A protože to bude 100% někdo řešit, tak přidám konkrétní popis problému...
Jde o script, který sbírá lokální data z konkrétního uzavřeného systému co tu používáme a chci to nějakým způsobem monitorovat. Kdysi jsem na to napsal jeden bash script, který vytáhl data a následně zavolal PHP, kde sem dočasný výpis přechroupal do DB. Teď se požadavky rozrostly a rád bych sbíral data z více stanic v síti. Přepsal sem dvojici scriptů na jeden PHP, ovšem nelíbí se mi nutnost uložení přihlašovacích údajů do centrální DB. Script poběží na stanicích našich zaměstnanců, takže i když nějaké možnosti ochrany jsou, bylo by efektivnější to řešit jinak. Nejlíp mi vychází systém server-klient, kdy script sesbíraná data prostě pošle na server např. jako XML a ten už provede validaci a zpracování do DB. PHP proto, že v něm celkem obstojně umím. Přepis do C/C++ je IMHO práce neodpovídají výsledku a jiným jazykem dostatečně pro přepis zatím nevládnu.
PMD85 -> Didaktik Gama -> PC XT -> ... x86/x51/ARM
Basic -> Turbo Pascal -> C++ -> Turbo ASM -> C# -> PHP -> Bash :-)

reklama

gll

• 429
    • Zobrazit profil

To je jedno

Re:Jak z PHP CLI poslat data na server a zpět?
« Odpověď #2 kdy: 06. 08. 2018, 17:43:52 »
Curl. Nebo třeba guzzle

Re:Jak z PHP CLI poslat data na server a zpět?
« Odpověď #3 kdy: 06. 08. 2018, 18:09:52 »
Díky, zůstanu u toho CURL.

(vůbec mi nedocvaklo, že je to podporovaná knihovna)  ::)
PMD85 -> Didaktik Gama -> PC XT -> ... x86/x51/ARM
Basic -> Turbo Pascal -> C++ -> Turbo ASM -> C# -> PHP -> Bash :-)

reklama