Mount CIFS se nedaří

ZAJDAN

  • *****
  • 2 078
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Mount CIFS se nedaří
« kdy: 06. 08. 2018, 09:28:42 »
Ahoj...
pokousim si pripojit slozku z Win10 k Debianu8 pomocí CIFS, ale to se mi nedari a nevrací to ani zadnou chybu
mount --verbose -t cifs //192.168.50.105/neco /media/zajdan/ -o username=Administrator, domain=ultrus, password=kuniksicht,vers=3.0

nevrati to zadnou chybu, jen:
Kód: [Vybrat]
Usage:
 mount [-lhV]
 mount -a [options]
 mount [options] [--source] <source> | [--target] <directory>
 mount [options] <source> <directory>
 mount <operation> <mountpoint> [<target>]

Options:
 -a, --all               mount all filesystems mentioned in fstab
 -c, --no-canonicalize   don't canonicalize paths
 -f, --fake              dry run; skip the mount(2) syscall
netusite nekdo? diky

« Poslední změna: 13. 08. 2018, 14:11:51 od Petr Krčmář »
Vesele, vesele do továrny dělník běží...vesele, vesele do továrny jde. Vesele se usmívá když mu soustruh zazpívá...vesele, vesele do továrny jde. Vesele si poskočí když se soustruh roztočí ...vesele, vesele do továrny jde.


František G.

Re:mount CIFS
« Odpověď #1 kdy: 06. 08. 2018, 10:57:07 »
Nejsem si jistý, jestli je to příčina problému, ale všechno, co je za přepínačem -o musí být bez mezer.
Asi takto:

Kód: [Vybrat]
mount --verbose -t cifs //192.168.50.105/neco /media/zajdan/ -o username=Administrator,domain=ultrus,password=kuniksicht,vers=3.0

ZAJDAN

  • *****
  • 2 078
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:mount CIFS
« Odpověď #2 kdy: 06. 08. 2018, 11:29:51 »
Nejsem si jistý, jestli je to příčina problému, ale všechno, co je za přepínačem -o musí být bez mezer.
děkuji, máte pravdu...pomohlo
Vesele, vesele do továrny dělník běží...vesele, vesele do továrny jde. Vesele se usmívá když mu soustruh zazpívá...vesele, vesele do továrny jde. Vesele si poskočí když se soustruh roztočí ...vesele, vesele do továrny jde.

Honza

Re:mount CIFS
« Odpověď #3 kdy: 06. 08. 2018, 16:39:24 »
Zdar, to mi připomělo, že na Debianu9 mi nechodí cifs mount s verzí 3. Na Debianu8 verze 3 fungovala.

Nesetkal jste se s tím někdo?

ZAJDAN

  • *****
  • 2 078
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:mount CIFS
« Odpověď #4 kdy: 07. 08. 2018, 09:13:47 »
Zdar, to mi připomělo, že na Debianu9 mi nechodí cifs mount s verzí 3. Na Debianu8 verze 3 fungovala.
Nesetkal jste se s tím někdo?
napadá mě zda máš nainstalovanej i cifs-utils
když už jsme u toho cifs...jaký je rozdíl mezi
mount -t cifs a mount.cifs který způsob je vhodnejsi pouzívat?
Vesele, vesele do továrny dělník běží...vesele, vesele do továrny jde. Vesele se usmívá když mu soustruh zazpívá...vesele, vesele do továrny jde. Vesele si poskočí když se soustruh roztočí ...vesele, vesele do továrny jde.


k3dAR

  • *****
  • 2 838
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:mount CIFS
« Odpověď #5 kdy: 08. 08. 2018, 06:11:43 »
napadá mě zda máš nainstalovanej i cifs-utils
když už jsme u toho cifs...jaký je rozdíl mezi
mount -t cifs a mount.cifs který způsob je vhodnejsi pouzívat?

jde mu o vynuceni konkretni verze jakou se samba client pripojuje k serveru...
kdyby balicek nemel, tak se nepripoji vubec...
ted si nejsem jistej zda jde o vlasnost nebo bug, ale prislo to s nejakou verzi Samby, tedy ta v Debian8 byla jeste "pred"

rozdil mezi "mount -t cifs" a "mount.cifs" je pokud se nepletu zadnej, protoze jde v obou pripadech o pouziti mount.cifs, viz hned zacatek "man mount.cifs":
Kód: [Vybrat]
mount.cifs  mounts  a  Linux  CIFS filesystem. It is usually invoked indirectly by the mount(8) command when using the "-t cifs" option.

Honza

Re:mount CIFS
« Odpověď #6 kdy: 09. 08. 2018, 07:13:21 »
Cifs-utils samozřejmě nainstalovaný mám. Přišel jsem na to po reinstalaci PC. Mount, který chodil na Deb8 na Deb9 nechodí. A nechodí jen SMBv3, SMBv2.1 chodí.