Firma Lundegaard

Re:Firma Lundegaard
« Odpověď #15 kdy: 18. 03. 2023, 19:58:44 »
Nechapem ludi ktori vezmu taketo "ulohy na doma" ktore trvaju 1den, alebo dokonca viac. To ked vas tam vezmu, vam potom platia 50k€ mesacne alebo co? Potom by som to skusil. Nikdy som nevzal s pohovoru nic co by bolo dlhsie ako 2hodinovy test na nejakej stranke ala hackerrank.

A keby firma na tom trvala ze oni inak ludi netestuju, tak im podakujem za ich cas, poviem ze toto fungovat nebude a ukoncim hovor (resp pre ludi co radi pracuju v kancelarii, odidem z pohovoru -> ja uz pohovory inak ako online nerobim, je to pre mna skvely test toho ci firma funguje aj online, alebo to je pre nich iba buzzword v pracovnej ponuke)


Re:Firma Lundegaard
« Odpověď #16 kdy: 19. 03. 2023, 08:46:28 »
V dobach ne tak davno minulych nektere vetsi firmy na nektere lepsi pozice delali nekolikadenni testy uchazecu. Nabizeli mi uzasny plat asi o 3000 vice nez mizerny prumer s tim, ze se musim zucastnit 5 kol pohovoru, plus 3 dny testovani. Tak jsem slecne z HR na rovinu rekl ze jsou totalni magori a ze tohle opravdu nemam zapotrebi. Vzal jsem jinou praci o 60k vice po 20minutovym moc prijemnem pohovoru. Takze za me - pokud nekde vidim nejake nekolikadenni testovani, nebo zadani nejakeho ukolu na doma, nebo vice nez 3 kola pohovoru tak ze zkusenosti se jedna o firmu ve ktere nechcete pracovat.

Re:Firma Lundegaard
« Odpověď #17 kdy: 19. 03. 2023, 09:45:28 »
V dobach ne tak davno minulych nektere vetsi firmy na nektere lepsi pozice delali nekolikadenni testy uchazecu. Nabizeli mi uzasny plat asi o 3000 vice nez mizerny prumer s tim, ze se musim zucastnit 5 kol pohovoru, plus 3 dny testovani. Tak jsem slecne z HR na rovinu rekl ze jsou totalni magori a ze tohle opravdu nemam zapotrebi. Vzal jsem jinou praci o 60k vice po 20minutovym moc prijemnem pohovoru. Takze za me - pokud nekde vidim nejake nekolikadenni testovani, nebo zadani nejakeho ukolu na doma, nebo vice nez 3 kola pohovoru tak ze zkusenosti se jedna o firmu ve ktere nechcete pracovat.

Přesně, mám to stejně, teď naposledy jsem dělal 3 hodinový domácí úkol a firmě to nebylo dost dobré. U těhle úkolů i testů, jde vždy o to, že je to na stacku a technologiích a představách firmy, člověk v tom není zajetý, i když s tím někdy pracoval, tak třeba před rokem, za pár hodin se do toho nedostane.

Pro mě důvod, proč ty testy nedělám je ten, že je to vyčerpávající, a za dobu co píšu jeden tento test můžu jít na dalších 5 pohovorů perspektivnějších firem. Vždy to takto firmám prezentuji, když si vymýšlí krávoviny, že na trhu jsou i ostatní, co si je třeba nevymýšlí, a že jim samozřejmě dám přednost.

Pro mě nějaký náročný pohovor není nijak pro mě přínosný. Funguji na systému, první pohovor 1 hodina, druhý max. 1 hodina, pokud se firma za 2 hodiny nedokáže rozhodnout, ok, tak ať si najdou někoho jiného.

Představte si to z druhé strany, přišly byste na 5 prohlídek jedné nemovitosti, dělali byste kompletní prohlídku stavu od všeho, a jsou tací. Přijdou zájemci, projdou nemovitost do posledního šroubku, pak požádají slevu o půl milionu a víte co jim řekne makléř - ale jsou tu jiní co zaplatí víc, já chápu, že pro vás to cenu nemá, ale pro jiné jo. Holt trh.

Re:Firma Lundegaard
« Odpověď #18 kdy: 19. 03. 2023, 11:20:58 »
Je fakt, že v jediné firmě, kde po mě chtěli úkol za 1 manday, mi potom napsali, že mě berou, a poslali mi naprosto nepodepsatelnou smlouvu, kde chtěli záruční dobu i po skončení poměru, a měli tam ještě nějaké takové podobné věci.
 
A je fakt, že další taková firma, která tohle po mě chtěla, a já se jim na to vybodl a šel jinam, pač se mi nechtělo, tak to byl Microsoft - a na ten jsem se vyprdl po přečtení dos blbých recenzí zaměstnanců na Glassdoor.com na pražskou pobočku ohledně nějakých šílených přesčasů a praktik.

Re:Firma Lundegaard
« Odpověď #19 kdy: 19. 03. 2023, 12:02:38 »
Strávit celý den na nějakém nesmyslu a nemít nic jisté, to může asi jen magor nebo totální zoufalec. Kolik by taková firma musela nabízet, aby do toho někdo šel?  Stávající osazenstvo budou tvořit jen další takoví magoři a zoufalci, takže si myslím, že normální člověk stejně nemá o co stát.

Microsoft má zvučné jméno, už jen proto má o zaměstnání zájemců dost a nemá důvod si lidí vážit. A kvalita lidí, kteří se tam cpou taky nic moc, protože jsou to většinou právě jen kariéristi, co jim jde především o zápich do CVčka.


Re:Firma Lundegaard
« Odpověď #20 kdy: 19. 03. 2023, 23:03:50 »
Strávit celý den na nějakém nesmyslu a nemít nic jisté, to může asi jen magor nebo totální zoufalec. Kolik by taková firma musela nabízet, aby do toho někdo šel?  Stávající osazenstvo budou tvořit jen další takoví magoři a zoufalci, takže si myslím, že normální člověk stejně nemá o co stát.

Microsoft má zvučné jméno, už jen proto má o zaměstnání zájemců dost a nemá důvod si lidí vážit. A kvalita lidí, kteří se tam cpou taky nic moc, protože jsou to většinou právě jen kariéristi, co jim jde především o zápich do CVčka.

Magor a totální zoufalec budeš nejspíš zejména ty, když tohle píšeš. Já když si jako junior hledal práci, tak mi nevadilo na pohovorech takovou věc vyřešit. Když je někdo junior, tak se chce u pohovoru ukázat, že tu javu a spring prostě umí.

Re:Firma Lundegaard
« Odpověď #21 kdy: 20. 03. 2023, 02:43:16 »
Strávit celý den na nějakém nesmyslu a nemít nic jisté, to může asi jen magor nebo totální zoufalec. Kolik by taková firma musela nabízet, aby do toho někdo šel?  Stávající osazenstvo budou tvořit jen další takoví magoři a zoufalci, takže si myslím, že normální člověk stejně nemá o co stát.

Microsoft má zvučné jméno, už jen proto má o zaměstnání zájemců dost a nemá důvod si lidí vážit. A kvalita lidí, kteří se tam cpou taky nic moc, protože jsou to většinou právě jen kariéristi, co jim jde především o zápich do CVčka.

Magor a totální zoufalec budeš nejspíš zejména ty, když tohle píšeš. Já když si jako junior hledal práci, tak mi nevadilo na pohovorech takovou věc vyřešit. Když je někdo junior, tak se chce u pohovoru ukázat, že tu javu a spring prostě umí.

Ze ti neco nevadi neznamena ze je to OK. Pokud firma neni schopna vybrat juniorniho kandidata na zaklade 2x1hod pohovoru tak je neco spatne ve firme a to nejenom v jejim naborovem procesu. Ukazat ze umis javu se da i na hodinovem pohovoru.

robin martinez

  • *****
  • 1 138
  • Have you hugged your toilet today?
    • Zobrazit profil
    • Null Storage
    • E-mail
Re:Firma Lundegaard
« Odpověď #22 kdy: 20. 03. 2023, 06:25:28 »
Ja jsem teda spis advanced medior, ale nikdy mi nevadilo, ze jsem musel vyresit nejaky ukol. Pravda je, ze netrvaly cely den a vetsinou jsem to mohl udelat doma, takze vic no-stress.

Ale je pravda, ze kdyz jsem cca pred 10ti lety jako junior shanel job a nasel jsem firmu, co shanela programatora eshopu, tak jsem tam napsal a doslova jsem dostal zadani 'Naprogramujte plne funkcni eshop s administraci, kosikem a funkcnim objednavkovym systemem'. Tehdy jsem jim slusne napsal, ze mi to opravdu neprijde jako testovaci zadani pro kandidata na pozici a ze jim to klidne naprogramuju za financni obnos. Neozvali se.  :'(
One machine can do the work of fifty ordinary men. No machine can do the work of one extraordinary man.

I do Linux, Hardware and spaghetti code in PHP, Python and JavaScript

Re:Firma Lundegaard
« Odpověď #23 kdy: 20. 03. 2023, 08:20:02 »
Magor a totální zoufalec budeš nejspíš zejména ty, když tohle píšeš. Já když si jako junior hledal práci, tak mi nevadilo na pohovorech takovou věc vyřešit. Když je někdo junior, tak se chce u pohovoru ukázat, že tu javu a spring prostě umí.
No a není právě tohle příznakem zoufalství?

Od toho je zkušební doba, aby si tě firma vyzkoušela. Jenže to by firma musela zaplatit, takže by musela mít lepší náborový proces, aby nenabírala nemehla, kterých se bude po týdnu zbavovat.

Pokud firma už na pohovoru takto zjišťuje ochotu pracovat zadarmo, je to pro mě jasným varováním. Stejně jako píchačky, striktních 30 minut na oběd, a dotazy na ochotu pracovat přesčas - nejlépe zadarmo, v rámci soudržnosti s týmem a firmou, když je nějaký projekt pozadu.

Re:Firma Lundegaard
« Odpověď #24 kdy: 20. 03. 2023, 10:17:29 »
bylo obdobi, kdy si to ceske firmicky dovolit. To obdobi je pryc. Mozna prijde nazpet.

Co se tyce kol, u seniora je to zbytecne a je to opravdu varovne znameni.

Ja zazil situaci, kdy clovek prosel 5 koly (sef, sef sefa a i sef sefa sefa ho chtel videt) a byl odminut pro prilisnou juniornost (juniornost byla priznana uz na zacatku). Ja hodne zatlacill, protoze byl talentovany a plne pouzitelny. Diky tomu ho znovu chtel videt sef sefa a sef sefa sefa a to jsem se opravdu zoufal snazil, aby nemusel znovu projit 6. a 7. pohovorem. Mozna to bylo 7 a 8. Stejne ho nakonec nevzali.

V jine firme jsem prosel do 5. kola, ale byl uz jsem psychicky tak unaveny, ze jsem uz to behem hovoru (5. kolo byl hovor s majitelem opravdu velke firmy) vzdal.


Re:Firma Lundegaard
« Odpověď #25 kdy: 20. 03. 2023, 10:31:40 »
BTW,
psychicky unaveny = FURT se ptali na to same. V take jednotlivy manageri chteli odkyvat jejich myslenky.
A byli tam osobnostni testy (pry povinne pro vsechny zamestnance) atd.

Je treba se zeptat na pocet kol hned na zacatku!

Re:Firma Lundegaard
« Odpověď #26 kdy: 20. 03. 2023, 11:08:57 »
BTW,
psychicky unaveny = FURT se ptali na to same. V take jednotlivy manageri chteli odkyvat jejich myslenky.
A byli tam osobnostni testy (pry povinne pro vsechny zamestnance) atd.

Je treba se zeptat na pocet kol hned na zacatku!

Osobnostne testy je inak povedane psychoanalyza a proste zistenie si psychologickeho profilu.

Dokazem to pochopit ked sa to robi dajme tomu na poziciu letoveho dispecera, technika v jadrovej elektrarni (tam je potrebne ludi ktori su poslusny a nikdy nerobia nic mimo pravidiel), alebo dajme tomu na poziciu nejakeho krizoveho manazera (tam zasa treba narovinu povedane psychopata ktory to tam pomlati len aby dostal firmu do zelenych cisiel).

Ale na poziciu sw developera, alebo architekta - velke tucne NOPE. Akurat si tak zistia co na teba plati (na kazdeho nieco funguje) a budu to zneuzivat.

Btw, co to bolo za firmu?

Re:Firma Lundegaard
« Odpověď #27 kdy: 20. 03. 2023, 11:51:01 »
mas SZ
BTW,
psychicky unaveny = FURT se ptali na to same. V take jednotlivy manageri chteli odkyvat jejich myslenky.
A byli tam osobnostni testy (pry povinne pro vsechny zamestnance) atd.

Je treba se zeptat na pocet kol hned na zacatku!

Osobnostne testy je inak povedane psychoanalyza a proste zistenie si psychologickeho profilu.

Dokazem to pochopit ked sa to robi dajme tomu na poziciu letoveho dispecera, technika v jadrovej elektrarni (tam je potrebne ludi ktori su poslusny a nikdy nerobia nic mimo pravidiel), alebo dajme tomu na poziciu nejakeho krizoveho manazera (tam zasa treba narovinu povedane psychopata ktory to tam pomlati len aby dostal firmu do zelenych cisiel).

Ale na poziciu sw developera, alebo architekta - velke tucne NOPE. Akurat si tak zistia co na teba plati (na kazdeho nieco funguje) a budu to zneuzivat.

Btw, co to bolo za firmu?

mark42

  • ***
  • 101
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Firma Lundegaard
« Odpověď #28 kdy: 20. 03. 2023, 12:39:11 »
...Ale je pravda, ze kdyz jsem cca pred 10ti lety jako junior shanel job a nasel jsem firmu, co shanela programatora eshopu, tak jsem tam napsal a doslova jsem dostal zadani 'Naprogramujte plne funkcni eshop s administraci, kosikem a funkcnim objednavkovym systemem'. ...
Pekne :) 2 red flagy - firma chce vyrobit nieco, co sa da (a dalo uz v tom case) nie draho kupit, a zaroven ta chcela odrbat uz v pohovore. Urcite nie je treba plakat, ze sa ti neozyvaju :)

Re:Firma Lundegaard
« Odpověď #29 kdy: 20. 03. 2023, 13:46:55 »
Psychotesty jsem zažil 1x v mojí úplně první firmě. Prosadila to tam baba co byla HR, taková "příjemná paní". Byl to můj první zaměstnavatel. Přišel jsem tam, a v kanceláři bylo všechno ve zbídačeném stavu. Dostal jsem notebook se 4GB RAM na Java development, neměl jsem tam ani SSD a to už se psal rok 2015. Myslel jsem si, že to je tím, že jsem junior, že asi lepší ještě dostanu, ale pak jsem zjistil, že senior, můj buddy, tam SSD taky nemá (byly to staré thinkpady). Přišlo mi to divné, protože i já jako student bych si mohl dovolit koupit si sám lepší notebook, než jsem dostal od nich, tak proč to dělají. Měli ty nejlevnější monitory co se dají na trhu koupit, podložené knížkama, aby si je přizvedli. Seděl jsem u okna, kde byly rozbité žaluzie, takže mi pořád na monitor svítilo slunko. Co mi ale vadilo úplně nejvíc je, že tam byla flexibilní složka mzdy asi 20%, a všichni vývojáři museli odpracovat za týden snad 8h navíc celkem, aby jim tu flexibilní složku mzdy celou nestrhli - že jako firma má zrovna nějaké problémy. Tak jsem tam zdrhnul po 2 měsících.