Junit 5 - fakt bez pořadí testů?

Polpot

Junit 5 - fakt bez pořadí testů?
« kdy: 04. 08. 2018, 18:40:39 »
Zna nekdo nejaky trik jak s junit5 (5!!!) zarucit urcite poradi vykonavani testu? Vim ze v juni4 to slo pomoci anotace, ale v Junit5 toto chybi (???) a co jsem videl na gitu, featura ktera by to resila neni v nasledujicim milestonu. Utfg jsem pouzil a nic nenasel. A ano, vim ze testy by mely byt nezavisle.  :)
« Poslední změna: 13. 08. 2018, 14:15:52 od Petr Krčmář »


Re:Junit 5 - fakt bez poradi testu?
« Odpověď #1 kdy: 04. 08. 2018, 19:31:49 »
sam sis odpovedel. delas to spatne.

jaky je ucel? proc potrebujes mit stav mezi testama?

Honza

Re:Junit 5 - fakt bez poradi testu?
« Odpověď #2 kdy: 04. 08. 2018, 19:45:55 »
Nic ti nebrání to napsat vše do jednoho testu, který potom bude jen trochu delší... což není nic proti ničemu.

gll

  • ****
  • 429
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Junit 5 - fakt bez poradi testu?
« Odpověď #3 kdy: 04. 08. 2018, 19:53:58 »
můžeš spouštět jednotlivé testy scriptem nebo i z Javy v pořadí v jakém chceš.

Trollopata

Re:Junit 5 - fakt bez poradi testu?
« Odpověď #4 kdy: 04. 08. 2018, 20:43:41 »
Nic ti nebrání to napsat vše do jednoho testu, který potom bude jen trochu delší... což není nic proti ničemu.

Přesně tak. Navíc tohle řešení má tu výhodu, že pokud spadne test, na němž závisejí jiné další, tak ty se už nebudou zbytečně vykonávat, protože se dá předpokládat, že by měly spadnout také. A pokud není dané nebo zřejmé, zda by ty navazující závislé testy měly spadnout nebo ne, tak tam opravdu něco smrdí a časem se na to tak jako tak dojede.


Re:Junit 5 - fakt bez poradi testu?
« Odpověď #5 kdy: 04. 08. 2018, 22:53:55 »
JUnit5 má trochu jinou logiku, než JUnit 4 (řekl bych, že konečně správnou) – už neplatí, že jedna metoda = jeden test/assert. Běžně tak mám v jedné metodě několik assertů – pokud jsou na sobě závislé (pokud selže jeden, nemá smysl spouštět další), jsou napsané normálně v metodě za sebou. Pokud jsou na sobě nezávislé, použiju assertAll.