Freelancing z Thajska

wsh

Re:Freelancing z Thajska
« Odpověď #30 kdy: 01. 08. 2018, 11:23:01 »
Nechápu, proč uvažovat o práci pro thajskou firmu - bude s tím spousta papírování a nižší plat.

Píšeš freelancing, což by naznačovalo, že chceš mít víc klientů (z ČR?). Tam bych viděl trochu problém v komunikaci, klienti se občas potřebují na něčem domluvit, někdy formou osobní schůzky a to může být komplikace.

Model, který má vyzkoušený můj kamarád, Angličan, je dlouhodobý vztah s jedním klientem, který mu věří. Kámoš se mu komplet stará o eshop (provoz a údržba webu, řešení SEO, Google Analytics, apod.) za UK peníze - asi trochu nižší aby to kompenzovalo menší flexibilitu spojenou s jinou časovou zónou apod. Za ty peníze má pronajatý domek v plážovém letovisku na Filipínách a slušně si tam žije, s tím, že odpracuje odhadem tak poloviční úvazek. Je třeba počítat i  s tím, že při dlouhodobém pobytu v tropických zemích člověk přirozeně zlenivý a držet evropské pracovní tempo se mu nebude chtít.

Druhý model, který mě napadá, je práce pro fully remote firmu, které je z principu jedno, odkud děláš. Co jsem ale koukal na pár takových firem, mívají požadavky na pracovní prostředí, které na cestách těžko naplníš - kolegové nebudou nadšení, když se na videokonferenci připojíš z rušné kavárny nebo pochybného mobilního internetu. Pak už to asi vede na pobyt v nějakém coworkingu, což bych já osobně nemusel - když už jsem v tropické zemi, chci být někde u pláže nebo v přírodě a ne v kancelářské budově někde v hnusném asijském velkoměstě.

Pak je ještě možnost, kterou jsem vyzkoušel já: normální práce pro českou firmu, kde jsem se rok dopředu domluvil, že pojedu na skoro 2 měsíce do odlehlé oblasti Filipínách a budu tam pracovat dle možností. Plánování projektu se tomu přizpůsobilo a na to období jsem si nechal práci, která se dá dělat offline. Jednou za pár dní jsem se dostal na net a commitnul odvedenou práci. Ale to bylo ve firmě, která má trochu oldschool technologie. V dnešním cloudovém světě by to bylo trochu horší. I tak jsem byl schopný vykázat si max 5 hodin denně, protože když třeba vypadla elektřina, tak se po pár hodinách notebook vybil a konec. Nebo se mi do notebooku nastěhovali mravenci a celý den jsem ho čistil. Takových vyrušení, která snižujou produktivitu bylo celkem hodně.


TVL

Re:Freelancing z Thajska
« Odpověď #31 kdy: 01. 08. 2018, 12:09:45 »
Za mě samotného padne za jídlo a různé pamlsky 6 tisíc měsíčně.
Nevím co jíte za šrot, ale dneska je průměrná cena meníčka v kdejaké jídelně 90-100Kč, což je za 20 pracovních dnů 2 tisíce jen za obědy!
Večeře -> I když budu večeři vařit doma a budu se chtít kvalitně najest tak mě to vyjde minimálně na 60Kč! Pokud steak tak 100 minimálně!
Snídaně -> Vždyť jen blbá plechovka fazolí(kvalitních) dnes stojí 30Kč, k tomu zelenina,olej, vejce a jsem na 50Kč
Kde jsou pamlsky, kava, čaj?

hodně cvičím hodně jím!

Zajdane, jestli dáváš v Česku za jídlo 6 tisíc (což rozhodně není nějak přemrštěné v tom fakt problém není) a je to tvoje NEJVĚTŠÍ výdajová položka (přesně o tohle jde), tak raději nechci vědět, kde bydlíš. :-D
Já platím za bydlení mnohem víc - a to mám hypo už dávno splacené, to už jedu jenom poplatky, energie, údržbu a tak.

ZAJDAN

  • *****
  • 2 078
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Freelancing z Thajska
« Odpověď #32 kdy: 01. 08. 2018, 12:17:45 »
platba za bydlení?
většinou to platí 2 lidé, tudíž to není největší položka protože hypo za malý domek je 6-7 tisíc.
ale jídlo za jednoho(za mou osobu konkrétně) mi udělá 6 tisíc!
Vesele, vesele do továrny dělník běží...vesele, vesele do továrny jde. Vesele se usmívá když mu soustruh zazpívá...vesele, vesele do továrny jde. Vesele si poskočí když se soustruh roztočí ...vesele, vesele do továrny jde.

borekz

  • ****
  • 492
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Freelancing z Thajska
« Odpověď #33 kdy: 01. 08. 2018, 13:13:32 »
Hypo na dům za 7 tisíc leda někde v divočině a ještě k tomu připočti průběžné náklady jako energie, voda, vývoz žumpy, revize komínu a opravy střechy. Já jsem měl celkové náklady na dům včetně splátek cca 15 tisíc na kraji malého města.

ZAJDAN

  • *****
  • 2 078
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Freelancing z Thajska
« Odpověď #34 kdy: 01. 08. 2018, 13:46:19 »
Hypo na dům za 7 tisíc leda někde v divočině a ještě k tomu připočti průběžné náklady jako energie, voda, vývoz žumpy, revize komínu a opravy střechy. Já jsem měl celkové náklady na dům včetně splátek cca 15 tisíc na kraji malého města.
hadat se nebudu, bud budes verit nebo ne....hypo 6.5 tisice na 25 let je bezna vec! samozrejme pozemek jsme meli za malej peniz
energie jsou solo polozka, takze aby jsem to osvítil jak polozky definuju:

1)najem/hypo
2)energie(voda, elektrika, topeni)
3)jidlo+pamlsky (u mne nejvetsi polozka) - odmitam jezdit v drahem/pazravem aute a setrit kvuli tomu na jidle!
4)kosmetika
5)auto - palivo
6) ostatní
« Poslední změna: 01. 08. 2018, 13:50:12 od ZAJDAN »
Vesele, vesele do továrny dělník běží...vesele, vesele do továrny jde. Vesele se usmívá když mu soustruh zazpívá...vesele, vesele do továrny jde. Vesele si poskočí když se soustruh roztočí ...vesele, vesele do továrny jde.


Dobroser++

Re:Freelancing z Thajska
« Odpověď #35 kdy: 01. 08. 2018, 14:02:03 »
V thajsku je spousta mezinárodních korporací. Doporučuji se podívat na mezinárodní portály s  nabídkou práce a vyhledat si Thajsko.
Plat bude vždy o domluvě a i v Thajsku existují velmi pěkné platy.
V česku je největší položka v nákladech na jídlo a jeho kvalita je navíc hodně nízká, oproti tomu v Thajsku na jídle hoooodně ušetříte a jídlo je výborné.

Nejvetsi polozka jidlo??? :-O
Teda ze bych projedl to, co me stal najem a pak hypoteka, to bych musel jist 24 hodin tak 3 lidske zivoty....
Navic u single bude rozlozeni jeste o dost jinde (pokud to neni nejaky sileny gurman).
Je to tak. Ja dam za jidlo 9-10 tisic a to si myslim, ze mam stravu dost priemernu. Proste ja nebudem jest 1-2 jedla denne ako bezdomovec. Menicko stoji 130-150Kc. Vecera 100 ranajky 50-80Kc. Plus medzi tym tiez nieco jem. Denne asi 350 korun za jedlo. Dakujem ti demokracia a kapitalizmus.