Jste ochotní v práci zůstat déle?

Blaccer

Jste ochotní v práci zůstat déle?
« kdy: 29. 07. 2018, 10:46:32 »
Když se nestíhá dokončení projektu, jste ochotní zůstávat v práci déle (třeba i několik hodin), ačkoliv víte že jste se po celou dobu neflákali a spíš jde o problém vedení projektu?


JapanPOWER

Re:Jste ochotní v práci zůstat déle?
« Odpověď #1 kdy: 29. 07. 2018, 10:59:05 »
Když se nestíhá dokončení projektu, jste ochotní zůstávat v práci déle (třeba i několik hodin), ačkoliv víte že jste se po celou dobu neflákali a spíš jde o problém vedení projektu?

Pokud je to placený přesčas a je to výjimečně, tak ano. Nenechám v tom firmu/zákazníka a pomůžu jim. Pokud by se z toho ale mělo stát pravidlo nebo se dokonce projekty už plánovaly s tím, že budou přesčasy či by chtěli abych dělal zadarmo, tak bohužel – šel bych jinam a ať si to projekťák a obchoďákem doprogramují sami :-D

#metoo

Re:Jste ochotní v práci zůstat déle?
« Odpověď #2 kdy: 29. 07. 2018, 11:01:54 »
Zamestnavatel ma ze zakona pravo naridit nejake mnozstvi prescasu. Kdyz se to vede nejak rozumne, budiz.

Muj soucasny sef je v tomhle rozumny a nejsou s tim problemy. Jede se uvolnenym tempem a kdyz je potreba pripravit vydani (trikrat rocne) mame tyden prescasy necelou hodinu... kdyz je pruser, ktery by toho vyzadoval vic, vydani se proste odlozi.

Ale mam kamarada v tymu, ktery si pred deadline nosi do prace spacaky. Na to bych se mohl vykaslat. I kdyby ty prescasy byly placene, tech usoplenych nekolik tisic navic nevyvazi, co to dela se zdravim.

t

Re:Jste ochotní v práci zůstat déle?
« Odpověď #3 kdy: 29. 07. 2018, 11:29:43 »
Pokud firma vyzaduje prescasy - at uz placene nebo neplacene, znamena to, ze nekdo (vetsinou projektak) neco spatne naplanoval. Takze proc bych mel zustavat v praci ja? navic pokud se projekt stihne vcas, tak je to projektak kdo dostane nejvetsi premie. Mam stesti, ze nemam zadne prescasy. Resp. delam nekdy i docela min hodin tydne nez mam dohodnuto a vseci jsou s tim v pohode.

Trollopata

Re:Jste ochotní v práci zůstat déle?
« Odpověď #4 kdy: 29. 07. 2018, 11:37:16 »
Já jednak vím, že jsem se celou dobu flákal, a jednak dostanu brutálně zaplaceno za přesčasy, takže ano, a klidně i sám od sebe ;-)


mgssd

Re:Jste ochotní v práci zůstat déle?
« Odpověď #5 kdy: 29. 07. 2018, 13:00:06 »
Zamestnavatel ma ze zakona pravo naridit nejake mnozstvi prescasu. Kdyz se to vede nejak rozumne, budiz.

Když to vede rozumně, budiž.
Na druhou stranu i já mám právo - KDYKOLIV BEZ UDÁNÍ DŮVODU dát výpověď. Takže když to nevede nějak rozumně, tak ať si hledá lidi kde chce.

kolemjdouci

Re:Jste ochotní v práci zůstat déle?
« Odpověď #6 kdy: 30. 07. 2018, 01:04:38 »
Jak zde jiz bylo uvedeno, tak zamestnavatel ma ze zakona prava naridit prescas - existuji dalsi veci jako placeny vs. nahradni volno atd., to nebudeme rozebirat.

Otazka je, proc je ten prescas potreba. Predpokladam, ze to potrebuje projekt. Trochu pocitam i s tim, ze projektak (PM) pripravi harmonogram a samozrejme i terminy, ktere ale pripominkuji vedouci jednotlivych tymu - tedy i programatoru. Pokud se neco nestiha, nebo byl termin spatne nastaven, tak to nebude asi chyba jen PM ale i tech co to odsouhlasili.

Obecne o dochazce, zalezi jak to ve firme funguje, pokud je zvykem, ze lide prijdou na cca 8:00, sednou a klepou do klavesnice 7,5h a pak jdou domu, nebo je jejich vykon urcen jednotlivymi ukoly napr. pak clovek opravdu nemusi sedet v praci a je schopen to zvladnout drive a nebo treba pracuje po vecerech z domu, protoze je mu to prijemnejsi atd.

Je to pouze o "roles&responsibilities", vedeni a hodnoceni. Neni treba sedet v praci dele, kdyz to neni treba. Na druhou stranu, kolik casu opravdu travime "praci" a kolik vyrenim kafe, pokecem s kolegy, snidani, svacinou, obedem atd. Casto se proto u THP pozic ocekava, ze "vygeneruji" alespon 5-10h tzv. prescasu mesicne, ktere jdou na oltar firmy - prave z vyse uvedenych duvodu (firma a vedeni pocita s tim, ze narozdil od delniku u pasu nesazite 7.5h v kuse).

Pekne popsane: https://bit.ly/2AiQSSq

Otazník

Re:Jste ochotní v práci zůstat déle?
« Odpověď #7 kdy: 30. 07. 2018, 09:00:04 »
Přesčasy máme v maximální možné míře - 150 hodin ročně bez koruny navíc a plat tomu rozhodně neodpovídá, z benefitů máme akorát stravenky a možnost (spíš nutnost) používat vlastní věci pro služební účely, protože nedostanu ani notebook na služební cestu. Obor IT, částečně správa serverů, částečně programování malých projektů v Javě, částečně testování vlastních i společných výtvorů, platí mě lehce nad prodavačkou v Lidlu (<30 hrubého, Praha) a tváří se, že je stojím strašně moc. Aktuálně jsem od začátku roku někde kolem 100 přesčasových hodin, jednou až dvakrát měsíčně dělám i pár hodin o víkendu, protože se nestíhá, je málo lidí. Je to jeden z důvodů, proč se za rok, co tu jsem, vyměnila minimálně třetina zaměstnanců. Máme spoustu nových a nadějných, kteří obvykle po dvou měsících končí, ze služebně středně starých zaměstnanců skoro nikoho a asi pětinu firmy tvoří lidi, kteří tu jsou patnáct let, nechce se jim jinam a velkou část pracovní doby tráví vysvětlováním fungování produktů "novým a nadějným".
Jsem tu, protože mi ta práce hodně dává, dostanu se k věcem, ke kterým by mě jinde nepustili. Rád bych vydržel ještě rok a pokud se situace nezmění, půjdu jinam.

Lol Phirae

Re:Jste ochotní v práci zůstat déle?
« Odpověď #8 kdy: 30. 07. 2018, 09:41:06 »
Přesčasy máme v maximální možné míře - 150 hodin ročně bez koruny navíc
platí mě lehce nad prodavačkou v Lidlu (<30 hrubého, Praha)
Jsem tu, protože mi ta práce hodně dává

Hlas se neprodleně: https://www.bohnice.cz/kontakt/

 :o :o ??? ??? ::) ::)

hm

Re:Jste ochotní v práci zůstat déle?
« Odpověď #9 kdy: 30. 07. 2018, 10:09:06 »
Přesčasy po mně nikdo nechce. Kdyby to výjimečně přesto nastalo (už několik let se tak nestalo), v dalších dnech bych to "podčasem" zase srovnal.

Lien

Re:Jste ochotní v práci zůstat déle?
« Odpověď #10 kdy: 30. 07. 2018, 10:36:45 »
Někdy to jinak nejde - odstávky produkčních serverů se v pracovní době nenosí. Přesčasy placené nejsou, adekvátně si uzpůsobuji pracovní dobu, případně vybírám NV.

ZAJDAN

  • *****
  • 2 078
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jste ochotní v práci zůstat déle?
« Odpověď #11 kdy: 30. 07. 2018, 10:47:12 »
Někdy to jinak nejde - odstávky produkčních serverů se v pracovní době nenosí. Přesčasy placené nejsou, adekvátně si uzpůsobuji pracovní dobu, případně vybírám NV.
dělám to naprosto stejně....zůstanu dle potřeby déle a ten přesčas si dle potřeby vyberu jako volno když zas potřebuju já a hodí se to
Vesele, vesele do továrny dělník běží...vesele, vesele do továrny jde. Vesele se usmívá když mu soustruh zazpívá...vesele, vesele do továrny jde. Vesele si poskočí když se soustruh roztočí ...vesele, vesele do továrny jde.