Čtečka čárového kódu resp. dvě klávesnice s jimým layoutem na xfce4

VH

Zdravím uživatele,
pořídil jsem si čtečku čárového kódu a funguje tak, že dodává české znaky místo kodu (napč. 8594003781131 přečte jako áříčééšýá++š+. U druhé čtečky jsme to řeši sufixem levý shift a vše fungovalo perfekně. Tato čtečka všek umí prefix, ale ne shift.
Pokud tedy přepnu klávesnice na US vše funguje. Nešlo by nastavit natvrdo někde, že jedna klávesnice je vždy US a druhá česká. Přepínání je na strašný.Děkuji za náměty.
VH


macík

cože?? ta čtečka funguje jako nějaký headless computer co generuje klávesy? Nějak tomu nerozumím nebo to je robot, co mačká klávesy na reálném PC.

Ptr


VH

Díky, funguje skvěle.....

David1234

cože?? ta čtečka funguje jako nějaký headless computer co generuje klávesy? Nějak tomu nerozumím nebo to je robot, co mačká klávesy na reálném PC.

Ta čtečka se pro počítač tváří v podstatě jako klávesnice.


VH

Tak ještě jeden problém, chci data z čtečky přenášet do Virtualboxu, kde jsou windows 7 a tam se opět znaky převedou na++ěščřřř. POkud dám namoutovat na tvrdo ve virtualboxu, po vypnutí se to nastavení zase zruší. Napadlo mě nechat ve windows us klávesnici, ale pořád to přepínat je nesmysl.
Nevíte náhodou?
Díky

BzF

Nejde náhodou ta čtečka přepnout do módu Numerického bloku? Některé to umí (uměly) - a pak to 100% "psalo" jen číslice.

rýd

Každá rozumná čtečka jde konfigurovat čátovými kódy aby se chovala a do PC posíla přesně co chceš.
Takže se vyser na tý píčoviny a otevři si kurva ten manuál od čtečky a nakonfiguruj ji.

VH

No tahle to aneumí, u druhé to mám řešeno přes prefix levý shift a funguje skvěle, tahle umí prefixy, ale shifty ne....:-(
Re rýd :
Manuál k tomu byl jen na jednu A4, zbytek ke stažení, ale prefixy a postfixy, jinak nic více...

Mám stejný problém. Levé čínské čtečky někdy jdou nastavit a někdy ne. Mám dvě různé. Jedna funguje bez problémů a druhá většinou zadává čísla, ale sem tam pošle znak z české klávesnice. Bojuju s tim neustále.

VH

přesně tak to mám i já :-) jedna fungujhe už minimálně dva roky a novější to neumí :-(

DJ

Buď tady můžeš laborovat, nebo napiš aspoň výrobce a typ čtečky, jestli teda s tím chceš pomoct...
Většina čteček jde přepnout na jiný layout klávesnice.

?

No jo, nejlepší je ušetřit pár stovek, koupit lacinou čtečku a pak řešit takovýhle problémy.

Mám tu před sebou čtečku Datalogic QW2100, kterou lze koupit do 1500kč.  Řešil jsem stejný problém, otevřel jsem manuál, naskenoval jeden kód a nyní už čtečka funguje s libovolným layoutem.