Arduino, ESP32, SPI TFT display (ILI9341)

mhepp

Arduino, ESP32, SPI TFT display (ILI9341)
« kdy: 24. 07. 2018, 00:46:03 »
Ahoj,

před čase m jsem si postavil z výše uvedeného HW zobrazovadlo na pár informací (teplota, tlak, srážky, čas a takové ty kravinky). Nyní, cca po roce, jsem se rozhodl, že SW část aktualizuji a ouha. Po nahrání nového sw do ESP začal obraz na display „plavat“ (Počáteční bod obrazu [0,0] se plynule posouval a zároveň jsem viděl rozpadající se barvy a podobně). Po resetu ESP-čka zůstala pouze bílá obrazovka. HW má letované kontakty, takže špatně zapojený drát vylučuji.

Používám MiniGrafx pro zobrazování, ale jakákoliv knihovna pro ILI9341 se chová stejně. Při použití i jakékoliv jiné knihovny dosáhnu stejného nefunkčního výsledku. Při nahrání různých testovacích kravinek vidím na sériovém portu výstupy, takže aplikace běží, ale display nic nezobrazí. Stejně tak při použití jiného ESP a displaye to nefunguje.

Jediné, co se změnilo, je verze SW. Za ten cca rok mi to zaktualizovalo pár knihoven, ale ani instalace starých verzí nepomohla. Setkal se někdo s tímto chováním?


RDa

  • *****
  • 2 467
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Arduino, ESP32, SPI TFT display (ILI9341)
« Odpověď #1 kdy: 24. 07. 2018, 10:34:15 »
Puvodni verze SW ti na tom udela stabilni obraz? Jedine co me napada, zda nezmenili nejak elektricke nastaveni pinu (napr. z push-pull na open-collector a pak ta chybejici silna 1 zpusobuje spatny prenos dat.. to by ti pripadne ukazal osciloskop)

mhepp

Re:Arduino, ESP32, SPI TFT display (ILI9341)
« Odpověď #2 kdy: 25. 07. 2018, 00:02:18 »
Původní SW samozřejmě fungoval a kreslil stabilní obraz.

S osciloskopem je potíž, ten nemám. Zkusím ještě použít IDE přímo pro ESP a kdyžtak tu aplikaci přepíšu. Stejně jsem to chtěl udělat. Ještě mám na  jednom nyní nedostupném PC verze knihoven z doby, kdy jsem to ladil, tak až se k němu dostanu, tak zkusím zkompilovat firmware na něm.

Určitě děkuji za radu.

mhepp

Re:Arduino, ESP32, SPI TFT display (ILI9341)
« Odpověď #3 kdy: 25. 07. 2018, 15:38:06 »
Vývoj situace:

Ve starém Arduino IDE s knihovnami z doby před cca rokem je aplikace funkční. Tedy obraz stabilně vykreslený...