Vytvoření automatické recepce

kolesaa

Vytvoření automatické recepce
« kdy: 23. 07. 2018, 08:56:46 »
Dobry den.

Mam "jednoduchu" ulohu. Vytvorit nieco ako "virtualnu recepcnu". Zakaznik pride do firmy - pride k tabletu/ kiosku vytuka svoje meno a za kym ide a system mu vytlaci ID. Nechce sa mi s tym zabijat cas tak sa rovno chcem spytat ci pozna niekto open-source alternativu. Pripadne pre zaujimavost v com by ste to pisalz vy?
PHP apka a cez browser?
Nativna Android App?
« Poslední změna: 23. 07. 2018, 21:16:13 od Petr Krčmář »


uuuuu

Re:Automaticka recepcia
« Odpověď #1 kdy: 23. 07. 2018, 09:03:49 »
klidne to muzes napsat jako pl/sql nad nejakou databazi :-)

kkt1

  • *****
  • 796
    • Zobrazit profil
Re:Automaticka recepcia
« Odpověď #2 kdy: 23. 07. 2018, 09:24:53 »
To je nejaky skolni ukol, nebo to nejaka firma mysli vazne? Mohl bych poprosit o jmeno “inovativni” firmy?

kolesaa

Re:Automaticka recepcia
« Odpověď #3 kdy: 23. 07. 2018, 09:51:02 »
kkt1 : preco? Pretoze to nasa firma chce? Pretoze to nie je mega projekt za 100 Mega na akom ty robis denne a kazdy tyzden jeden koncis a zacinas novy? Mas aj nieco k veci alebo len trapne kecy?
Slovák Čechovi :
Každý národ má svojho kkta. Len vy máte aj toho nášho - ako keby je to o tebe kkt1

uuuuu

Re:Automaticka recepcia
« Odpověď #4 kdy: 23. 07. 2018, 10:30:45 »
Slovák Čechovi :
Každý národ má svojho kkta. Len vy máte aj toho nášho - ako keby je to o tebe kkt1

a dalsi pan co sleduje rouming:

http://www.rouming.cz/roumingJokes.php


kkt1

  • *****
  • 796
    • Zobrazit profil
Re:Automaticka recepcia
« Odpověď #5 kdy: 23. 07. 2018, 11:00:57 »
Kolesaa, recepce je soucasti image firmy. Pokud jako obchodni partner dorazim do firmy kde maji mega cool kiosk do ktereho mam zapsat sve jmeno a za kym jdu, tak si reknu ze firme je u zadeke jeji byznis a ze name prachy na normalni hezkou recepcni ktera dela prvni dojem na prichozi. Mam chtit obchodovat s firmou ktera nema prachy na recepcni? Mam chtit se uchazet o praci ve firme ktera nema prachy na recepcni? Predpokladam, ze ta myslenka je takova, ze napisu ze jsem franta jdu za jozefem a jozef dostane notifikaci ze ma navstevu. Co kdyz si nevzpomwnu na jmeno toho pana z vyvoje ktery tam dela sefa? Atd. Ke kazde vetsi firme imho recepce patri a je soucasti image firmy. Mozna jsem suchar ale nekdy osvedcene veci funguji lip nez kiosk do ktereho budu mlatit kdyz si nevzpomwnu na jmeno nebo kdyz budu mit jakykoliv dotaz,...

mirek

Re:Automaticka recepcia
« Odpověď #6 kdy: 23. 07. 2018, 11:22:41 »
Kolesaa, recepce je soucasti image firmy. Pokud jako obchodni partner dorazim do firmy kde maji mega cool kiosk do ktereho mam zapsat sve jmeno a za kym jdu, tak si reknu ze firme je u zadeke jeji byznis a ze name prachy na normalni hezkou recepcni ktera dela prvni dojem na prichozi. Mam chtit obchodovat s firmou ktera nema prachy na recepcni? Mam chtit se uchazet o praci ve firme ktera nema prachy na recepcni? Predpokladam, ze ta myslenka je takova, ze napisu ze jsem franta jdu za jozefem a jozef dostane notifikaci ze ma navstevu. Co kdyz si nevzpomwnu na jmeno toho pana z vyvoje ktery tam dela sefa? Atd. Ke kazde vetsi firme imho recepce patri a je soucasti image firmy. Mozna jsem suchar ale nekdy osvedcene veci funguji lip nez kiosk do ktereho budu mlatit kdyz si nevzpomwnu na jmeno nebo kdyz budu mit jakykoliv dotaz,...
Ne všechny firmy jsou stejné, mají stejný obchodní model, chodí k nim přímo fyzicky zákazníci, ...

Jinak - nikde jsem si nevšiml, že by bylo v úvodu napsáno, že se VŽDY zadá JEN a POUZE jméno a nikdy nic jiného, zřejmě trpíš nedostatkem představivosti.

kkt1

  • *****
  • 796
    • Zobrazit profil
Re:Automaticka recepcia
« Odpověď #7 kdy: 23. 07. 2018, 11:28:47 »
Mirku, nedostatkem predstavivosti netrpim. Tenhle napad jsem jiz videl a selhaval na ruznych vecech. Ve finale mel kiosk tlacitko pomoc kde fyzicky dorazil clovek ktery se zeptal na problem. A jelikoz se nachodil, firma to casem zmenila a dovolila si zaplatit mladou holku. Souhlasim s tim ze nekde to opravdu muze fungovat-meli jsme pobocku R&D v jedny vesnici, 50lidi bez recepce kde postu prebirala sekretarka, tam si to umim predstavit, na druhou stranu firma to vyresila stylem ze sekretarka byla v dosahu.

hhtr

Re:Automaticka recepcia
« Odpověď #8 kdy: 23. 07. 2018, 13:47:30 »
To je nejaky skolni ukol, nebo to nejaka firma mysli vazne? Mohl bych poprosit o jmeno “inovativni” firmy?
Ne nemohl, k čemu by ti to bylo?

tbltk

Re:Automaticka recepcia
« Odpověď #9 kdy: 23. 07. 2018, 18:53:23 »
Pokud jako obchodni partner dorazim do firmy kde maji mega cool kiosk do ktereho mam zapsat sve jmeno a za kym jdu, tak si reknu ze firme je u zadeke jeji byznis a ze name prachy na normalni hezkou recepcni ktera dela prvni dojem na prichozi.

Co si myslis o Facebooku, kedze oni ma oboje? Recepcna (avsak nebud sexista, takze to moze byt kludne aj pohladny recepcny) ta poziada o zadanie tvojich udajov do tabletu - podla dizajnu to bude ich interna appka:

Yarda


Madmucho

Re:Vytvoření automatické recepce
« Odpověď #11 kdy: 24. 07. 2018, 07:35:14 »
Dobry den.

Mam "jednoduchu" ulohu. Vytvorit nieco ako "virtualnu recepcnu". Zakaznik pride do firmy - pride k tabletu/ kiosku vytuka svoje meno a za kym ide a system mu vytlaci ID. Nechce sa mi s tym zabijat cas tak sa rovno chcem spytat ci pozna niekto open-source alternativu. Pripadne pre zaujimavost v com by ste to pisalz vy?
PHP apka a cez browser?
Nativna Android App?

Dobrý den,
takovou aplikaci jsem psal pro jednu firmu, generuje to šítky pro návštěvy aby se vědělo že jsou ještě v objektu a bylo z toho patrné za kým jdou, taky jim to hned pošle email a smsku že osoba xy prošla vrátnicí jsou tam různé směrování osoby podle toho co chce dělat respektive za kým jde.

No psané je to v PHPku a běží to v chrome v kiosk modu, má to mnoho funkcí. Smysl ta aplikace má, mesíčně přes tisíc lidí tím kioskem projde.

Začalo to podobně jako píšete, potřebujeme todle a pak tamto atd..
Opensource to není, mám to jako bokovku :)

harrison314

Re:Vytvoření automatické recepce
« Odpověď #12 kdy: 24. 07. 2018, 08:14:12 »
Ked do toho pridas citacku QR kodov, aby ten clovek nemusel vypisovat svoje meno, alebo citacku eID-cka, ci OCR citacku obcianskeho, tak by to bolo super.
Osobne by sa mi fakt nechcelo vypisovat svoje meno.

Trupik

Re:Automaticka recepcia
« Odpověď #13 kdy: 24. 07. 2018, 08:18:34 »
kolesaa?
Že by vstali noví bojovníci?
http://www.blesk.cz/clanek/digital-internet/218542/zemrel-michal-kolesa-29-legendarni-postavicka-ceskeho-internetu.html
Ak ma niečo naučilo oficiálne zabudnuté pokračovanie Hviezdnych vojen od Timothy Zahna, tak "Kolesaa" musí byť klon...  ;D

Madmucho

Re:Vytvoření automatické recepce
« Odpověď #14 kdy: 24. 07. 2018, 08:20:40 »
Ked do toho pridas citacku QR kodov, aby ten clovek nemusel vypisovat svoje meno, alebo citacku eID-cka, ci OCR citacku obcianskeho, tak by to bolo super.
Osobne by sa mi fakt nechcelo vypisovat svoje meno.
Takové věci tam mám štítek má qr kod, kromě té čtečky občanského průkazu, jelikož ta je drahá. Štítek je i znovupoužitelný při další návštěvě a nalepovací, třeba dělníci tam mají raději nalepené na pracovním oděvu než nějakou potrhlou vysačku. Byla i kamera s fotkama návštěvníků :) jedna z věcí která se rušila páč ty zlé GDPR věci.