Seznam.cz mzda programátora

kkt1

  • *****
  • 796
    • Zobrazit profil
Re:Seznam.cz mzda programátora
« Odpověď #90 kdy: 24. 07. 2018, 12:33:52 »
Obcas kolem seznamu na smichove jdu pesky. A obcas tam stoji kluci ze seznamu. Dle jejich bezdomoveckeho vzhledu a reci bych jim ani 20nedal. Nevim jaky je to odil, ale prijde mi to ze uz i bezdomovce berou za lopaty.


mirek

Re:Seznam.cz mzda programátora
« Odpověď #91 kdy: 24. 07. 2018, 12:38:36 »
60k je naprosto elitni mzda kterou ma tak 0.0001% vsech vyvojaru. Normal pro seniora je 40k junior 25k.
jestli to je pravda, tak to přesně vypovídá o seznamu...

Reálně (alespoň u mě ve firmě) má junior ns IČ kolem 3k / MD, po osvědčení a dle znalostí mají pak kolem 6k / MD. Sám, než jsem založil firmu, jsem měl 7.5k / MD.
Paseš IČ ovečky?

Bubik

Re:Seznam.cz mzda programátora
« Odpověď #92 kdy: 24. 07. 2018, 12:42:40 »
Celé je to o tom, že se trh za posledního 3/4 roku hrozně změnil, mzdy šly výrazně nahoru, jen to část lidí ještě nezaznamenala.

lelek

Re:Seznam.cz mzda programátora
« Odpověď #93 kdy: 24. 07. 2018, 12:59:21 »
Celé je to o tom, že se trh za posledního 3/4 roku hrozně změnil, mzdy šly výrazně nahoru, jen to část lidí ještě nezaznamenala.

Ano, zejmena zde na rootu je to evidentni. Take recruteri radi mazou med kolem huby. Jaka skoda, ze se tyhle novoty nedostaly jeste k odpovednym lidem (HR, mzdove oddeleni, ...). (Seniorni vyvojari maji realne strop kolem 90k na HPP)

tommm

Re:Seznam.cz mzda programátora
« Odpověď #94 kdy: 24. 07. 2018, 13:33:50 »
60k je naprosto elitni mzda kterou ma tak 0.0001% vsech vyvojaru. Normal pro seniora je 40k junior 25k.
jestli to je pravda, tak to přesně vypovídá o seznamu...

Reálně (alespoň u mě ve firmě) má junior ns IČ kolem 3k / MD, po osvědčení a dle znalostí mají pak kolem 6k / MD. Sám, než jsem založil firmu, jsem měl 7.5k / MD.

Cokoliv pod 8k MD nedava dneska smysl. Nijak a nikdy. To muzu za 100 papiru sedet dal v korporatu.
Rozdil ICare oproti hpp je ten, ze musi vlastne neco dodat. Jako HPP se najde 999 duvodu, jak si realitu ohnout tak, jak potrebuju. Normalne se da tejden a vic sedet, nedelat nic a nestane se samozrejme nic.


lead

Re:Seznam.cz mzda programátora
« Odpověď #95 kdy: 24. 07. 2018, 13:34:10 »
Celé je to o tom, že se trh za posledního 3/4 roku hrozně změnil, mzdy šly výrazně nahoru, jen to část lidí ještě nezaznamenala.

Ano, zejmena zde na rootu je to evidentni. Take recruteri radi mazou med kolem huby. Jaka skoda, ze se tyhle novoty nedostaly jeste k odpovednym lidem (HR, mzdove oddeleni, ...). (Seniorni vyvojari maji realne strop kolem 90k na HPP)

TAk si zkus v Praze sehnat seniory za 90. Přijde ti jen pár lopat, které jsou i zadarmo drahé a jinak budeš čekat a nikdo ti nepřijde. Švarcáci dělají za 180 v korporacích a zbytek dobrých si vyjedná něco konkurenceschopného jinde.

lead

Re:Seznam.cz mzda programátora
« Odpověď #96 kdy: 24. 07. 2018, 13:36:15 »
60k je naprosto elitni mzda kterou ma tak 0.0001% vsech vyvojaru. Normal pro seniora je 40k junior 25k.
jestli to je pravda, tak to přesně vypovídá o seznamu...

Reálně (alespoň u mě ve firmě) má junior ns IČ kolem 3k / MD, po osvědčení a dle znalostí mají pak kolem 6k / MD. Sám, než jsem založil firmu, jsem měl 7.5k / MD.

Cokoliv pod 8k MD nedava dneska smysl. Nijak a nikdy. To muzu za 100 papiru sedet dal v korporatu.
Rozdil ICare oproti hpp je ten, ze musi vlastne neco dodat. Jako HPP se najde 999 duvodu, jak si realitu ohnout tak, jak potrebuju. Normalne se da tejden a vic sedet, nedelat nic a nestane se samozrejme nic.

Přesně. Mám bývalé kolegy, kteří zůstali a teď mají všichni kolem 110 na HPP a jako moc se nepředřou. Když se něco nestihne, tak se to posune o půl roku a takhle pořád dokola. Dyť nikdo neví, jak dlouho to bude trvat a to je fakt. Tak se to využívá takhle.

tommm

Re:Seznam.cz mzda programátora
« Odpověď #97 kdy: 24. 07. 2018, 14:13:27 »
JJ presne. 8k MD znamena vydelat 1600k za rok (pokud pracuji 10 mesicu, 20 dni v mesici - 2 mesice jsou dovolena + buffer na vypadek prace (minimalne)). To je 133k/mesic. S tim jake zmeny prichazeji do systemu a jak se meni limity na pausaly, tak bych to videl tak na 100 po zdaneni. Ok, to je porad o cca 30 papiru vic mesicne nez na HPP.
Samozrejme nepocitam nejakejch par benefitu, ktery daj tak 2-5k mesicne.

Takze ve vysledku si shanet praci, dodavat jak vocas, bejt vzdycky ten "pojebanej dodavatel" a mit o 25-30 vic. No kdyz odectu parkovani v praci a pripadne dalsi benefity.

Zadne terno teda ....

Shocked

Re:Seznam.cz mzda programátora
« Odpověď #98 kdy: 24. 07. 2018, 14:25:28 »
60k je naprosto elitni mzda kterou ma tak 0.0001% vsech vyvojaru. Normal pro seniora je 40k junior 25k.

To zhruba odpovida. Ja ze seznamu odchazel jako senior developer a mel jsem  necelych 50 tisic hrubeho. Vetsina lidi z tymu na tom byla hur.

A to si vyvíjel kafe nebo čisté podlahy? To už ani není k smíchu, já se marně snažím nabrat testery s automatizací a pod 60 nemám ani kandidáty..

Allart

Re:Seznam.cz mzda programátora
« Odpověď #99 kdy: 24. 07. 2018, 14:29:55 »
To si tu snad děláte strandu, ne? Dělám v Praze PHP programátora na IČ v jedné malé firmě za 300/hod hrubého, 99% homeoffice a byl jsem za to rád. I když programuju asi 20 let (začátky s Basicem na 286tce), stále se považuju za juniora, mám se hodně co učit a snažím se něco nového naučit každý den. Asi fakt neumím hledat, nebo je to všechno tu jen trolling. 

Shocked

Re:Seznam.cz mzda programátora
« Odpověď #100 kdy: 24. 07. 2018, 14:31:30 »
To si tu snad děláte strandu, ne? Dělám v Praze PHP programátora na IČ v jedné malé firmě za 300/hod hrubého, 99% homeoffice a byl jsem za to rád. I když programuju asi 20 let (začátky s Basicem na 286tce), stále se považuju za juniora, mám se hodně co učit a snažím se něco nového naučit každý den. Asi fakt neumím hledat, nebo je to všechno tu jen trolling.

U PHP myslím, že ten strop bude nižší, než Java či .NET. Ale za 300 Kč/hod, to maji u nás brigádnici na manuální testování.

Shocked

Re:Seznam.cz mzda programátora
« Odpověď #101 kdy: 24. 07. 2018, 14:32:57 »
To si tu snad děláte strandu, ne? Dělám v Praze PHP programátora na IČ v jedné malé firmě za 300/hod hrubého, 99% homeoffice a byl jsem za to rád. I když programuju asi 20 let (začátky s Basicem na 286tce), stále se považuju za juniora, mám se hodně co učit a snažím se něco nového naučit každý den. Asi fakt neumím hledat, nebo je to všechno tu jen trolling.

U PHP myslím, že ten strop bude nižší, než Java či .NET. Ale za 300 Kč/hod, to maji u nás brigádnici na manuální testování.

Omlouvám se, oprava -  brigádníci maji 250 hod brutto.

lead

Re:Seznam.cz mzda programátora
« Odpověď #102 kdy: 24. 07. 2018, 14:58:11 »
60k je naprosto elitni mzda kterou ma tak 0.0001% vsech vyvojaru. Normal pro seniora je 40k junior 25k.

To zhruba odpovida. Ja ze seznamu odchazel jako senior developer a mel jsem  necelych 50 tisic hrubeho. Vetsina lidi z tymu na tom byla hur.

A to si vyvíjel kafe nebo čisté podlahy? To už ani není k smíchu, já se marně snažím nabrat testery s automatizací a pod 60 nemám ani kandidáty..

Je to tak. Také hledám do týmu a vím, jaká je situace.

To si tu snad děláte strandu, ne? Dělám v Praze PHP programátora na IČ v jedné malé firmě za 300/hod hrubého, 99% homeoffice a byl jsem za to rád. I když programuju asi 20 let (začátky s Basicem na 286tce), stále se považuju za juniora, mám se hodně co učit a snažím se něco nového naučit každý den. Asi fakt neumím hledat, nebo je to všechno tu jen trolling. 

Pokud nic neumíš, tak je to dobrý nástup. PHP není moc můj obor, ale dnes se situace zlepšila a není problém 100+ na švarc pro lidi, kteří něco umí. Co jsem tak slyšel, ale nevím, jak moc je to časté.

Třeba na to nemáš, proto bereš tak málo. Jenom chtít nestačí, že jo. Zkus si pár pohovorů a uvidíš. Za 300 na hodinu se ale neprogramuje snad nikde.


tommm

Re:Seznam.cz mzda programátora
« Odpověď #103 kdy: 24. 07. 2018, 15:20:06 »
To si tu snad děláte strandu, ne? Dělám v Praze PHP programátora na IČ v jedné malé firmě za 300/hod hrubého, 99% homeoffice a byl jsem za to rád. I když programuju asi 20 let (začátky s Basicem na 286tce), stále se považuju za juniora, mám se hodně co učit a snažím se něco nového naučit každý den. Asi fakt neumím hledat, nebo je to všechno tu jen trolling.

Vejplatnici ti asi neposlu, to uz mi prijde moc soukroma vec, ale trolling to neni. Jo ja bych mozna mel rict, ze nejsem programator :D Ale delam v IT a rekl bych, ze mam mzdu cca jak programator na stejnem levelu seniority (+-).

tommm

Re:Seznam.cz mzda programátora
« Odpověď #104 kdy: 24. 07. 2018, 15:23:45 »
To si tu snad děláte strandu, ne? Dělám v Praze PHP programátora na IČ v jedné malé firmě za 300/hod hrubého, 99% homeoffice a byl jsem za to rád. I když programuju asi 20 let (začátky s Basicem na 286tce), stále se považuju za juniora, mám se hodně co učit a snažím se něco nového naučit každý den. Asi fakt neumím hledat, nebo je to všechno tu jen trolling.

Btw nevim kde delas nebo pro koho delas zakazky, ale mas tedy 300Kc*160h = 48k. To neni vylozene zla hruba mzda. Ale imho trosku snahy, pohovoru a polepsis si tak o 40%. Ale porad je otazka, co delas, jak dobre to delas a nejdulezitejsi vec - jak to umis prodat a jestli to je nekdo ochoten koupit.