Seznam.cz mzda programátora

uuuuuuuu

Re:Seznam.cz mzda programátora
« Odpověď #75 kdy: 22. 07. 2018, 07:23:36 »
Kladu si otázku, proč se vůbec zabývat penězi. Po penězích člověku lepší péro nenaroste, peníze z homouše heteráka neudělají a poruchu osobnosti peníze nevyléčí.

...ale zas je spousta veci, ktere koupit lze.


t

Re:Seznam.cz mzda programátora
« Odpověď #76 kdy: 22. 07. 2018, 08:16:55 »
Kladu si otázku, proč se vůbec zabývat penězi. Po penězích člověku lepší péro nenaroste, peníze z homouše heteráka neudělají a poruchu osobnosti peníze nevyléčí.

Doporucil bych vsem co se nechteji zabyvat penezi, at radsi delaji zadarmo a nedeformuji tak trh a moznosti normalnich programatoru.

troll

Re:Seznam.cz mzda programátora
« Odpověď #77 kdy: 22. 07. 2018, 08:51:02 »
Kladu si otázku, proč se vůbec zabývat penězi. Po penězích člověku lepší péro nenaroste, peníze z homouše heteráka neudělají a poruchu osobnosti peníze nevyléčí.
Tak ja jsem hetero s rozmery jsem 100procentne spokojeny. Poruchou osobnosti netrpim.
 A i tal vim o spouste dalsich veci ktere si koupim.

hledačlemplů

Re:Seznam.cz mzda programátora
« Odpověď #78 kdy: 22. 07. 2018, 10:29:20 »
Kladu si otázku, proč se vůbec zabývat penězi. Po penězích člověku lepší péro nenaroste, peníze z homouše heteráka neudělají a poruchu osobnosti peníze nevyléčí.

Jen lemplové nechtějí peníze, protože s nimi nic nedokáží. Takže pokud je někde dev za 60, tak máš jistotu, že je to lempl, který je k ničemu. Stejně jako nedokáže vymyslet libovolné řešení problému, tak ho ani nenapadne, na co by peníze využil. Troska, která na jednom místě zůstává 2+ let.

cppman

Re:Seznam.cz mzda programátora
« Odpověď #79 kdy: 22. 07. 2018, 14:44:45 »
Kladu si otázku, proč se vůbec zabývat penězi. Po penězích člověku lepší péro nenaroste, peníze z homouše heteráka neudělají a poruchu osobnosti peníze nevyléčí.

Jen lemplové nechtějí peníze, protože s nimi nic nedokáží. Takže pokud je někde dev za 60, tak máš jistotu, že je to lempl, který je k ničemu. Stejně jako nedokáže vymyslet libovolné řešení problému, tak ho ani nenapadne, na co by peníze využil. Troska, která na jednom místě zůstává 2+ let.

Oni to nemusí být vyloženě lemplové - možná si myslí, že dělají nějakou smysluplnější práci. Jenže ve skutečnosti pořád makají na produktu někoho jiného (výjimkou je svobodný software - ten je i tvůj a zůstane ti i po odchodu jinam) a budují cizí firmu. To už je lepší makat za 120, ale poloviční dobu - pak si vzít na stejně dlouho volno a v něm mít absolutní volnost, dělat svoje projekty, budovat vlastní firmu nebo si jen užívat.

Nebo pokud jde o osobní rozvoj - pokud ti firma Skrblík a spol. dá pár hodin týdně na studium a ty si chrochtáš blahem, že sis mohl v práci číst, tak je potřeba si uvědomit, že v tom druhém případě (viz první odstavec) můžeš mít na studium v průměru klidně 4 hodiny denně, půlku pracovní doby - a přesto vyděláš dohromady stejně peněz.


bublex

Re:Seznam.cz mzda programátora
« Odpověď #80 kdy: 22. 07. 2018, 23:11:16 »
Kladu si otázku, proč se vůbec zabývat penězi. Po penězích člověku lepší péro nenaroste, peníze z homouše heteráka neudělají a poruchu osobnosti peníze nevyléčí.

...ale zas je spousta veci, ktere koupit lze.

Jenže, když máš poruchu osobnosti, tak ti ty věci, co lze koupit, nepřinášejí potěšení.

Doporucil bych vsem co se nechteji zabyvat penezi, at radsi delaji zadarmo a nedeformuji tak trh a moznosti normalnich programatoru.

To lidé dělají, spousta free software vznikla prací zadarmo.

Phi

Re:Seznam.cz mzda programátora
« Odpověď #81 kdy: 23. 07. 2018, 15:26:08 »
Kladu si otázku, proč se vůbec zabývat penězi. Po penězích člověku lepší péro nenaroste, peníze z homouše heteráka neudělají a poruchu osobnosti peníze nevyléčí.

Jen lemplové nechtějí peníze, protože s nimi nic nedokáží. Takže pokud je někde dev za 60, tak máš jistotu, že je to lempl, který je k ničemu. Stejně jako nedokáže vymyslet libovolné řešení problému, tak ho ani nenapadne, na co by peníze využil. Troska, která na jednom místě zůstává 2+ let.
Hele a kde je ta hranice mezi lemplem a skutečným programátorem, já abych věděl jak na tom jsem.

Honza

Re:Seznam.cz mzda programátora
« Odpověď #82 kdy: 23. 07. 2018, 17:05:40 »
Cau, mate nekdo prehled jake jsou mzdy v Seznam.cz? Jake je mzdove rozpeti? Podle jobs.cz jsou tam nad 60 tisic jen dve nabidky, coz se mi zda divne... Mozna schvalne neuverejnuji mzdy? Diky za info

Na Seznamu jsem před 15 lety začínal na nebyla to dobrá volba. Byl jsem naivní, lákal mě linux a C/C++, chtěl jsem se to naučit. Byli tam i chytrý lidi, dalo se tam i něco naučit, ale prostředí nic moc, i takové neupřímné, občas trochu přesčasy. Tehdy openspace v takové bývalé fabrice. Na konci zkušebky mě vyhodili, což byl nejlepší krok v mé pracovní kariéře, i když ho za mě musel udělat někdo jiný :-)

A prachy tam byly blbý, po škole, nezkušený jsem šel za 20 hrubého na HPP + nějaké malé odměny, po přenásobení inflační tabulkou VZP https://www.vzp.cz/platci/informace/povinnosti-platcu-metodika/osvc/osvc-minimalni-vyse-zaloh to vychází asi na 50 hrubého, což teda už nezní tak strašidelně, ale je fakt, že v dalších zaměstnáních to šlo rychle nahoru.


grgs

Re:Seznam.cz mzda programátora
« Odpověď #83 kdy: 23. 07. 2018, 17:52:16 »
Cau, mate nekdo prehled jake jsou mzdy v Seznam.cz? Jake je mzdove rozpeti? Podle jobs.cz jsou tam nad 60 tisic jen dve nabidky, coz se mi zda divne... Mozna schvalne neuverejnuji mzdy? Diky za info

Na Seznamu jsem před 15 lety začínal na nebyla to dobrá volba. Byl jsem naivní, lákal mě linux a C/C++, chtěl jsem se to naučit. Byli tam i chytrý lidi, dalo se tam i něco naučit, ale prostředí nic moc, i takové neupřímné, občas trochu přesčasy. Tehdy openspace v takové bývalé fabrice. Na konci zkušebky mě vyhodili, což byl nejlepší krok v mé pracovní kariéře, i když ho za mě musel udělat někdo jiný :-)

A prachy tam byly blbý, po škole, nezkušený jsem šel za 20 hrubého na HPP + nějaké malé odměny, po přenásobení inflační tabulkou VZP https://www.vzp.cz/platci/informace/povinnosti-platcu-metodika/osvc/osvc-minimalni-vyse-zaloh to vychází asi na 50 hrubého, což teda už nezní tak strašidelně, ale je fakt, že v dalších zaměstnáních to šlo rychle nahoru.

50k je hodně dobrých vzhledem k tomu, že jsi nic neuměl a nepočítal ses mezi ty chytrý

shemale

Re:Seznam.cz mzda programátora
« Odpověď #84 kdy: 23. 07. 2018, 18:10:38 »
60k je naprosto elitni mzda kterou ma tak 0.0001% vsech vyvojaru. Normal pro seniora je 40k junior 25k.
jestli to je pravda, tak to přesně vypovídá o seznamu...

Reálně (alespoň u mě ve firmě) má junior ns IČ kolem 3k / MD, po osvědčení a dle znalostí mají pak kolem 6k / MD. Sám, než jsem založil firmu, jsem měl 7.5k / MD.

borekz

  • ****
  • 492
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Seznam.cz mzda programátora
« Odpověď #85 kdy: 23. 07. 2018, 21:20:19 »
... před 15 lety ... 20 hrubého na HPP + nějaké malé odměny, po přenásobení inflační tabulkou VZP https://www.vzp.cz/platci/informace/povinnosti-platcu-metodika/osvc/osvc-minimalni-vyse-zaloh to vychází asi na 50 hrubého
Tabulka vychází z minimální mzdy. Průměrná za posledních 15 let vzrostla sotva dvojnásobně.

UF

Re:Seznam.cz mzda programátora
« Odpověď #86 kdy: 23. 07. 2018, 23:16:25 »
60k je naprosto elitni mzda kterou ma tak 0.0001% vsech vyvojaru. Normal pro seniora je 40k junior 25k.
jestli to je pravda, tak to přesně vypovídá o seznamu...

Reálně (alespoň u mě ve firmě) má junior ns IČ kolem 3k / MD, po osvědčení a dle znalostí mají pak kolem 6k / MD. Sám, než jsem založil firmu, jsem měl 7.5k / MD.

neco je uplne spatne - majitel firmy kterej si da nick shemale - ktery se rad pochlubi ... a ma predpokladam volebni pravo ... mentalne postizeny idiot bez kapky sebereflexe

shemale

Re:Seznam.cz mzda programátora
« Odpověď #87 kdy: 24. 07. 2018, 00:08:36 »
60k je naprosto elitni mzda kterou ma tak 0.0001% vsech vyvojaru. Normal pro seniora je 40k junior 25k.
jestli to je pravda, tak to přesně vypovídá o seznamu...

Reálně (alespoň u mě ve firmě) má junior ns IČ kolem 3k / MD, po osvědčení a dle znalostí mají pak kolem 6k / MD. Sám, než jsem založil firmu, jsem měl 7.5k / MD.

neco je uplne spatne - majitel firmy kterej si da nick shemale - ktery se rad pochlubi ... a ma predpokladam volebni pravo ... mentalne postizeny idiot bez kapky sebereflexe

Je přeci úplně jedno, jaký mám nickname, ne? Tazatel se ptal na realitu, tak jsem napsal svůj názor. Pokud s ním nesouhlasíte, je to Vaše věc. Nemám důvod si tu kasat triko. Reálý plat člověka, který něco umí a zná je prostě kolem 6k / MD, ať se Vám to líbí nebo ne. To, že jsou firmy, které si hrají na to jak jsou světové, ale platí polovinu je věc jiná.

E

Re:Seznam.cz mzda programátora
« Odpověď #88 kdy: 24. 07. 2018, 07:00:21 »
60k je naprosto elitni mzda kterou ma tak 0.0001% vsech vyvojaru. Normal pro seniora je 40k junior 25k.
jestli to je pravda, tak to přesně vypovídá o seznamu...

Reálně (alespoň u mě ve firmě) má junior ns IČ kolem 3k / MD, po osvědčení a dle znalostí mají pak kolem 6k / MD. Sám, než jsem založil firmu, jsem měl 7.5k / MD.

neco je uplne spatne - majitel firmy kterej si da nick shemale - ktery se rad pochlubi ... a ma predpokladam volebni pravo ... mentalne postizeny idiot bez kapky sebereflexe

Je přeci úplně jedno, jaký mám nickname, ne? Tazatel se ptal na realitu, tak jsem napsal svůj názor. Pokud s ním nesouhlasíte, je to Vaše věc. Nemám důvod si tu kasat triko. Reálý plat člověka, který něco umí a zná je prostě kolem 6k / MD, ať se Vám to líbí nebo ne. To, že jsou firmy, které si hrají na to jak jsou světové, ale platí polovinu je věc jiná.
Kdyz už někomu platíte 6k/MD na IČ (nebo švarc?) tak jak to má s dovolenou a státními svátky? Proplatite mu je? Stejne tak kdyz je nemocny? Jinak by tech 6k/MD na IČ bylo celkem malo - odpovídalo by 60k/mesic na hpp.

Gerond

Re:Seznam.cz mzda programátora
« Odpověď #89 kdy: 24. 07. 2018, 12:16:51 »
60k je naprosto elitni mzda kterou ma tak 0.0001% vsech vyvojaru. Normal pro seniora je 40k junior 25k.

To zhruba odpovida. Ja ze seznamu odchazel jako senior developer a mel jsem  necelych 50 tisic hrubeho. Vetsina lidi z tymu na tom byla hur.