pokud na sebe odstavce navazují
Ano, navazuji, proto byly v puvodnim prispevku uvedeny za sebou.
To je podmínka nutná, ale ne postačující.
Nebo to máme chápat tak, že if s returnem je "nedomyšlené předčasné opuštění funkce"?
Ne, nemate. Vsimnete si, ze v dane vete bylo pouzito modalni sloveso "muze". Z toho plyne, ze ne kazde pouziti if s returnem je nedomyslene, ale pokud je, ma to opravdu neprijemne dusledky.
Výborně, takže blbost je jen ta první část, jak jsem to bral původně.
Podívejme se na to:
(...) k hezkemu strukturovanemu programovani return v if-u nepatri, a pokud mam nekde if, melo byt mit i else (...)
a
(...)
Bylo by vhodne naucit se vnimat veci v kontextu a ne jen jednotlive drobne useky. Vzdyt pisu:
hned ve druhem prispevku (a byl to vlastne duvod dotazu jako takoveho) jde videt, k cemu muze nedomyslene predcasne opusteni funkce returnem vest, tj. resource leaky, nedefinovane stavy, visici zamky...
Takže obecné (mylné) tvrzení obhajujeme "modálním slovesem může", respektive nějakým hypotetickým "nedomyšleným řešením", které může, ale nemusí nastat. (proto jsem se tak "hloupě ptal", zdali na sebe navazují, protože takto vedle sebe je ta blbost, co jsi napsal, vidět jasně)
Tak tu poznámku s kontextem si příště nechej od cesty a napiš to líp.
--------------------------------------
A z vlastni zkusenosti muzu rict, ze zacinajici programatori opravdu maji problemy dusledky takoveho "vyskoceni" domyslet. Proto je lepsi, kdyz se takovym konstrukcim budou vyhybat, obzvlast, pokud maji problem zvladnout jazyk jako takovy.
Tento přístup chápu, ale nepovažuji jej za správný. Zvlášť pokud člověk začíná s programováním, tak takto černobílé vyhýbání se relativně základním konceptům vede ke špatným návykům. Naopak by bylo fajn si s takovým člověkem "sednout" a vysvětlit mu v čem by mohl být problém. Tento přístup má i tu výhodu, že se začne na svůj kód dívat zase trošku jinak. Ale ne vždycky je to možné
@Kit - tady plně souhlasím