Intel NUC nebo Gigabyte BRIX?

Dzavy

Intel NUC nebo Gigabyte BRIX?
« kdy: 09. 07. 2018, 13:35:20 »
Hledal jsem hardware pro domaci lab/server - chci neco novyho (aby to chvili vydrzelo), pobezi na tom ESX (tj. rozumny x86 CPU s virtualizaci), staci jeden 2.5 disk+moznost M.2 SSD, idealne az 32GB RAM a HDMI vystup, musi to byt tichy a s nizkou spotrebou - zuzil jsem vyber na GIGABYTE BRIX BKi3HA-7100 vs Intel NUC 7i3BNH, oboji ma prakticky stejny parametry.

Nekdo nejaky prakticky zkusenosti? Pripadne jiny napady? HP MicroServer jsem dlouho zvazoval a nechci.


nobody(ten pravej)

Re:Intel NUC nebo Gigabyte BRIX?
« Odpověď #1 kdy: 09. 07. 2018, 13:55:42 »
pokud netrvas na m.2, tak je zajimava varianta Intel NUC NUC7PJYH, ma to J5005, coz je 4jadro a i v single core je o neco rychlejsi nez ta i3-7100U... ram sice uvadej max 8GB, ale dle recenze z praxe podporuje max 16GB

meh

Re:Intel NUC nebo Gigabyte BRIX?
« Odpověď #2 kdy: 09. 07. 2018, 14:30:24 »
Jednoznacne Intel; mam 2x NUC, 1x ZOTAC mel jsem taky MSI Cubi, kamarad mel BRIX... Intel krome NUC6 byl dycky povedenejsi s mirne lepsim CPU; BRIX delal moc ramus, Cubi melo problem s DP. Zpise se rozhoduj mezi NUC a ZOTAC, ten to po Intelu dela jako druhej nejlepsi a pro gaming na ne Intel nema.


Jinak Pentium J je Atom, do toho nelez, to je tak pro HTPC/NAS. Je to tak na urovni Phenom II X4 IPC. J5005 nedosahuje vykonu i3 7100U ani nahodou; ku prikladu PassMark ma J5005 2987/1182 a 7100U 3826/1375 Multicore/singlecore, a to je J5005 quadcore a 7100U dualcore.

Jose D

  • *****
  • 850
    • Zobrazit profil
Re:Intel NUC nebo Gigabyte BRIX?
« Odpověď #3 kdy: 09. 07. 2018, 19:10:06 »
Intel NUC 7i3BNH,

mám ho. nuc7i7bnh naplněnej 16G DIMM, m2 SSD a 2.5 rotačním HDD.
Nechladí se to a je to hlučný při zátěži, protože je tam jedinej malej větráček kterej chladí CPU. DIMMky se tam pečou. Nebral bych to už.
Výhledově na to nabastlím nějaký velký větrák o rozměru celého NUCu s malými otáčkami, a bude klid.
Jestli chceš na tom sjet nějakej benchmark nebo něco, řekni si.

EDIT: tak ted koukam ze ty mas ten s I3. tak treba se to bude min péct.
« Poslední změna: 09. 07. 2018, 19:15:16 od Jose D »

meh

Re:Intel NUC nebo Gigabyte BRIX?
« Odpověď #4 kdy: 09. 07. 2018, 19:33:09 »
NUC s i7 nema smysl. 15W i5 je nejlepsi volba, v BIOSu se hodi "silent mode" a clovek to slysi, jenom kdyz do dela neco narocnyho.


mini stx

Re:Intel NUC nebo Gigabyte BRIX?
« Odpověď #5 kdy: 09. 07. 2018, 19:59:30 »

Jeník

Re:Intel NUC nebo Gigabyte BRIX?
« Odpověď #6 kdy: 09. 07. 2018, 21:43:55 »
Já mám BRIX a jsem s ním nad míru spokojen. Ale neznám NUC, takže nemohu porovnat, ale s BRIXem imho nešlápneš vedle..

Standa123

Re:Intel NUC nebo Gigabyte BRIX?
« Odpověď #7 kdy: 09. 07. 2018, 22:16:43 »
Já mám BRIX a jsem s ním nad míru spokojen. Ale neznám NUC, takže nemohu porovnat, ale s BRIXem imho nešlápneš vedle..

Co máte za model? Je v zátěži tichý?

LarryLin

Re:Intel NUC nebo Gigabyte BRIX?
« Odpověď #8 kdy: 09. 07. 2018, 22:43:24 »
Mám zkušenosti s Asrockem Beebox N3000
https://pctuning.tyden.cz/hardware/pc-sestavy/37671-asrock-beebox-tiche-mini-pc-s-procesorem-intel-braswell
Pasivní chlazení. Jede jako multimediální centrum, ale už se asi nevyrábí. Strčit HDD dovnitř jsem si nedovolil, aby se neuvařil.

Jediné co mně vadí, že wake-on-lan funguje jen cca do 12 hodin od vypnutí. Jako kdyby se po této době zařízení přeplo do nějakého hlubšího spánku. V biosu jsem nastavení k tomu žádné nenašel.

MasoxCZ

Re:Intel NUC nebo Gigabyte BRIX?
« Odpověď #9 kdy: 10. 07. 2018, 09:34:07 »
Hledal jsem hardware pro domaci lab/server - chci neco novyho (aby to chvili vydrzelo), pobezi na tom ESX (tj. rozumny x86 CPU s virtualizaci), staci jeden 2.5 disk+moznost M.2 SSD, idealne az 32GB RAM a HDMI vystup, musi to byt tichy a s nizkou spotrebou - zuzil jsem vyber na GIGABYTE BRIX BKi3HA-7100 vs Intel NUC 7i3BNH, oboji ma prakticky stejny parametry.

Nekdo nejaky prakticky zkusenosti? Pripadne jiny napady? HP MicroServer jsem dlouho zvazoval a nechci.

Dával jsem kdysi 10 kousků NUC s tuším Celerem N3000 jako prohlížeče internetu (v prostředí kde pracovní stroje jsou air-gapnutý, ale lidi potřebujou dohledávat informace na netu), s 8GB a SSDčkem. Bude to skoro 5 let, v 3letý záruce chcíply dva kusy na vadnou základní desku. Za oba vrátili peníze, náhrada Asrock BeeBox ve stejný konfiguraci, jen novějším CPU. Od té doby jsem o těch mašinách neslyšel, a to jedou 24/7/52.
Ještě o něco dřív jsem dával 10 kusů Shuttle s nějakým Pentiem a extra grafikou, pasivně chlazený s certifikací pro 24/7 provoz, taky 8GB a SSD, na dálkovou projekci (v podstatě odesílání obsahu monitoru po síti na vzdálenost, neumožňující rozumný přímý propojení HDMIčkem, mimo jiné proto že tam vedlo jen UTPčko a nešlo zatáhnout nic dalšího). V té době nic jako ChromeCast, Roku, a pod. nebylo, takže rozumně to šlo udělat jen takhle. Ty mašiny 24/7/52 jedou snad 10 let, ne-li víc. Vadná byla jedna, a to už z krabice.
Znám pár lidí, co na kancl práci mají Zotacy Nano (?) a bez problému, zajímavě vypadá i Lenovo ThinkCentre m710q Tiny (https://www.alza.cz/search.htm?exps=lenovo+thinkcentre+m710q+tiny). Je trochu větší a VESA držák se kupuje extra, ale konstrukčně je prý hodně povedený.

Dzavy

Re:Intel NUC nebo Gigabyte BRIX?
« Odpověď #10 kdy: 10. 07. 2018, 13:06:40 »
Diky za dalsi tipy.

Na Lenovo jsem koukal, na Dell 3050 micro, na HP 260 taky - vsechno hezky, ale prislo mi to drazsi nez ten NUC a vzdycky necim omezeny...ale kouknu znova.

Od Asrock jsem nasel Deskmini 110, to vypada hezky, vejdou se do toho dokonce 2x 2.5" disky. Kouknu na to a propocitam to.

Jeník

Re:Intel NUC nebo Gigabyte BRIX?
« Odpověď #11 kdy: 10. 07. 2018, 15:46:32 »
Já mám BRIX a jsem s ním nad míru spokojen. Ale neznám NUC, takže nemohu porovnat, ale s BRIXem imho nešlápneš vedle..
Co máte za model? Je v zátěži tichý?
Mám BRIX BXi5H-5200, 16 GB ram a trochu lepší SSD. V zátěži se jeho větráček roztočí a je slyšet zhruba jako normální pc bez zátěže.

meh

Re:Intel NUC nebo Gigabyte BRIX?
« Odpověď #12 kdy: 10. 07. 2018, 23:16:13 »
Dával jsem kdysi 10 kousků NUC s tuším Celerem N3000... chcíply dva kusy na vadnou základní desku.

Prave NUC6 se Skylake a N3xxx mely problemy s kvalitou. Drivejsi a pozdejsi NUC jsou uplne v pohode.

minicomp

Re:Intel NUC nebo Gigabyte BRIX?
« Odpověď #13 kdy: 11. 07. 2018, 09:26:27 »
Nam se u zakazniku velmi osvedcily mini PC od HP (rady ProDesk a EliteDesk) a obdoba u Dellu Optiplex Micro (znacka dle preferenci zakaznika).
Par zakazniku pouzivalo cihlicky od ZOTACu ale ty casto odchazeji (deska) takze presli na nami doporucovane Dell/HP, u ZOTACů zustal uz jen jeden zakaznik kvuli nizsi porizovaci cenne (neumi si spocitat celkove naklady  >:( ).

MasoxCZ

Re:Intel NUC nebo Gigabyte BRIX?
« Odpověď #14 kdy: 11. 07. 2018, 10:52:09 »
... u ZOTACů zustal uz jen jeden zakaznik kvuli nizsi porizovaci cenne (neumi si spocitat celkove naklady  >:( ).

Ono záleží, jak má nastavený dlouhý životní cyklus a následně na jaké stáří vychází break-even doba. Když obměňuješ dostatečně často a máš jak přežít prostoj při závadě, tak se levný a výkonnější spotřebák vyplatí, naopak když máš obměnu v dlouhém intervalu nebo výpadek znamená průser, vyplatí se kvalitnější a bytelnější, byť v pořizovací ceně dražší, mašina s lepší zárukou. Je to závislé na konkrétním případu.
Prostě jak píše Nassim Nicholas v Cerné labuti... kdyby evoluci řídili ekonomové, obsedantně zaměření na minimalizaci nákladů, byli bychom všichni dávno mrtví.