Asi nechci pracovat s lidma - co dělat?

lopatolog

Re:Asi nechci pracovat s lidma - co dělat?
« Odpověď #15 kdy: 08. 07. 2018, 13:22:22 »
Třeba jen nejsi lopata. Lopaty obecně jsou úplně v pohodě, protože si rozumí s každým, když jich je všude tolik. Tak bych se zaměřil na to, jestli třeba nejsi v lopatí firmě (korporace). Je to asi jako kdybys slepému ukazoval něco a on by ti říkal, že jsi blbec, dyť nic není vidět. Nebude to nikdy fungovat 8)


jsf

Re:Asi nechci pracovat s lidma - co dělat?
« Odpověď #16 kdy: 08. 07. 2018, 13:39:30 »
Zítra opět práce a já vím jedno, mám nah**no náladu a nechce se mi tam. Práce mě baví (programátor), ale ty lidi (teď nemyslím konkrétně kolegy, ale obecně)...S 99% lidma nevycházím, nemám si s nima co říct a vlastně je ani nechci mít kolem sebe. Fungovat tímhle stylem další desítky let si neumím vůbec představit a už teď přemýšlím, jak z toho ven. Jistojistě s tím budu muset v horizontu několika měsíců něco udělat. Vlastně si připadám jako ten vězeň z Vykoupení z věznice Shawshank, kterého propustili z vězení a on se nedokázal zaintegrovat a nakonec se oběsil. Co byste mi poradili, chytří řádcove?

Vsechno se da, da se delat vzdalene (treba toptal), ale po me zkusenosti (a taky dle vyzkumu) bych to nedoporucoval - clovek na permamentnim homeoffice se stava jeste vice asocialni...

CoffeeMan

Re:Asi nechci pracovat s lidma - co dělat?
« Odpověď #17 kdy: 08. 07. 2018, 13:50:18 »
Já vím, že tohle je fakt fundovaná debata a ták. Ale víte, jak se takovým lidem jako tazatel a i některým odpovídajícím společensky říká, přestože kdejaký psycholog vás bude ubezpečovat o opaku? KRETÉNI

To je jenom taková antipsychologická vsuvka.

lopatolog

Re:Asi nechci pracovat s lidma - co dělat?
« Odpověď #18 kdy: 08. 07. 2018, 14:05:17 »
Pro blbce jako ty se používá jemnější lopata 8) Nevýhoda je, že blbců je tak 95 %, takže si vzájemně notujete, i když jste k ničemu. A navíc obtěžujete ty ostatní, kteří něco opravdu dokážou.

Kirnex

Re:Asi nechci pracovat s lidma - co dělat?
« Odpověď #19 kdy: 08. 07. 2018, 14:40:48 »
Citace
Zítra opět práce a já vím jedno, mám nah**no náladu a nechce se mi tam. Práce mě baví (programátor), ale ty lidi (teď nemyslím konkrétně kolegy, ale obecně)...S 99% lidma nevycházím, nemám si s nima co říct a vlastně je ani nechci mít kolem sebe. Fungovat tímhle stylem další desítky let si neumím vůbec představit a už teď přemýšlím, jak z toho ven. Jistojistě s tím budu muset v horizontu několika měsíců něco udělat. Vlastně si připadám jako ten vězeň z Vykoupení z věznice Shawshank, kterého propustili z vězení a on se nedokázal zaintegrovat a nakonec se oběsil. Co byste mi poradili, chytří řádcove?

Bohužel do podobné situace jsem se dostal a to jsem v jiné profesi. Začal jsem pak s toho mít zdravotní problémy jako jsou deprese, stres a vnitřní pocit u těkavosti. Problém je že nad situací člověk moc přemýšlí a pozitivní myšlení většinou nezabírá. Jediné řešení je změnit zaměstnání. 


CoffeeMan

Re:Asi nechci pracovat s lidma - co dělat?
« Odpověď #20 kdy: 08. 07. 2018, 15:06:59 »
Pro blbce jako ty se používá jemnější lopata 8) Nevýhoda je, že blbců je tak 95 %, takže si vzájemně notujete, i když jste k ničemu. A navíc obtěžujete ty ostatní, kteří něco opravdu dokážou.

S klidem vám můžu říci, že lidé s asociální poruchou osobnosti většinou moc nedokáží. Výjimkou je být ve vězení a nebo programovat či být politikem. Ale berte mě s nadsázkou.

jdusizasvym

Re:Asi nechci pracovat s lidma - co dělat?
« Odpověď #21 kdy: 08. 07. 2018, 16:28:32 »
Pro blbce jako ty se používá jemnější lopata 8) Nevýhoda je, že blbců je tak 95 %, takže si vzájemně notujete, i když jste k ničemu. A navíc obtěžujete ty ostatní, kteří něco opravdu dokážou.

S klidem vám můžu říci, že lidé s asociální poruchou osobnosti většinou moc nedokáží. Výjimkou je být ve vězení a nebo programovat či být politikem. Ale berte mě s nadsázkou.

Něco jako asociální porucha neexistuje. Buď si člověk zvolí cestu sociální a tvoří si vazby (pozitivní, negativní) s ostatními lidmi, nebo asociální, kdy ty vazby neexistují vůbec, nebo jen minimálně. Výhoda sociálního směru je synergie, nevýhodou je antagonismus. Takže tým ve výsledku může zvýšit výkon všech, nebo naopak výkon všech zhoršit. Asociální směr nic takového neřeší a asociálové dovedou být leckdy úspěšnější než antagonistické "týmy".

CoffeeMan

Re:Asi nechci pracovat s lidma - co dělat?
« Odpověď #22 kdy: 08. 07. 2018, 17:36:23 »
Pro blbce jako ty se používá jemnější lopata 8) Nevýhoda je, že blbců je tak 95 %, takže si vzájemně notujete, i když jste k ničemu. A navíc obtěžujete ty ostatní, kteří něco opravdu dokážou.

S klidem vám můžu říci, že lidé s asociální poruchou osobnosti většinou moc nedokáží. Výjimkou je být ve vězení a nebo programovat či být politikem. Ale berte mě s nadsázkou.

Něco jako asociální porucha neexistuje. Buď si člověk zvolí cestu sociální a tvoří si vazby (pozitivní, negativní) s ostatními lidmi, nebo asociální, kdy ty vazby neexistují vůbec, nebo jen minimálně. Výhoda sociálního směru je synergie, nevýhodou je antagonismus. Takže tým ve výsledku může zvýšit výkon všech, nebo naopak výkon všech zhoršit. Asociální směr nic takového neřeší a asociálové dovedou být leckdy úspěšnější než antagonistické "týmy".

Hele, s klidem věřte, že jsou lidé, které ostatní lidé prostě serou pouze svou existencí a dokáží být O. K. jenom tehdy, když něco potřebují. Já vím, že se s tím blbě spí. Ale lidi dokázali půl století usínat s atomovým holokaustem za zadkem, tak to zvládnou i s tímhle.

mhi_

Re:Asi nechci pracovat s lidma - co dělat?
« Odpověď #23 kdy: 08. 07. 2018, 17:41:54 »
Antisocialni osobnost samozrejme existuje, tak jak ji chapu ja to je osobnost, ktera tvori s lidmi vazby za ucelem, aby je vyuzila pro svuj prospech (trosku to zjednodusuji). Dobry popis je https://books.google.cz/books?id=BzPOAWB2DncC&printsec=frontcover#v=onepage&q&f=false strana 157 a dale. (existuje i cesky preklad od Portalu, ale pochybuju, ze nekdo z rootu obetuje 800 CZK za tu knihu :) ).

Prijde mi typicke, jak malo empatie v teto diskusi je. Tazatel napise post, ve kterem se sveri, co ho trapi, dokonce to vyjadri tak, ze "s tim neco musi udelat" (=neunasi situaci, "Jistojistě s tím budu muset v horizontu několika měsíců něco udělat"). A jakou dostane odpoved? "Nic te netrapi" :-)))). To je jako rict nekomu kdo si cerstve zlomil nohu, ze ho vlastne nic neboli a nic mu neni. Sousedni diskuse o depresi je z tohoto pohledu take vyzivna.