Gedit spadne po hledání v 40kB textu

anonym

Re:Linux ostuda amatářiny, gedit spadne po hledání v 40kB textu,
« Odpověď #15 kdy: 06. 07. 2018, 14:11:00 »
Možná je to hereze, ale mě naprosto vyhovuje mcedit v Midnight commanderu, který nevyžaduje instalaci GUI.

Buď v klidu, to není hereze, tomu se říká psychická porucha jakéhosi estetického charakteru.


nobody(ten pravej)

Re:Linux ostuda amatářiny, gedit spadne po hledání v 40kB textu,
« Odpověď #16 kdy: 06. 07. 2018, 14:21:05 »
Možná je to hereze, ale mě naprosto vyhovuje mcedit v Midnight commanderu, který nevyžaduje instalaci GUI.

Buď v klidu, to není hereze, tomu se říká psychická porucha jakéhosi estetického charakteru.
poruchou trpsis ty, precti si po sobe sve komentare ;-)
mcedit take pouzivam, ma zvyraznovani syntaxe, sloupcove bloky, makra, pro replace podporuje i regulerni vyrazy, moznost otevrit vice dokunmenty najednou atd... to ze lze ho pouzit i bez GUI, v recovery, pro servery pres ssh je samozrejme take plus...

jeniceek

Re:Linux ostuda amatářiny, gedit spadne po hledání v 40kB textu,
« Odpověď #17 kdy: 06. 07. 2018, 14:21:54 »
Můžu dotaz k čemu vlastně všichni potřebují grafický editor textu? Naprosto všechny operace, co jsou v geditu se dají dělat i ve vimu a troufnu si říct, že po týdnu s vimem už nikdo nechce jiný editor ani vidět. Barvičky to umí, auto-indent, auto-format a intellisense s pluginama taky, textové operace typu najít/nahradit/nahradit vše včetně brutálních možností regulárních výrazů taky, taby to umí, je to rychlé a osekaná verze vi pravděpodobně poběží i ve vaší pračce. To vše roky prověřené a neustále vyvíjené. Plus možnosti maker a integrace s gitem.
Jenom to chce investovat týden času a pořádně se s tím naučit.

Re:Linux ostuda amatářiny, gedit spadne po hledání v 40kB textu,
« Odpověď #18 kdy: 06. 07. 2018, 14:24:35 »
Poradíte textový editor pro linux, ze kterého se neposere člověk, když hledá v 40kB textu, větráky se roztočí, když začnu psát znak. nechci pro úpravu textu CLI aplikace, které jsou pro tento účel khovnu.

Pak se mi ukáže NOVÁ APLIKACE MUTTER-DIALOG, zda chci aplikaci ukončit?

Je nějaký důvod se chlubit tímhle sráčem gedit,aby byl předistalován?
Z toho, jak "podrobně" jsi to celé (ne)popsal se dá usuzovat, že problém je v tobě.
Je to rukama, no.

Re:Linux ostuda amatářiny, gedit spadne po hledání v 40kB textu,
« Odpověď #19 kdy: 06. 07. 2018, 14:27:34 »
Jo novy gedit je hrozna sracka, nedavo jsem nim chtel otevrit textak ~1MiB a ta kupa sracek mi to vsechno zobrazila smichane (pres sebe) na jednom radku, rekl jsem nasrat smazal jsem erarni ubuntu a nainstaloval arch s xfce4 uz tu sracku gnome 3 nechci videt...
PS: Ne nereportoval jsem to jako BUG, seru na ne... stejne by mi lennart nebo nejakej podobnej debil rekne ze si za to muzu sam ze gedit neni na otvirani souboru vetsich nez 50kB nebo nejakou jinou blbost... -> WONTFIX

Jojo, Linuxák ten těžkej chleba má, pořád je v neustálém hellu bo mu jednou nefunguje to, pak zase ono. Ale ty asi nebudeš moc zkušenej Linuxák, když tě nenapadlo nic lepšího, než dát tam jinou distribuci, co se ti zase bude rozbíjet při každém rolling updatu.

Nejlepší systém dneška je Windows 7, tomu někdy 2020 končí rozšířená podpora, pak ještě rok vydrží, no a 2021 hezky šupajda na tou dobou už frikulínama odladěné Windows 10  8)

Takhle se to dělá hoši  8)
Semestrálko, ty tro(t)le, tobě nepomůže žádná změna nicku, tvoje dementní dřisty jsou nezaměnitelné...


Re:Linux ostuda amatářiny, gedit spadne po hledání v 40kB textu,
« Odpověď #20 kdy: 06. 07. 2018, 14:30:26 »
PS: Pokud by měl někdo problém s (g)vimem (ano, to ovládání prostě je jiné), mohu zodpovědně prohlásit, že Visual Studio Code je kus mimořádně podařeného software...

l

Re:Linux ostuda amatářiny, gedit spadne po hledání v 40kB textu,
« Odpověď #21 kdy: 06. 07. 2018, 14:35:01 »
Ještě bych dodal, že na velice snadné naučení s vimem existuje vimtutor. Stačí zadat "vimtutor" do příkazového řádku a zkoušet si podle textu na obrazovce vše, co je potřeba.

Úžasný a jednoduchý způsob na naučení základních příkazů.

Re:Linux ostuda amatářiny, gedit spadne po hledání v 40kB textu,
« Odpověď #22 kdy: 06. 07. 2018, 14:35:33 »
Leafpad

ZAJDAN

  • *****
  • 2 078
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Linux ostuda amatářiny, gedit spadne po hledání v 40kB textu,
« Odpověď #23 kdy: 06. 07. 2018, 14:47:44 »
ja jsem velmi spokojen s:
Kwrite a Kate
Vesele, vesele do továrny dělník běží...vesele, vesele do továrny jde. Vesele se usmívá když mu soustruh zazpívá...vesele, vesele do továrny jde. Vesele si poskočí když se soustruh roztočí ...vesele, vesele do továrny jde.

hash the bash

Re:Linux ostuda amatářiny, gedit spadne po hledání v 40kB textu,
« Odpověď #24 kdy: 06. 07. 2018, 14:49:50 »
PS: Pokud by měl někdo problém s (g)vimem (ano, to ovládání prostě je jiné), mohu zodpovědně prohlásit, že Visual Studio Code je kus mimořádně podařeného software...

Ano vi(m) je určitě užitečné umět, ale pro takové to rychle F3/F4 nakouknutí/editaci config file v MC přes SSh je to mnohem pohodlnější (můj názor).

Kit

Re:Linux ostuda amatářiny, gedit spadne po hledání v 40kB textu,
« Odpověď #25 kdy: 06. 07. 2018, 15:01:00 »
Ano vi(m) je určitě užitečné umět, ale pro takové to rychle F3/F4 nakouknutí/editaci config file v MC přes SSh je to mnohem pohodlnější (můj názor).

Pokud někdo používá MC, tak to pro něj může být pohodlné, ale lovit soubor z dlouhého adresáře (pokud znám jeho název) se mi jeví poněkud nepohodlné. Také bych se nechtěl vzdát toho luxusu, který mi poskytuje Vim. Jediné, co mi trochu vadí, že přes SSH musím ten Vim nejprve nainstalovat a nahrát svou konfiguraci.

PS: Pokud by měl někdo problém s (g)vimem (ano, to ovládání prostě je jiné), mohu zodpovědně prohlásit, že Visual Studio Code je kus mimořádně podařeného software...

Visual Studio Code bych přes SSH určitě spouštět nechtěl a ani bych se neodvážil ho na server instalovat.


gll

  • ****
  • 429
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Linux ostuda amatářiny, gedit spadne po hledání v 40kB textu,
« Odpověď #26 kdy: 06. 07. 2018, 15:15:34 »
Něco máte špatně - jen tak ze zvědavosti jsem v geditu otevřel C kód (barvení syntaxe) 640kB - žádný problém (vše funguje naprosto plynule na 7let starém notebooku). Co máte za počítač?

některé editory mají problém s dlouhou řádkou. Zkuste třeba mimifikovaný js.

Re:Linux ostuda amatářiny, gedit spadne po hledání v 40kB textu,
« Odpověď #27 kdy: 06. 07. 2018, 15:35:57 »
Ano vi(m) je určitě užitečné umět, ale pro takové to rychle F3/F4 nakouknutí/editaci config file v MC přes SSh je to mnohem pohodlnější (můj názor).

Pokud někdo používá MC, tak to pro něj může být pohodlné, ale lovit soubor z dlouhého adresáře (pokud znám jeho název) se mi jeví poněkud nepohodlné. Také bych se nechtěl vzdát toho luxusu, který mi poskytuje Vim. Jediné, co mi trochu vadí, že přes SSH musím ten Vim nejprve nainstalovat a nahrát svou konfiguraci.

PS: Pokud by měl někdo problém s (g)vimem (ano, to ovládání prostě je jiné), mohu zodpovědně prohlásit, že Visual Studio Code je kus mimořádně podařeného software...

Visual Studio Code bych přes SSH určitě spouštět nechtěl a ani bych se neodvážil ho na server instalovat.
Jak ty to děláš, že tu velice často plácneš něco, co svědčí o tom, že jsi nepochopil, o čem je řeč...

nobody(ten pravej)

Re:Linux ostuda amatářiny, gedit spadne po hledání v 40kB textu,
« Odpověď #28 kdy: 06. 07. 2018, 15:39:19 »
Pokud někdo používá MC, tak to pro něj může být pohodlné, ale lovit soubor z dlouhého adresáře (pokud znám jeho název) se mi jeví poněkud nepohodlné.
Kód: [Vybrat]
mcedit /somedir/some_total_super_long_dir/file

dustin

Re:Linux ostuda amatářiny, gedit spadne po hledání v 40kB textu,
« Odpověď #29 kdy: 06. 07. 2018, 15:41:46 »
ale lovit soubor z dlouhého adresáře (pokud znám jeho název) se mi jeví poněkud nepohodlné.

Od toho má MC hledání v seznamu souborů - zkratka Esc + s