Gedit spadne po hledání v 40kB textu

ful

Gedit spadne po hledání v 40kB textu
« kdy: 06. 07. 2018, 12:04:50 »
Poradíte textový editor pro linux, ze kterého se neposere člověk, když hledá v 40kB textu, větráky se roztočí, když začnu psát znak. nechci pro úpravu textu CLI aplikace, které jsou pro tento účel khovnu.

Pak se mi ukáže NOVÁ APLIKACE MUTTER-DIALOG, zda chci aplikaci ukončit?

Je nějaký důvod se chlubit tímhle sráčem gedit,aby byl předistalován?
« Poslední změna: 08. 07. 2018, 18:45:07 od Petr Krčmář »


peter

Re:Linux ostuda amatářiny, gedit spadne po hledání v 40kB textu,
« Odpověď #1 kdy: 06. 07. 2018, 12:28:55 »
Skúste to napísať vecne bez zbytočného trollovania a možno Vám niekto poradí.

jeniceek

Re:Linux ostuda amatářiny, gedit spadne po hledání v 40kB textu,
« Odpověď #2 kdy: 06. 07. 2018, 12:35:49 »
Doporučil bych vim, ale jelikož nechcete CLI, tak gvim :D

CiPiSeK

Re:Linux ostuda amatářiny, gedit spadne po hledání v 40kB textu,
« Odpověď #3 kdy: 06. 07. 2018, 12:38:07 »
geany, vscode

Vilith

  • *****
  • 660
    • Zobrazit profil
Re:Linux ostuda amatářiny, gedit spadne po hledání v 40kB textu,
« Odpověď #4 kdy: 06. 07. 2018, 12:50:41 »
vim


Sadam

Re:Linux ostuda amatářiny, gedit spadne po hledání v 40kB textu,
« Odpověď #5 kdy: 06. 07. 2018, 12:56:31 »
Jo novy gedit je hrozna sracka, nedavo jsem nim chtel otevrit textak ~1MiB a ta kupa sracek mi to vsechno zobrazila smichane (pres sebe) na jednom radku, rekl jsem nasrat smazal jsem erarni ubuntu a nainstaloval arch s xfce4 uz tu sracku gnome 3 nechci videt...
PS: Ne nereportoval jsem to jako BUG, seru na ne... stejne by mi lennart nebo nejakej podobnej debil rekne ze si za to muzu sam ze gedit neni na otvirani souboru vetsich nez 50kB nebo nejakou jinou blbost... -> WONTFIX

Franta <xkucf03/>

Re:Linux ostuda amatářiny, gedit spadne po hledání v 40kB textu,
« Odpověď #6 kdy: 06. 07. 2018, 12:58:41 »
Běžně si editory poradí i s mnohem většími soubory:

Kód: [Vybrat]
$ dd if=/dev/urandom bs=1M count=1 | base64 > data.txt
1+0 záznamů přečteno
1+0 záznamů zapsáno
1048576 bajtů (1,0 MB, 1,0 MiB) zkopírováno, 0,015422 s, 68,0 MB/s

$ kate data.txt

Někdy bývá problém se zvýrazňováním syntaxe – ono pokud editor skutečně parsuje danou gramatiku (tzn. neobarvuje jen klíčová slova), tak to u velkých souborů může být náročné. Zkus tedy zvýrazňování syntaxe vypnout.

anonym

Re:Linux ostuda amatářiny, gedit spadne po hledání v 40kB textu,
« Odpověď #7 kdy: 06. 07. 2018, 13:10:43 »
Jo novy gedit je hrozna sracka, nedavo jsem nim chtel otevrit textak ~1MiB a ta kupa sracek mi to vsechno zobrazila smichane (pres sebe) na jednom radku, rekl jsem nasrat smazal jsem erarni ubuntu a nainstaloval arch s xfce4 uz tu sracku gnome 3 nechci videt...
PS: Ne nereportoval jsem to jako BUG, seru na ne... stejne by mi lennart nebo nejakej podobnej debil rekne ze si za to muzu sam ze gedit neni na otvirani souboru vetsich nez 50kB nebo nejakou jinou blbost... -> WONTFIX

Jojo, Linuxák ten těžkej chleba má, pořád je v neustálém hellu bo mu jednou nefunguje to, pak zase ono. Ale ty asi nebudeš moc zkušenej Linuxák, když tě nenapadlo nic lepšího, než dát tam jinou distribuci, co se ti zase bude rozbíjet při každém rolling updatu.

Nejlepší systém dneška je Windows 7, tomu někdy 2020 končí rozšířená podpora, pak ještě rok vydrží, no a 2021 hezky šupajda na tou dobou už frikulínama odladěné Windows 10  8)

Takhle se to dělá hoši  8)

LarryLin

Re:Linux ostuda amatářiny, gedit spadne po hledání v 40kB textu,
« Odpověď #8 kdy: 06. 07. 2018, 13:15:36 »
Předinstalované textové editory v Linuxu jsou stejně špatné jako Poznámkový blok ve Windowsu. Na Win jsem používal PSpad a na Linuxu doporučuji Sublime nebo Atom.

Re:Linux ostuda amatářiny, gedit spadne po hledání v 40kB textu,
« Odpověď #9 kdy: 06. 07. 2018, 13:18:17 »
Poradíte textový editor pro linux, ze kterého se neposere člověk, když hledá v 40kB textu, větráky se roztočí, když začnu psát znak. nechci pro úpravu textu CLI aplikace, které jsou pro tento účel khovnu.

Pak se mi ukáže NOVÁ APLIKACE MUTTER-DIALOG, zda chci aplikaci ukončit?

Je nějaký důvod se chlubit tímhle sráčem gedit,aby byl předistalován?

Něco máte špatně - jen tak ze zvědavosti jsem v geditu otevřel C kód (barvení syntaxe) 640kB - žádný problém (vše funguje naprosto plynule na 7let starém notebooku). Co máte za počítač?

Sadam

Re:Linux ostuda amatářiny, gedit spadne po hledání v 40kB textu,
« Odpověď #10 kdy: 06. 07. 2018, 13:40:52 »
Citace
Jojo, Linuxák ten těžkej chleba má, pořád je v neustálém hellu bo mu jednou nefunguje to, pak zase ono. Ale ty asi nebudeš moc zkušenej Linuxák, když tě nenapadlo nic lepšího, než dát tam jinou distribuci, co se ti zase bude rozbíjet při každém rolling updatu.

Nejlepší systém dneška je Windows 7, tomu někdy 2020 končí rozšířená podpora, pak ještě rok vydrží, no a 2021 hezky šupajda na tou dobou už frikulínama odladěné Windows 10  8)

Takhle se to dělá hoši  8)

Arch mam uplne vsude krome serveru, ubuntu jsem mel jen na laptopu erarne (po failu SSD) nez se dostanu k installu archa... nakonec to bylo gnomes hell co me donutilo finalne k reinstallu, widle si strc do rite to bych nepouzival ani kdyby mi M$ platil 60k mesicne.

l

Re:Linux ostuda amatářiny, gedit spadne po hledání v 40kB textu,
« Odpověď #11 kdy: 06. 07. 2018, 13:42:06 »
Poradíte textový editor pro linux, ze kterého se neposere člověk, když hledá v 40kB textu, větráky se roztočí, když začnu psát znak. nechci pro úpravu textu CLI aplikace, které jsou pro tento účel khovnu.

Pak se mi ukáže NOVÁ APLIKACE MUTTER-DIALOG, zda chci aplikaci ukončit?

Je nějaký důvod se chlubit tímhle sráčem gedit,aby byl předistalován?

Nedržkuj a naprogramuj lepší open source nebo s pokorou přijmi, co jsi zdarma dostal.

Btw: Na Linuxu jedu už dlouho, neměnil bych.

kkt1

  • *****
  • 796
    • Zobrazit profil
Re:Linux ostuda amatářiny, gedit spadne po hledání v 40kB textu,
« Odpověď #12 kdy: 06. 07. 2018, 13:58:01 »
Jezisi Macik se dal na linux....  ::)

hash the bash

Re:Linux ostuda amatářiny, gedit spadne po hledání v 40kB textu,
« Odpověď #13 kdy: 06. 07. 2018, 14:05:36 »
Možná je to hereze, ale mě naprosto vyhovuje mcedit v Midnight commanderu, který nevyžaduje instalaci GUI.

anonym

Re:Linux ostuda amatářiny, gedit spadne po hledání v 40kB textu,
« Odpověď #14 kdy: 06. 07. 2018, 14:08:33 »
Poradíte textový editor pro linux, ze kterého se neposere člověk, když hledá v 40kB textu, větráky se roztočí, když začnu psát znak. nechci pro úpravu textu CLI aplikace, které jsou pro tento účel khovnu.

Pak se mi ukáže NOVÁ APLIKACE MUTTER-DIALOG, zda chci aplikaci ukončit?

Je nějaký důvod se chlubit tímhle sráčem gedit,aby byl předistalován?

Nedržkuj a naprogramuj lepší open source nebo s pokorou přijmi, co jsi zdarma dostal.

Btw: Na Linuxu jedu už dlouho, neměnil bych.

Přesně tak, no neber to, když je to zadara. Osobně mám ploše složku Textové editory a tam jich mám asi 15. Je to zadara, tak prostě beru.

https://www.youtube.com/watch?v=_pDTiFkXgEE