React × Vue × Angular - 2018

Neinformovaný

React × Vue × Angular - 2018
« kdy: 01. 07. 2018, 18:20:47 »
Co myslíte, jaká je budoucnost těhle SPA frameworků a k jakému se do budoucna budou vývojáři více uchylovat?

Přijde mi, že cca před 3 lety se všude srovnával React se starým Angularem. Později přišel VueJS boom. Přesto mi ale přijde, že čím víc lidí dělá do Reactu, včetně velkých firem jako Seznam nebo Microsoft. Naopak nikdo nový nezačíná s Angular 2+ a píše se o něm čím dál méně..


gll

  • ****
  • 429
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:React × Vue × Angular - 2018
« Odpověď #1 kdy: 01. 07. 2018, 19:11:29 »
Přesto mi ale přijde, že čím víc lidí dělá do Reactu, včetně velkých firem jako Seznam nebo Microsoft.

Vue IMHO nikdy necílil na velké projekty. Když nepíšete v čistém JS, tak není důvod nepoužít React.

kraxna

Re:React × Vue × Angular - 2018
« Odpověď #2 kdy: 01. 07. 2018, 19:22:20 »
Co myslíte, jaká je budoucnost těhle SPA frameworků a k jakému se do budoucna budou vývojáři více uchylovat?

Přijde mi, že cca před 3 lety se všude srovnával React se starým Angularem. Později přišel VueJS boom. Přesto mi ale přijde, že čím víc lidí dělá do Reactu, včetně velkých firem jako Seznam nebo Microsoft. Naopak nikdo nový nezačíná s Angular 2+ a píše se o něm čím dál méně..

No, s tim Angularem 2, pouziva ho treba Google, Microsoft, Intel ci Walmart :-)

Ale podle meho nazoru - Angular si s Reactem opravdu nekonkoruje, kazdy resi neco jineho pomoci jineho pristupu.

Chces lightweight JS knihovnu, programovat v JSX a potrebujes minimalni funkcionalitu, nebo ti nevadi resit vse pomoci dalsich modulu? Sedi tvoje aplikace workflow, ktere podporuje Flux / Redux ? Pak je React jasna volba.

Chces komplexni platformu pro webove aplikace (=nikoliv stranky), programovat v TS? Pak bych volil Angular.

fgh

Re:React × Vue × Angular - 2018
« Odpověď #3 kdy: 01. 07. 2018, 21:20:31 »
- Redux není součást Reactu, ale knihovna, použitelná klidně ... třeba s Angularem.
- TypeScript není součást Angularu, ale traspiler, použitelný klidně ... třeba s Reactem.
- Jak v Angularu, tak v Reactu se dají napsat jak webové "stránky", tak komplexní aplikace.

Mícháš tak trochu hrušky s jabkama.

kraxna

Re:React × Vue × Angular - 2018
« Odpověď #4 kdy: 01. 07. 2018, 21:42:24 »
- Redux není součást Reactu, ale knihovna, použitelná klidně ... třeba s Angularem.
- TypeScript není součást Angularu, ale traspiler, použitelný klidně ... třeba s Reactem.
- Jak v Angularu, tak v Reactu se dají napsat jak webové "stránky", tak komplexní aplikace.

Mícháš tak trochu hrušky s jabkama.

Da se pouzit cokoliv s cimkoliv v principu, klidne i treba stare jQuery pluginy v Angularu, nicmene to zrovna neimplikuje, ze to je dobry napad. Porovnaval jsem nejpouzivanejsi technologie pouzivane s temito frameworky - tedy ty, pro ktere je nejlepsi dokumentace, podpora nastroju, spousta dostupnych materialu / odpovedi na SO a samozrejme nejvetsi pravdepodobnost, ze to nekdo bude dal udrzovat. Ono vyvinout nejaky mismas, ktery se rozbije s kazdym upgradem frameworku / knihoven, neni zrovna idealni situace :-)
I tak na webu je tohle obcas zazrak, ze se ty upgrady dari rozumne i v tech beznych kombinacich technologii, natoz si jeste komplikovat zivot necim, co neni ani oficialne podporovane.



Alex

Re:React × Vue × Angular - 2018
« Odpověď #5 kdy: 03. 07. 2018, 08:07:48 »
Já používám vue pro jeho jednoduchost. Není to na velké komplexní aplikace v JS ale ty já nevyrábím protoze nevěřím jejich spolehlivosti, udrzovatelnosti a testovatelnosti. Mám rad spis více stránek každá s nějakou jinou fukncionalitou než jeden velký JS balík.

Srovnání na webu je hodně https://medium.com/@TechMagic/reactjs-vs-angular5-vs-vue-js-what-to-choose-in-2018-b91e028fa91d

Já bych to ponechal na osobních preferencích s čím tým umí dobře dělat.

pepa

Re:React × Vue × Angular - 2018
« Odpověď #6 kdy: 03. 07. 2018, 10:35:53 »
Starší projekty knockoutjs
Novější spíše React. Ale třeba redux mi k srdci nepřirostl.


Neinformovaný

Re:React × Vue × Angular - 2018
« Odpověď #7 kdy: 16. 07. 2018, 13:01:11 »
Co myslíte, jaká je budoucnost těhle SPA frameworků a k jakému se do budoucna budou vývojáři více uchylovat?

Přijde mi, že cca před 3 lety se všude srovnával React se starým Angularem. Později přišel VueJS boom. Přesto mi ale přijde, že čím víc lidí dělá do Reactu, včetně velkých firem jako Seznam nebo Microsoft. Naopak nikdo nový nezačíná s Angular 2+ a píše se o něm čím dál méně..

No, s tim Angularem 2, pouziva ho treba Google, Microsoft, Intel ci Walmart :-)

Ale podle meho nazoru - Angular si s Reactem opravdu nekonkoruje, kazdy resi neco jineho pomoci jineho pristupu.

Chces lightweight JS knihovnu, programovat v JSX a potrebujes minimalni funkcionalitu, nebo ti nevadi resit vse pomoci dalsich modulu? Sedi tvoje aplikace workflow, ktere podporuje Flux / Redux ? Pak je React jasna volba.

Chces komplexni platformu pro webove aplikace (=nikoliv stranky), programovat v TS? Pak bych volil Angular.

S těma velkejma společnostma to bude asi dvojsečný, protože třeba takovej Outlook je v Reactu.

meh

Re:React × Vue × Angular - 2018
« Odpověď #8 kdy: 16. 07. 2018, 15:34:57 »
React/React Native pro komercni veci, VueJS pro vlastni. Je docela mozny, ze to vsechno pujde za par let do pytle, kdyz WebAssembly ziska pristup do DOMu a GC; pak clovek muze psat v jakymkoli jazyku/frameworku, na kterej je zvyklej.

MarSik

Re:React × Vue × Angular - 2018
« Odpověď #9 kdy: 16. 07. 2018, 15:47:02 »
Koukám, že Ember.js pro SPA pořád všichni ignorují... nikdy nebyl dost cool, ale vždycky se mi s ním dělalo nejlépe ze všech jmenovaných.

gll

  • ****
  • 429
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:React × Vue × Angular - 2018
« Odpověď #10 kdy: 16. 07. 2018, 15:47:48 »
React/React Native pro komercni veci, VueJS pro vlastni. Je docela mozny, ze to vsechno pujde za par let do pytle, kdyz WebAssembly ziska pristup do DOMu a GC; pak clovek muze psat v jakymkoli jazyku/frameworku, na kterej je zvyklej.

Podle mě je WebAssembly určené hlavně pro kompilaci z low level jazyků. DOM je z podstaty dynamický a manipulace s ním jsou pomalé. Použitím webassembly pro běžnou webovou aplikaci byste nic nezískal, naopak byste přišel o možnost používat existující JS/TS knihovny.

meh

Re:React × Vue × Angular - 2018
« Odpověď #11 kdy: 16. 07. 2018, 17:15:37 »
Podle mě je WebAssembly určené hlavně pro kompilaci z low level jazyků. DOM je z podstaty dynamický a manipulace s ním jsou pomalé. Použitím webassembly pro běžnou webovou aplikaci byste nic nezískal, naopak byste přišel o možnost používat existující JS/TS knihovny.


Autodesk portnul celej AutoCAD pres WebAssembly do Chrome:
http://through-the-interface.typepad.com/through_the_interface/2018/03/the-future-of-autocad.html

Zatim je to jenom "beta", ale urcite to bude zkouset vice firem.

gll

  • ****
  • 429
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:React × Vue × Angular - 2018
« Odpověď #12 kdy: 16. 07. 2018, 17:21:07 »
Podle mě je WebAssembly určené hlavně pro kompilaci z low level jazyků. DOM je z podstaty dynamický a manipulace s ním jsou pomalé. Použitím webassembly pro běžnou webovou aplikaci byste nic nezískal, naopak byste přišel o možnost používat existující JS/TS knihovny.


Autodesk portnul celej AutoCAD pres WebAssembly do Chrome:
http://through-the-interface.typepad.com/through_the_interface/2018/03/the-future-of-autocad.html

Zatim je to jenom "beta", ale urcite to bude zkouset vice firem.

Existující aplikace v low level jazyce, renderuje do canvasu. Tam to dává smysl, ale psát tak nové aplikace smysl nedává. Přijdete tím o testovatelnost, různé doplňky na vyplňování formulářů atd.

Neinformovaný

Re:React × Vue × Angular - 2018
« Odpověď #13 kdy: 16. 07. 2018, 23:00:23 »
Ještě jedna věc.. znáte nějaký větší projekty u nás, co používaj Angular 2+? Já teda ne..

anonym

Re:React × Vue × Angular - 2018
« Odpověď #14 kdy: 16. 07. 2018, 23:47:06 »
Ještě jedna věc.. znáte nějaký větší projekty u nás, co používaj Angular 2+? Já teda ne..

Korporáty to používají.