Netbookevé/EasyMode distra?

Soyin

Netbookevé/EasyMode distra?
« kdy: 12. 03. 2011, 10:18:58 »
Proč se ptám? Asi kvůli mým začátkům s Linuxem, bez toho, že bych někdy zrovna to distro někdy měl. EEE 700. Tak upravený Linux... Takhle:

Můj osobní žebříček vzhledu OS, navrchu nejhorší:

Unity
GNOM3 Shell
Neupravované GNOME
OpenSuse GNOME
Nepravená KDE SC Plasma
Win 7
NEXTSTEP/GNUSTEP/WM
Mac OS 8/9
Macintosh OS 4
Neupravené TKD3
Windows XP - Royale (def/noir/zune/energicblue)
Windows XP - Luna
Windowsovské dock's
GNOME s Kickrem z TKD3
GNOME & TKD3 Kicker + UFURMIX theme na max průhlednosti
Queen: Mac OS X
King: Windows vista

Ale tady je Ace, a vlastně i Joker: Xandros EEE EasyMode.

Takže se ptám...

Nedokáže někdo vypsat VŠECHNA Netbooková distra, s přiloženým screenshotem v nejlepším případě? Nemyslím "Netbook Remix", ale předinstalované s "EasyMo-" ... Počkát... Proč nevypsat i ty? V kategoriích:
EasyMode; Netbook Remix; ???
(??? - tyto podle možnosti a screenu roztřídím, netříditelné zůstanou v ???)
I když nevím co je na netbook remixech tak netbookoidního, až na případ, že netbook je připojen k externí, větší obrazovce.

A pak ještě...

Dokáže někdo naportovat EEE easy mode, nebo proč do otázky nezahrnout celej seznam, že?, GUI, do Debianu a/nebo Ubuntu? Případně ještě dotáhnout do konce nějaké věci, např. vlastní taby? Takhle výborně vypadající a fungující OS by byl prostě vynikající...

Děkuji za případnou pozornost  :D


Jenda

Re: Netbookevé/EasyMode distra?
« Odpověď #1 kdy: 12. 03. 2011, 11:45:23 »
Smysl „netbookových dister“ jsem nepochopil, mám netbook a mám na něm úplně normální Debian s Xfce. Dříve či později bych stejně akorát přemýšlel, jak obejít nějaká omezení, které autoři do těch tzv. netbookových dister v dobré víře přidali.
GNOME & TKD3 Kicker + UFURMIX theme na max průhlednosti
No když si nainstaluješ na ten netbook libovolnou distribuci a GNOME, tak by neměl být problém tohoto dosáhnout. Ale EEE 7xx má tuším šíleně malý displej (snad 800×480?), na tom bych plnohodnotný desktop používat nechtěl a zdrhnul bych k nějakému lehkému WM (Fluxbox, Openbox, PekWM).

Re: Netbookevé/EasyMode distra?
« Odpověď #2 kdy: 12. 03. 2011, 12:42:46 »
Me se u EEE osvedcilo neresit nejake eye candy, ale jit hlavne po rychlosti. Zkousenim ruznych buntu,mintu a ruznych netbook remixu jsem se dostal k archbangu a u toho jsem zustal. Je to vlastne Arch s jiz zprovoznenymi X11 a nastavenym Openboxem. Diky tomu ze to je vlastne Arch, mam pristup ke spouste softwaru v repos a AUR a hlavne mi tam nezere systemove zdroje spousta hovadin ktere nepotrebuju.

Re: Netbookevé/EasyMode distra?
« Odpověď #3 kdy: 12. 03. 2011, 12:54:39 »
King: Vista ?

Na netbooku?

To je vtip? Protože já měl Visty na normálním notebooku (2GB RAM a nějaké slabé dvoujádro) a bylo to pomalé a otravné. Ale ona je to eye-candy hitparáda, takže jestli jsi na to jen koukal, tak je to asi OK. :-)

Radek

Re: Netbookevé/EasyMode distra?
« Odpověď #4 kdy: 12. 03. 2011, 16:11:44 »
Na netbooku použivam standartni distra. Komplexni prostředi nahrazuju fluxboxem a povypinam všechny zbytečnosti, skompiluju si odlechčené jádro. Člověk pak zýska svižny plnohodnotny system.


Soyin

Re: Netbookevé/EasyMode distra?
« Odpověď #5 kdy: 13. 03. 2011, 08:47:44 »
Smysl „netbookových dister“ jsem nepochopil, mám netbook a mám na něm úplně normální Debian s Xfce. Dříve či později bych stejně akorát přemýšlel, jak obejít nějaká omezení, které autoři do těch tzv. netbookových dister v dobré víře přidali.
GNOME & TKD3 Kicker + UFURMIX theme na max průhlednosti
No když si nainstaluješ na ten netbook libovolnou distribuci a GNOME, tak by neměl být problém tohoto dosáhnout. Ale EEE 7xx má tuším šíleně malý displej (snad 800×480?), na tom bych plnohodnotný desktop používat nechtěl a zdrhnul bych k nějakému lehkému WM (Fluxbox, Openbox, PekWM).

King: Vista ?

Na netbooku?

To je vtip? Protože já měl Visty na normálním notebooku (2GB RAM a nějaké slabé dvoujádro) a bylo to pomalé a otravné. Ale ona je to eye-candy hitparáda, takže jestli jsi na to jen koukal, tak je to asi OK. :-)

Me se u EEE osvedcilo neresit nejake eye candy, ale jit hlavne po rychlosti. Zkousenim ruznych buntu,mintu a ruznych netbook remixu jsem se dostal k archbangu a u toho jsem zustal. Je to vlastne Arch s jiz zprovoznenymi X11 a nastavenym Openboxem. Diky tomu ze to je vlastne Arch, mam pristup ke spouste softwaru v repos a AUR a hlavne mi tam nezere systemove zdroje spousta hovadin ktere nepotrebuju.

Na netbooku použivam standartni distra. Komplexni prostředi nahrazuju fluxboxem a povypinam všechny zbytečnosti, skompiluju si odlechčené jádro. Člověk pak zýska svižny plnohodnotny system.

Ajajaj, nepochopitelně se vynořilo podezření, že na netbook chci nainstalovat nějaký distro... Netbook kvůli tomu, jak je Atom mimo haltop slabej. Kdo čte se dozví, že žebříček je v mých preferencích eyecandy, na desktopu, né v požitelnosti, na netbooku... A že jsem se ptal na seznam těch dister se screenem + ještě "port" napříkal toho tabovýho prostředí EEE xandrosu na debian/*buntu