reklama

Jak nakonfigurovat síť v Qemu tak, abych nepřišel o internetové připojení?

LarryLin

Jinak ten bridge je po restartu nastavený znovu.
Nevím přesně co tím chtěl básník říci :) , ale bridge by po restartu PC nastavený být neměl. Ty příkazy co jsou v tom příkladu nevytváří bridge permanentně. Takže si musíš vytvořit vlastní scripty a spustit je před spuštěním Qemu nebo bridge vytvořit přes NetworkManager a zaškrtnout "Automatické připojování" po startu OS.

Teď jsem schopný se připojit alespoň přes hosta. Vypadá, že ten net.ipv4.ip_forward mi alespoň částečně pomohl. Guest stále síť nemá, ale ještě uvidím, co se s tím dá dělat...
Guest by měl dostat IP adresu od DHCP stejně jako ji získal Host. Předpokládám, že od routeru. Takže jediné co mě napadá, že ti blokuje firewall na Guestovi příchozí spojení z DHCP.

reklama

LarryLin

Vím, že je to stará diskuze, ale něco jsem zrovna nastavoval a narazil jsem na stejný problém, protože jsem zapomněl na jednu drobnost a možná, že to byl i problém tazatele (případně dalších kdo narazí na tuto diskuzi).

Po provedení těch příkazů z toho odkazu v úvodním komentáři je nutné na hostiteli odpojit připojení eth0 a následně je nutné, aby si most br0 získal IP adresu z routeru (takže pokud používáte NetworkManager, tak u připojení br0 změníte ze "Zakázané" na "Automaticky DHCP"). Pak by se vám hostitel měl již sám připojit pomocí rozhraní br0.

Kdyby to chtěl někdo vizuálně, tak horní obrázek je špatně, spodní správně: https://unix.stackexchange.com/questions/191174/how-to-understand-virtual-switch-in-linux

V.

Jedna rada k ladění: pokud máte zaplý bridge i guesta, měly by procházet broadcasty. Tj. třeba i ARPy. Měli byste aspoň něco vidět (dejme tomu v tcpdumpu), i když provoz negenerujete a jen nasloucháte.

reklama