O jakou mzdu si rici?

Petr

O jakou mzdu si rici?
« kdy: 22. 06. 2018, 14:29:39 »
Zdravim zdejsi komunitu. Praci v soucasne dobe sice mam, citim se ale znacne podhodnocen. A tak bych rad znal nazory ostatnich jak moc velkou mzdu bych si mohl dovolit. V soucasne chvili patram i na techloop.io a i pres extremni mzdove naroky je zajem, ale jsem zatim linej zvednout zadek a zmenit pozici z teamu, ktery mi jaks taks lidsky sedi do tymu, ktery muze mit nejakej problem.

Co umim?

HTML5 , CSS3, Javascript, JQuery, PHP, MySQL vcetne schopnosti navrhnout strukturu databaze, vse na rutinni urovni s minimalni nutnosti studovat dokumentaci (spise jen pro pripomenuti poradi argumentu u malo pouzivanych funkci atd).
Linux (muj domovsky OS), sprava siti a serveru, VPN, bonding, virtualizace, atd...
C++, vyvoj sw pro Atmely, Arduina a podobny zarizeni na rutinni urovni.
Delphi, objektove programovani, vyvoj vicevlaknovych aplikaci, ktere netuhnou.
Grafika, webdesign, samostatny navrh GUI, rozvaha ohledne pouzitelnosti daneho GUI pro uzivatele.

Anglictina na urovni cteni a psani dokumentace, komunikace na forech a diskuzich, s mluvenim mam problem, ac s anglicky hovoricim kolegou si rozumime a mluvene anglictine rozumim. Spise asi jen neduvera sam v sebe.

Co myslim rutinni urovni?

Dostanu zadani a za nejaky cas odevzdam samostatne vyhotovene stabilni promyslene reseni ktere proste bez problemu funguje a je nenarocne na instalaci.

V soucasny dobe mam za tyto schopnosti 35 cisteho.

Na kolik by jste me s mymi schopnostmi ohodnotili?
Veskere vyse uvedene znalosti jsem schopen prokazat ukazkou predchozich projektu, ci aktualne bezicich projektu.

Diky za nazory.


erik80

Re:O jakou mzdu si rici?
« Odpověď #1 kdy: 23. 06. 2018, 13:48:57 »
komentar o lopatach,... svarc.... 100k..... korporat......200k... php....

RE:

Re:O jakou mzdu si rici?
« Odpověď #2 kdy: 28. 08. 2018, 22:42:49 »
Sprava siti a serveru <--- tohle je malicko zjednoduseny nemyslis? Jak umis site, umis nakonfigurovat Catalysty, Nexusy a ISR? Jak umis virtualizaci a jakou?? Umis VMWare ESXi? Do jaky hloubky? Pises VPN, co to je.. umis IPSec na Palo Altu anebo sis jednou smrdlal doma Mikrotik?

To se proste tezko odhaduje.. podle toho co jsem videl:

Standardni Windows/Linux lopata = 60k hrubyho
Lepsi Windows/Linux lopata co ma i zodpovednost = 70k + pohotovosti
Top lopata, naprosto sobestacna, vse se nauci, vysoce certifikovan = 80-100k

Bavime se o Praze.

rut

Re:O jakou mzdu si rici?
« Odpověď #3 kdy: 29. 08. 2018, 23:27:33 »
Skladník v praze 25 a více čistého.
Správci popsáni výše.
Senior vývojáři PHP do 70 na švarc dostaneš všude a je to málo. Někteří nemají problém platit a lidí si cení aby nehledali jinde, takže daj víc.

S benefitama se roztrhl pytel, ale práce je primárně výkon za peníze. To češi stále neumí a blafujou. Těm se vyhnout.

Hodně štěstí.

rut

Re:O jakou mzdu si rici?
« Odpověď #4 kdy: 29. 08. 2018, 23:32:48 »
Ještě rada.

Specializuj se a nedělej vše. To pak i vypadá divně. Všeumětel neni nikdo.


spacewolf

Re:O jakou mzdu si rici?
« Odpověď #5 kdy: 04. 01. 2019, 01:15:41 »
Ještě rada.

Specializuj se a nedělej vše. To pak i vypadá divně. Všeumětel neni nikdo.

Ehm... Specializovat se do jake miry? IT pracovnik by mel byt flexibilni a prijimat nove technologie.
Dalsi otazka je lokalita vykonu prace. Co kdyz jiste specializace se nenachazeji v dane lokalite, do ktere jsem ochoten vycestovat a stehovat se mi nechce nebo nemuzu? Home office neni vsude a neni pro kazdeho hned. Soucasna situace v Praze je opravdu tristni. Dalsi vec je co kdyz lokalni zamestnavatel (vyzadujici specificke specializace) nezvladne modernizaci a zkrachuje?

Nekdy me prijde ze se to v IT az moc prehani. Proc instalater nemusi mit specializaci, treba jen na zachodove misy, nebo presne dany typ misy s takovym a takovym splachovadlem, nebo instalace baterie a zrovna jen na pakove a zrovna musi pouzivat jen takove nastroje co mu majitel firmy dal do kufriku a jine ne?

Na skole ac oborem specializace nas ucili vse napric IT/ICT a i jine veci mimo IT obor, hlavne hodne teorie a nic moc praxe (ani by to neslo, pri te roztristenosti vyvojovych nastroju a programu, co ucitel to jiny programovaci jazyk, jina oblast a jiny pristup k problematice). A k cemu mi to je? Pri konfrontaci s praxi akorad vidim, kde jaka firma je kolik let pozadu v inovaci a pouzitych technologiich. A spis bych se mel ptal, proc je porad jeste pouzivaji.

Vseumel nikdy nikdo nebude ale mit prehled napric IT/ICT oborem neni naskodu nebo je? Kdyz je zrovna potreba neco udelat mimo "specializaci" tak neni nic lepsiho nez si to udelat sam protoze vim jak a ne hned shanet odbornika aby to udelal za me.