V IT už je teď každý inženýr?

lol

V IT už je teď každý inženýr?
« kdy: 19. 06. 2018, 14:39:01 »
Zaznamenavam vyrazny trend rikat si (a ve vetsina pripadnu dehonestovat) titul inzenyr ve spojitosti s ruznyma IT profesema.

Junior support engineer - co to ma byt??
Spousta webaru, kteri implementuji stokrat vynalezene kolo v javascriptu na frontendu si zacli rikat software engineer

osobne mi to docela vadi, driv byl inzenyr nekdo a hlavne mel aspon akademicke vzdelani

« Poslední změna: 19. 06. 2018, 17:11:38 od Petr Krčmář »


CoffeeMan

Re:V IT uz je ted kazdy inzenyr?
« Odpověď #1 kdy: 19. 06. 2018, 14:44:51 »
Objev Ameriky. Já tuhle viděl dokument a k tomu bylo: "... a jeho syn mává na tatínka inženýra lokomotivy..." Já dám pracku do ohně, že to byl obyčejný strojvedoucí.

kkt1

  • *****
  • 796
    • Zobrazit profil
Re:V IT uz je ted kazdy inzenyr?
« Odpověď #2 kdy: 19. 06. 2018, 14:52:03 »
jsi se probral po autonehode z komatu po 10ti letech? Engineer se pouziva docela dlouho, dokonce i do CR to dorazilo uz davno...

Kit

Re:V IT uz je ted kazdy inzenyr?
« Odpověď #3 kdy: 19. 06. 2018, 15:04:26 »
Zaznamenavam vyrazny trend rikat si (a ve vetsina pripadnu dehonestovat) titul inzenyr ve spojitosti s ruznyma IT profesema.

Junior support engineer - co to ma byt??
Spousta webaru, kteri implementuji stokrat vynalezene kolo v javascriptu na frontendu si zacli rikat software engineer

osobne mi to docela vadi, driv byl inzenyr nekdo a hlavne mel aspon akademicke vzdelani

Je třeba rozlišit titul od funkce na pracovišti. Ve středním školství se také používá k oslovení profesor, ale titul mívají jen vysokoškolští profesoři.

Slovo "inženýr" je totiž obecným pojmem a píše se s malým "i". Tituly se píší s verzálkami na začátku.

citanus006

Re:V IT uz je ted kazdy inzenyr?
« Odpověď #4 kdy: 19. 06. 2018, 15:04:47 »
Tady v Irsku je engineer uplne kazdej a rozhodne to neni novy trend.: support engineer, sales engineer, escalation engineer, devops engineer. nebo treba i treba kobinace jako staff support engineer ci senior staff support engineer.


CoffeeMan

Re:V IT uz je ted kazdy inzenyr?
« Odpověď #5 kdy: 19. 06. 2018, 15:08:13 »
Na střední si nikdo nenechá říkat profesore, jestliže profesorem jmenován nebyl. Jestli si tak někdo nechává říkat, tak je to pěkný pšouk.

Vilith

  • *****
  • 660
    • Zobrazit profil
Re:V IT uz je ted kazdy inzenyr?
« Odpověď #6 kdy: 19. 06. 2018, 15:11:11 »
Vsichni jsou GoGo

Vaclav

Re:V IT uz je ted kazdy inzenyr?
« Odpověď #7 kdy: 19. 06. 2018, 15:25:04 »
Tady v Irsku je engineer uplne kazdej a rozhodne to neni novy trend.: support engineer, sales engineer, escalation engineer, devops engineer. nebo treba i treba kobinace jako staff support engineer ci senior staff support engineer.
To bude tím, že v angličtině to znamená "technik"

Kit

Re:V IT uz je ted kazdy inzenyr?
« Odpověď #8 kdy: 19. 06. 2018, 15:29:21 »
Na střední si nikdo nenechá říkat profesore, jestliže profesorem jmenován nebyl. Jestli si tak někdo nechává říkat, tak je to pěkný pšouk.

Zajdi se podívat na libovolný gympl.

CoffeeMan

Re:V IT uz je ted kazdy inzenyr?
« Odpověď #9 kdy: 19. 06. 2018, 15:37:49 »
Tady v Irsku je engineer uplne kazdej a rozhodne to neni novy trend.: support engineer, sales engineer, escalation engineer, devops engineer. nebo treba i treba kobinace jako staff support engineer ci senior staff support engineer.
To bude tím, že v angličtině to znamená "technik"

Hodil jsem do slovníku technika a vyjelo:

technician , technical expert
officer
engineer , technologist
technician
operator

CoffeeMan

Re:V IT uz je ted kazdy inzenyr?
« Odpověď #10 kdy: 19. 06. 2018, 15:38:23 »
Na střední si nikdo nenechá říkat profesore, jestliže profesorem jmenován nebyl. Jestli si tak někdo nechává říkat, tak je to pěkný pšouk.

Zajdi se podívat na libovolný gympl.

No asi budu muset. Protože se ke mně dostávají furt nějaké zvěsti o úrovni.

Jose D

  • *****
  • 850
    • Zobrazit profil
Re:V IT uz je ted kazdy inzenyr?
« Odpověď #11 kdy: 19. 06. 2018, 15:39:15 »
jsi se probral po autonehode z komatu po 10ti letech? Engineer se pouziva docela dlouho, dokonce i do CR to dorazilo uz davno...
+1

Gődel

Re:V IT uz je ted kazdy inzenyr?
« Odpověď #12 kdy: 19. 06. 2018, 15:40:41 »
A vadí to? My máme ve firmě "floor cleaning engineer" například a nikdo se nad tím nepozastavuje. Ze všech nejméně ona dotyčná...

CoffeeMan

Re:V IT uz je ted kazdy inzenyr?
« Odpověď #13 kdy: 19. 06. 2018, 15:43:15 »
A vadí to? My máme ve firmě "floor cleaning engineer" například a nikdo se nad tím nepozastavuje. Ze všech nejméně ona dotyčná...

A já myslel, že už je v ČR ustálena "kosmetička podlahových krytin". ;D BTW já ji tam píšu "pracovnice úklidu". Jsem holt lama.

JardaH

Re:V IT uz je ted kazdy inzenyr?
« Odpověď #14 kdy: 19. 06. 2018, 15:48:38 »
Na střední si nikdo nenechá říkat profesore, jestliže profesorem jmenován nebyl. Jestli si tak někdo nechává říkat, tak je to pěkný pšouk.

My jsme měli na průmce tělocvikáře a ten si na oslovení pan profesor zakládal.

Jinak na západě je každý kdo drží šroubovák engineer. Pokud k tomu má i degree, tak je Dipl. Ing. v Německu/Rakousku nebo BSc./MSc.

V HP jsem zažil, že každý pako bylo buď analyst nebo consultant nebo manager, každý zaměstnanec si pak vyplnil interně přístupný profil s vědomostmi. Ti co už věděli o čem je korporát si tam dávali krátké zkazky jako třeba "IT Monkey". Pravidlem bylo, čím větší kokot tím delší a detailnější byl i text o popisu dovedností.

Pro nosiče papírů a kafévároše tam snad ani tituly nebyly, protože byli najatí přes agenturu.