Jaké doporučujete praktické magisterské studium?

blabla

Jaké doporučujete praktické magisterské studium?
« kdy: 17. 06. 2018, 18:32:55 »
Magisterské studium IT prakticky zaměřené. Na teorii je přece bakalář. Ne soukromé.


Re:Jaké doporučujete praktické magisterské studium?
« Odpověď #1 kdy: 17. 06. 2018, 18:48:49 »
Na teorii je přece bakalář.

WTF?

Jenda

Re:Jaké doporučujete praktické magisterské studium?
« Odpověď #2 kdy: 17. 06. 2018, 19:34:30 »
Softwarové a datové inženýrství MFF UK a vhodná volba povinně volitelných a volitelných předmětů.

Onestone

Re:Jaké doporučujete praktické magisterské studium?
« Odpověď #3 kdy: 17. 06. 2018, 19:57:54 »
Magisterské studium IT prakticky zaměřené. [...]
MIT

Jirka6

Re:Jaké doporučujete praktické magisterské studium?
« Odpověď #4 kdy: 17. 06. 2018, 21:12:40 »
> Jaké doporučujete praktické magisterské studium?

Žádné. Přečtěte si pár knih o tom, co chcete dělat, věnujte se tomu ve volném čase a nechte se v tom zaměstnat.
Mám FEL ČVUT, stálo mne to 6 let života, spoustu stresu a s odstupem času mám pocit, že to byl ztracený čas.


David

Re:Jaké doporučujete praktické magisterské studium?
« Odpověď #5 kdy: 17. 06. 2018, 22:08:09 »
Ztracený čas to na VŠ není, dostanete o dost věcech přehled a to se později hodí. Hlavně ale získáte titul, který může někdy chybět (jako podmínka/prvotní filtr pro zaměstnání).

balki

Re:Jaké doporučujete praktické magisterské studium?
« Odpověď #6 kdy: 18. 06. 2018, 10:11:53 »
Magisterské studium IT prakticky zaměřené. [...]
MIT

Ja odporucam University of Glasgow, okrem toho, ze tam maju pekny campus (sucastou je aj dom architekta Mackintosha ), zrodil sa tam najpopularnejsi kompilator Haskellu.

student

Re:Jaké doporučujete praktické magisterské studium?
« Odpověď #7 kdy: 26. 06. 2018, 11:50:04 »
Myslim ze na Slovensku a asi aj v Cesku sa preferuju osnovy ktore nam zanechali nas sudruhovia. T.j. vela a vela teorie. Samozrejme najde sa par skol ktore si uvedomuju ze prakticke skusenosti su dolezite. Ale su to skor sukromne, co nechces. Ale tej teorii sa nevyhnes nikde a bude jej viac ako praxe. Ked chces vela praxe musis vycestovat za hranice.

Lama

Re:Jaké doporučujete praktické magisterské studium?
« Odpověď #8 kdy: 26. 06. 2018, 13:36:10 »
Magisterské studium IT prakticky zaměřené. Na teorii je přece bakalář. Ne soukromé.

Ten (de)generátor témat by chtěl už opravdu upgrade.

Honza

Re:Jaké doporučujete praktické magisterské studium?
« Odpověď #9 kdy: 26. 06. 2018, 16:31:58 »
Softwarové a datové inženýrství MFF UK a vhodná volba povinně volitelných a volitelných předmětů.

Jako za mě před 20 lety byl matfyz oproti jiným docela dost teoretická škola, čili někoho, kdo chce praxi, bych tam fakt neposílal. Jako byly tam i praktické předměty typu programování v Pascalu, C (sice ani jeden styl programování se dneska už nenosí, ale na obecnou schopnost programovat je to dobré furt), C++, Java, Assembler, WinAPI, Unix, Unix + C, ale to bylo všchno. Zbytek teorie. Od algoritmů po teorii množin. I ty databáze pojali velmi teoreticky, ani to SQL mě nenaučili použitelně. Matfyz není špatnej, ale pro tazatele se nehodí.

L.

Re:Jaké doporučujete praktické magisterské studium?
« Odpověď #10 kdy: 26. 06. 2018, 16:49:53 »
Mám FEL ČVUT, stálo mne to 5.5 roku života a v průběhu praxe v oboru se mi získané znalosti dost hodily. Samozřejmě, pokud někdo celé studium prochlastal, semestrálky si nechal psát kamarády a na zkoušky se naučil jen aby prolezl, může mít jiný názor. Aktuální FIT neznám, ale prý také není špatná.

alfi

  • ****
  • 324
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jaké doporučujete praktické magisterské studium?
« Odpověď #11 kdy: 26. 06. 2018, 21:17:03 »
Jakékoliv na technické VŠ. A čas ve škole využít k tomu něco odborného se (sám) naučit a nebo něco pěkného vymyslet-vytvořit-prodat :-) Aneb ve škole je kolem k dispozici dost chytrých lidí na konzultace nápadů a máte na to čas. Po škole se vás (u zajímavějších pozic) budou ptát na dvě věci - jestli máte vš titul a co jste během školy dokázal (spravovat komunitní server, postavit zajímavý web, sázet a vydávat časopis, vydělat první milió́n, uřídit projekt s 10 dobrovolníky na dálku, strávit rok na odborné praxi ve Švýcarsku nebo v Kazachstánu, získat od rektora 200 tisíc na nějakou aktivitu..) :-)
A pak se mi ozvěte, nějakou náplň práce už najdem :-)

Zvarok

Re:Jaké doporučujete praktické magisterské studium?
« Odpověď #12 kdy: 27. 06. 2018, 15:55:58 »
Zadne chod makat. Ked ti chybaju vedomosti, tak si ich vies doplnit aj bez skoly.