Dobrá personální agentura?

Klakson

Dobrá personální agentura?
« kdy: 16. 06. 2018, 12:50:50 »
Chápu, že personální agentury nemají valnou pověst a většina z vás jimi pohrdá. Nicméně mám pocit, že bych jejich služeb využil a že by ta spolupráce mohla mít smysl a být oboustranně výhodná.

Aktuálně pracuji už několik let pro jednoho hlavního zákazníka (a k tomu občas nějaké drobnější zakázky, ale toho je málo). Práce je relativně v pohodě, peníze celkem taky, ale přijde mi, že trochu stagnuji - na tom projektu jako takovém se nic moc nového už nenaučím a musím to dohánět vlastními projekty ve volném čase. To sice jde, ale říkám si, že třeba existují i zajímavější zakázky/projekty (vývoj softwaru), na kterých bych se toho naučil víc. Peněz by asi taky mohlo být víc.

Tak mne napadlo, že bych zašel do nějaké personální agentury, vyložil karty na stůl - svůj životopis, zkušenosti z projektů, preferované technologie, styl práce, moje současná cena... A oni by mi dali aktuální nabídky včetně toho, kolik je která firma ochotná reálně platit (což firmy běžně na první schůzce většinou nechtějí říkat).

Nevadí mi, že by za mě agentura shrábla tučnou provizi. Přeji jim to. Pro mne to má totiž taky hodnotu - nemusel bych obcházet desítky firem a marnit čas s někým, kdo na mě nemá ani rozpočet. Navíc s každou firmou člověk stráví tak půl dne nebo i den s nějakou přípravou, což už dost leze do peněz (ušlý zisk - čas, který jsem mohl fakturovat aktuálnímu zákazníkovi).

Moje představa je, že by mi z pohovoru v agentuře vypadly tak tři firmy, které bych pak navštívil osobně a rozhodl se. Agentura by dostala provizi za doporučení a tím by náš vztah skončil (rozhodně nemám zájem o agenturu, která by mě přeprodávala, přes kterou bych fakturoval a která by každý měsíc odsávala peníze).

Otázka: máte tip na solidní personální agenturu v Praze, která má dobrý přehled o trhu a aktuálních projektech v oblasti vývoje softwaru?


Volant

Re:Dobrá personální agentura?
« Odpověď #1 kdy: 16. 06. 2018, 13:25:15 »
To záleží na tom, co hledáš. Agentura ti najde běžný odpad, který bude stačit jen lopatám. Fakt tohle hledáš? Kolik chceš a co se tam má dělat?

Klakson

Re:Dobrá personální agentura?
« Odpověď #2 kdy: 16. 06. 2018, 19:37:14 »
Pro někoho je to moje možná práce pro lopaty, ale to je jeho problém, ne můj. Pořád jsem na tom líp než 99 % lidí v tomhle státě. Nemám potřebu dělat na v tom nejvíc frikulínském startupu, který vyvíjí revoluční krypto-IoT-big-data-mašín-lérning-AI-fintech řešení. Nemusím dělat ani hry, 3D, sexy mobilní aplikace atd. Klidně to může být nudný podnikový software, bankovnictví, telekomunikace případně i něco kolem průmyslu, nějaké to embedded, čipové karty, bankomaty atd. ale spíš software běžící na serverech a s těmi zařízeními komunikující (nejsem přímo hardwarář).

Stačí mi, když ta firma bude používat aktuální verze Javy, aktuální verzovací systémy, aktuální postupy a metodiky... prostě že nebude zastydlá někde v 90. letech jak technologicky tak myšlením. Ne každá práce je extra zajímavá, často je to rutina a ta je taky potřeba, za to nás platí - klidně to může být 50-80% rutina, ale chci mít každý měsíc dobrý pocit, že jsem se něco nového naučil, někam se posunul (aspoň těch 20 % času stráveného v práci). Taky chci minimalizovat kontakt s proprietárním softwarem, protože to je ztráta času - abych to, co se naučím, mohl použít i jinde a nebyl závislý na nějakém komerčně licencovaném produktu.

Zkoušel jsem pomoci i tomu stávajícímu zákazníkovi, něco je naučit, posunout to tam trochu blíž aktuálnímu letopočtu... ale zjistil jsem, že to nejde - od určité velikosti firmy s tím jeden člověk nepohne (každý si tam jede to svoje - obchodníci, projeťáci, analytici - a i když si argumenty poslechnou a tváří se, že jim rozumí, nebo je dokonce začnou používat pro oblbování svých zákazníků, reálně se nic nezmění... akorát dojebávají kdysi slavnou firmu a przní její produkty - analýzu tam dělají v zásadě jen přeučení testeři a studenti, nikdo zkušený tam nezbyl, takže podle toho to vypadá). Takže se spíš poohlížím po jiném projektu.

Na předchozím projektu jsem se toho naučil spousty a byl tam skvělý tým (jak kvalifikací, inteligencí, tak lidsky) a nějaké ty bokovky a vlastní projekty mě taky posouvají dál, takže věřím, že na trhu lepší projekty jsou.

uuuuuuuu

Re:Dobrá personální agentura?
« Odpověď #3 kdy: 16. 06. 2018, 19:45:52 »
Vzdyt dneska najdes praci sm uplne lehce, do agentury bych nikdy nesel.

Hejl

Nový hlodač
« Odpověď #4 kdy: 17. 06. 2018, 11:10:10 »
Dobrou personálku neporadím (existuje to vůbec?), ale prozradím, že chystám nový Hlodač. A ten bude zaměřený právě na hledání práce. Umožní efektivně propojit nabídku a poptávku a tím ušetřit oběma stranám spoustu času a nervů. Pro zpestření tam bude i stránka Dívka dne, abyste měli dobrou náladu, i když zrovna nic nenajdete.


Jan933333

Re:Dobrá personální agentura?
« Odpověď #5 kdy: 10. 07. 2018, 16:22:07 »
Stačí profil na Techloop.io ne ?

bbbbbb

Re:Dobrá personální agentura?
« Odpověď #6 kdy: 10. 07. 2018, 16:59:54 »
Stačí profil na Techloop.io ne ?

Takový ten web, který vypadá jak od začátečníků a od alpha provozu se nezměnil? Tak to asi stačí málokomu ;D

anonym

Re:Dobrá personální agentura?
« Odpověď #7 kdy: 10. 07. 2018, 17:06:52 »
A už se tu bude zase lopatovat. Je to blbost, agentury mají různé zákazníky. Nejvíce práce je lopatování samozřejmě.

jdusizasvym

Re:Dobrá personální agentura?
« Odpověď #8 kdy: 10. 07. 2018, 17:26:07 »
Agentury nabízí jen programátorsko-dělnickou práci. Jestli chceš být skutečně dobrý programátor = kreativní programátor, musíš být více proaktivní a převzít iniciativu. Kdybych byl majitel firmy, tak z agentur bych bral dělníky, kteří nabuší kód. Kreativního programátora bych rozhodně nehledal skrz agentury, pracáky, inzeráty, webtrhy, techloopy, facebookové skupiny.

Hanka

Re:Dobrá personální agentura?
« Odpověď #9 kdy: 17. 09. 2018, 16:18:02 »
Hezký den, možná s křížkem po funuse, ale i tak můžu doporučit agenturu, ve které dělám IT Recruitera :) Samozřejmě spolupracujeme s korporáty, ale musím říct, že i s těmi startupy. Rozhodně tedy nehledáme ty nudné bušiče kódu, ale pozic máme víc a každej si vybere podle svých preferencí :) Tak jen pokud je to ještě aktuální nebo si to chcete ověřit, ozvěte se - sem nebo na mejl ;)