Apcupsd se SNMP na více serverech

Tony

Apcupsd se SNMP na více serverech
« kdy: 10. 03. 2011, 14:31:37 »
Zdravím,
nerozcházel už někdo apcupsd na SLES11 s protokolem SNMP na více serverech? Mám 3 servery připojené na jedné UPSce APC s UPS network management card 2.
Chtěl bych vědět co se kde má nastavit aby si servery s UPSkou povídaly a při výpadku aby se servery vyply a teprve až potom UPSka...
Díky!
« Poslední změna: 10. 03. 2011, 21:10:25 od Petr Krčmář »


Sten

Re: apcupsd + smtp na více serverech SLES11
« Odpověď #1 kdy: 10. 03. 2011, 15:29:52 »
Se SNMP jsem to neřešil, ale apcupsd má nějaký vlastní protokol, potom to funguje bez problémů.

Tony

Re: Apcupsd se SNMP na více serverech
« Odpověď #2 kdy: 11. 03. 2011, 07:52:49 »
To asi ano, ale nikde jsem jaksi nenašel nějaký ucelený návod a upřímně, laborovat na třech produkčních serverech, zkoušet jim vytrhávat elektriku a koukat jestli náhodou jeden z nich nespadne na hubu se mi moc nechce. Tajně jsem doufal, že to někdo už použil, jinak se asi víc serverů z jedné UPSky ovládat nedá...

lejtkin

Re: Apcupsd se SNMP na více serverech
« Odpověď #3 kdy: 11. 03. 2011, 09:44:42 »
Já to řešil přes NUT k úplné spokojenosti, jen monitorovací stroj mám k ups-ce připojený přes usb.

Sten

Re: Apcupsd se SNMP na více serverech
« Odpověď #4 kdy: 11. 03. 2011, 11:11:15 »
To řešení je úplně jednoduché. Nastavíte jeden stroj, potom nastavení zkopírujete na další stroje a jenom změníte zdroj dat na síť. Že to funguje, si můžete vyzkoušet příkazem apcaccess. Pokud vypíše informace o UPSce, je v pořádku.

Btw. více strojů z jedné UPSky většinou hlavně neutáhne ona UPSka ;-)