Výběr wifi routeru: dual-band, rychlost, spolehlivost, cena

Lol Phirae

Re:Výběr wifi routeru: dual-band, rychlost, spolehlivost, cena
« Odpověď #30 kdy: 11. 06. 2018, 07:45:11 »
Mozna radeji pro bezneho usera misto OpenWT, tak pouzij DD-WRT (fork OpenWRT)

To si asi pleteš s LEDE. DD-WRT je ve stavu, kde bych to doporučil akorát zájemcům o zkoumání, jak unbricknout železo. Pár bláznů si bastlí něco na vlastní písečku ve stylu "If it compiles, ship it". Testování nula, vůbec jim nevadí ani to, že se výsledný firmware nevejde do zařízení, jakákoliv aktualizace může rozbít naprosto cokoliv, bugy do Tracu absolutně nemá smysl hlásit - nikdo je neřeší, ve fóru lidi hlásí chybi a vývojáři jim řeknou, že fórum taky nečtou...)

Kód: [Vybrat]
NEsouhlasím se zpracováním nepotřebných osobních údajů, zejména v rozsahu debilního checkboxu na fóru.


Vilith

  • *****
  • 660
    • Zobrazit profil
Re:Výběr wifi routeru: dual-band, rychlost, spolehlivost, cena
« Odpověď #31 kdy: 11. 06. 2018, 08:45:13 »
To si asi pleteš s LEDE. DD-WRT je ve stavu, kde bych to doporučil akorát zájemcům o zkoumání, jak unbricknout železo.

Evidentne nevis, o cem mluvis...

Lol Phirae

Re:Výběr wifi routeru: dual-band, rychlost, spolehlivost, cena
« Odpověď #32 kdy: 11. 06. 2018, 08:53:18 »
Evidentne nevis, o cem mluvis...

Tak určitě...  ::)

Kód: [Vybrat]
NEsouhlasím se zpracováním nepotřebných osobních údajů, zejména v rozsahu debilního checkboxu na fóru.

Vilith

  • *****
  • 660
    • Zobrazit profil
Re:Výběr wifi routeru: dual-band, rychlost, spolehlivost, cena
« Odpověď #33 kdy: 11. 06. 2018, 09:20:55 »
1/ LEDE byl fork OpenWRT, ktery se vratil k OpenWRT
2/ DD-WRT je alternativa k OpenWRT kdy za cenu snadnejsi konfigurace ztracis vysokou flexibilitu firmwaru. Ale v zakladnich vecech te neomezuje https://wiki.dd-wrt.com/wiki/index.php/What_is_DD-WRT%3F

Nejlepe je at si kazdy vyzkousi, co mu vice "sedne", pokud na to ma vhodny router

Lojza

  • *****
  • 672
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Výběr wifi routeru: dual-band, rychlost, spolehlivost, cena
« Odpověď #34 kdy: 11. 06. 2018, 10:12:44 »
jenom se zeptam s LuCI je konfigurace jednodussi (pro laiky) nez bez LuCI ?


Re:Výběr wifi routeru: dual-band, rychlost, spolehlivost, cena
« Odpověď #35 kdy: 11. 06. 2018, 11:30:40 »
jenom se zeptam s LuCI je konfigurace jednodussi (pro laiky) nez bez LuCI ?

Co by sis predstavoval, ze bude laik na WIFI routeru nastavovat? Pokud dokaze nahradit firmware tak to uplny BFU nebude a nastavit SSID a heslo ve webovem rozhrani snad zvladne.

p.s. Mam TP-Link Archer C7 s dd-wrt necely rok, zatim bez problemu.


Vilith

  • *****
  • 660
    • Zobrazit profil
Re:Výběr wifi routeru: dual-band, rychlost, spolehlivost, cena
« Odpověď #36 kdy: 11. 06. 2018, 12:41:33 »
3x TP-Link, nyni DD-WRT (predtim OpenWRT), v rezimu master a 2x wifi WDS station

Nastaveni v DD-WRT je snazsi, vse naklikas.

nobody(ten pravej)

Re:Výběr wifi routeru: dual-band, rychlost, spolehlivost, cena
« Odpověď #37 kdy: 11. 06. 2018, 12:45:37 »
ad dd-wrt, zkusenost nemam, ale pro routery s Broadcom je urcite "vhodnejsi"(kdyz uz nekdo ma takove smecko), viz informace od OpenWRT:
Citace
- Broadcom has not released any FOSS drivers. Broadcom doesn’t support open-source much at all.
- DD-WRT has a license agreement and NDA in place with Broadcom that allow usage of better, proprietary, closed source wireless drivers (binary blobs) which they are not allowed to redistribute freely.
- LEDE / OpenWrt use only FOSS drivers. Fully open-source support for Broadcom wifi chips is very limited.

Vilith

  • *****
  • 660
    • Zobrazit profil
Re:Výběr wifi routeru: dual-band, rychlost, spolehlivost, cena
« Odpověď #38 kdy: 11. 06. 2018, 13:04:27 »
Promin, ale mam ted Atherosy, drive jsem mel Asus broadcom a s DD-WRT zadny problem - min nastavovani, prehlednejsi prostredi. Ale to muze byt pro nekoho omezujici

nobody(ten pravej)

Re:Výběr wifi routeru: dual-band, rychlost, spolehlivost, cena
« Odpověď #39 kdy: 11. 06. 2018, 13:04:55 »
jenom se zeptam s LuCI je konfigurace jednodussi (pro laiky) nez bez LuCI ?
ano, pro predstavu jak vypada LuCI rozhrani s Material(podle me nejprehlednejsim) tematem:
https://www.youtube.com/watch?v=6Zfp9sTx_ZQ
(rozhrani je i v cestine)

nobody(ten pravej)

Re:Výběr wifi routeru: dual-band, rychlost, spolehlivost, cena
« Odpověď #40 kdy: 11. 06. 2018, 13:08:13 »
Promin, ale mam ted Atherosy, drive jsem mel Asus broadcom a s DD-WRT zadny problem - min nastavovani, prehlednejsi prostredi. Ale to muze byt pro nekoho omezujici
nemyslel sem smecko DD-WRT, ale smecko Broadcom - ve smyslu ze jsou anti opensource...

Lojza

  • *****
  • 672
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Výběr wifi routeru: dual-band, rychlost, spolehlivost, cena
« Odpověď #41 kdy: 11. 06. 2018, 13:11:20 »
jenom se zeptam s LuCI je konfigurace jednodussi (pro laiky) nez bez LuCI ?

Co by sis predstavoval, ze bude laik na WIFI routeru nastavovat? Pokud dokaze nahradit firmware tak to uplny BFU nebude a nastavit SSID a heslo ve webovem rozhrani snad zvladne.

p.s. Mam TP-Link Archer C7 s dd-wrt necely rok, zatim bez problemu.



kdyz jsem se dival na videa s instalaci openwrt na youtubu tak mi tam hodne chybi to co ma original firmware na mym tp-lnku wr741nd ver. 4.24

vleve casti jsou zaklikavatka resp. formulare- okna pro vlozeni prislusnych udaju a v pravem sloupci pak ke kazde polozce detailni vysvetleni co to je co to dela jak nastavit ..., to jsem tedy u tech videi s instalc i openwrt nevidel proto se tazi zda existuje nejaka nadstavba nad openwrt ci ddwrt ktera ma take takto silnou napovedu

Vilith

  • *****
  • 660
    • Zobrazit profil
Re:Výběr wifi routeru: dual-band, rychlost, spolehlivost, cena
« Odpověď #42 kdy: 11. 06. 2018, 13:16:24 »
DD-WRT napovedu ma, detailni info je na Wiki - treba https://wiki.dd-wrt.com/wiki/index.php/Tutorials

Dalsi info jsou na foru https://forum.dd-wrt.com

Zalezi o co se snazis, na bezne veci staci ta co je ve firmwaru

Nejsnazsi je vyzkouset

Krucanek

Re:Výběr wifi routeru: dual-band, rychlost, spolehlivost, cena
« Odpověď #43 kdy: 11. 06. 2018, 15:55:07 »
Dekuji vsem zucastnenym za plodnou diskusi... az na posledni stranku hadek o OpenWRT.

Hledam zarizeni primarne pro BFU - prinest, zapojit, hotovo - zadne dalsi starosti. Jde/slo mi o zarizeni pro "koncoveho zakaznika" - zarizeni musi byt spolehlive "good enough", univerzalni a dobre zabezpecene. Jestli je open nebo ne, to uz pro mne neni tak podstatne. Pokud bude mit o neco horsi signal nez nejake frikulinske reseni - cert to vem. Kdybych si zarizoval vlastni domacnost, nerozhodoval bych se asi jinak - cas straveny konfiguraci a hranim si s nejakym open resenim mi nikdo nevrati.

Po konzultaci s googlem jsem nakonec "vylosoval" NETGEAR WiFi Router AC1900 R6800, doufam tedy, ze byla losovacka stastna.

nobody(ten pravej)

Re:Výběr wifi routeru: dual-band, rychlost, spolehlivost, cena
« Odpověď #44 kdy: 11. 06. 2018, 17:05:52 »
[...] posledni stranku hadek o OpenWRT.
[...] cas straveny konfiguraci a hranim si s nejakym open resenim mi nikdo nevrati.
Po konzultaci s googlem jsem nakonec "vylosoval" NETGEAR WiFi Router AC1900 R6800, doufam tedy, ze byla losovacka stastna.

proc ze jsi zalozil tohle vlakno kde si se mimo jine "dozvedel": https://www.root.cz/zpravicky/routery-netis-obsahuji-zadni-vratka/ ?

cas pro nahrani OpenWRT je totoznej jako cas co venujes aktualizace FW od vyrobce, tedy stahnout soubor, ve stavajicim web rozhrani vybrat soubor a dat aktualizovat...

btw: zadna hadka o OpenWRT tu nebyla, ale pokud si to povazoval za hadku tak chapu ze je ti jedno ze jsi zvolil nejhorsi mozne reseni odporujici vsemu co bylo recene ;-)