Ubuntu: záhadný problém s panelom

Ubuntu: záhadný problém s panelom
« kdy: 09. 03. 2011, 21:14:45 »
Čágo

Na ubuntu s gnome sa mi niekoľkokrát denne stane taká čudná vec. Keď prejdem myšou nad gnome panel, aktuálne okno akoby už nebolo aktívne, napríklad do inputov sa nedá písať. Počas tohto času sa mi stáva aj to, že píšem vo firefoxe do search boxu a text sa mi stále označuje - to znamená, že mi tam zostáva iba poslendé písmeno, pretože všetky sú vybrané a tak si ich prepíšem. Zbaviť sa toho môžem jedine tým, že vo Window Liste v paneli kliknem na niektorú položku.
Dodatočná informácia, možno dôležitá - na tom paneli je nastavený auto hide.
« Poslední změna: 10. 03. 2011, 21:06:21 od Petr Krčmář »


JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Ubuntu - záhadný problém s panelom
« Odpověď #1 kdy: 10. 03. 2011, 01:07:56 »
Ja mam dva panely s autohide a nic takoveho nepozoruji. Jedine, co se obcas stane, je to, ze se panel obcas nezasune a musi se tuknout mysi na okraj obrazovky. Ale ja tu mam jeste Jaunty, ktere bylo docela funkcni. Vy mate asi nejakou novou alfa verzi s novymi zabavnymi ficurami.

Re: Ubuntu - záhadný problém s panelom
« Odpověď #2 kdy: 10. 03. 2011, 07:20:42 »
Mám tam 10.10. Na inej partícii mám aj alphu, ale to je ešte nepoužitelné. Po minulé verzie som používal alphy, ale každého pol roka sú horšie a horšie.

Aby som zbytočne nezakladal novú tému, spýtam sa ešte na jednu vec. Na inom počítači mám dva monitory. Keď dlhšie nerobím, stmavne obrazovka (gnome-screensaver). Keď ho chcem prebudiť, jeden z tých dvoch monitorov sa nezobudí a musím ho v gnome-display-properties vypnúť a zapnúť. Čo s tým môžem spraviť?

nhx

Re: Ubuntu - záhadný problém s panelom
« Odpověď #3 kdy: 10. 03. 2011, 16:07:57 »
Počas tohto času sa mi stáva aj to, že píšem vo firefoxe do search boxu a text sa mi stále označuje - to znamená, že mi tam zostáva iba poslendé písmeno, pretože všetky sú vybrané a tak si ich prepíšem.

Tak tohle se mi děje dost často na Archu i Ubuntu (různé systémy).

nhx

Re: Ubuntu - záhadný problém s panelom
« Odpověď #4 kdy: 10. 03. 2011, 17:07:30 »
Počas tohto času sa mi stáva aj to, že píšem vo firefoxe do search boxu a text sa mi stále označuje - to znamená, že mi tam zostáva iba poslendé písmeno, pretože všetky sú vybrané a tak si ich prepíšem.

Tak tohle se mi děje dost často na Archu i Ubuntu (různé systémy).

Bleh, nejen různé systémy, ale i PC :-)