reklama

Airbank web a javascript event listener místo obyčejného odkazu

qwertz

Nejsem moc sběhlý ve webových technologiích, vlastně mě to nikdy moc nezajímalo. Nicméně nemohl jsem si něvšimnout, že Airbank na svém webu a zřejmě i v IB používá u některých tlačítek "event listener" místo klasického URL odkazu (viz social icony na na webu dole).

Jedním z důsledků tohoto jejih přístupu je nefungující "right click" + "open in a new tab" v prohlížeči. U sociálních ikonec je to asi buřť, ale v tom jejich IB, které jsem nikdy nevydržel používat déle než týden, to fakt naštve, když nejde otevřít a pracovat s IB ve více záložkách (on je to snad dokonce security by obscurity záměr). Má tento přístup nějaké výhody? Proč zvolit tento přístup k webu? Jako uživatel pak nemám chuť to vůbec používat.

reklama

L.

Re:Airbank web a javascript event listener místo obyčejného odkazu
« Odpověď #1 kdy: 03. 06. 2018, 21:05:08 »
> Má tento přístup nějaké výhody? Proč zvolit tento přístup k webu?

Protože to není web, ale webová aplikace. Vždy může existovat jen jedna session v jednom okně jednoho prohlížeče. Schválně si to zkus - když se přihlásíš z jiného prohlížeče, tak tě to v tom původním okně vykopne. Na jednu stranu je v některých situacích užitečné, mít v záložkách vedle sebe různé části webu, na druhou stranu se pak jednoduše dostaneš do situace, kdy máš na obrazovce už neplatný stav s už neplatnými akcemi a chápu, že se tomu u bankovní aplikace chtějí vyhnout.

qwertz

« Odpověď #2 kdy: 03. 06. 2018, 21:07:58 »
Dejme tomu. Tím se vysvětluje IB, ale nikoliv normální web.

Každopadně žádné jiné IB s tímto chováním neznám. Více oken IB využívám běžně.

« Odpověď #3 kdy: 03. 06. 2018, 22:15:12 »
Tak třeba ty sociální ikony jsou opravdu tlačítka, takže tam to jinak než přes událost udělat nelze. A bude to tak nejspíš proto, že to nějaký marketingový nástroj pro sledování prokliků od Adobe generuje… Jak je to v jejich IB netuším, nicméně může to být, že uživatelé by nepochopili, že když něco udělají v jednom okně, v druhém zůstane starý stav, tak jim to raději zakážeme.

reklama