PGP nebo GnuPG?

VelkyTux

PGP nebo GnuPG?
« kdy: 03. 06. 2018, 13:45:35 »
Dobrý den,

Používám Mozilla Thunderbird + Enigmail.
Vytvořil jsem si klíč k šifrování e-mailu, ale zarazilo mě že veřejný klíč se označuje jako PGP.
Já ale podle nastavení používám GnuPG.

Kód: [Vybrat]
-----BEGIN PGP PUBLIC KEY BLOCK-----
něco něco něco něco něco něco něco
-----END PGP PUBLIC KEY BLOCK-----

Je nějaký důvod proč se veřejný klíč GnuPG označuje jako PGP je to kvůli kompabilitě?

Dá se nějak určit jestli je veřejný klíč PGP nebo GnuPG a nebo je veřejný klíč vždicky PGP ?


lkuuz

Re:PGP nebo GnuPG?
« Odpověď #1 kdy: 03. 06. 2018, 14:08:53 »
S tím jsem už dělal hodně dávno, ale co vím, tak ty dva programy by měly být kompatibilní - proto to označení. Ale určitě by to chtělo info od někoho, kdo o tom ví více. Něco málo o tom píší tady:

https://crypto.stackexchange.com/questions/13111/if-pgp-and-gpg-both-follow-the-openpgp-standard-are-they-100-compatible-in-all

lkuuz

Re:PGP nebo GnuPG?
« Odpověď #2 kdy: 03. 06. 2018, 14:10:04 »
Byť jsou tam nějaké rozdíly a ne vždy to funguje...

.

Re:PGP nebo GnuPG?
« Odpověď #3 kdy: 03. 06. 2018, 14:52:12 »
Je definovaný nějaký formát a aplikace, které ho používají dodržují jeho definici. Je na tom něco divného? Klidně si tam dej begin něco něco něco, ale asi pak nikdo nebude vědět, co s tím.

Franta <xkucf03/>

Re:PGP nebo GnuPG?
« Odpověď #4 kdy: 03. 06. 2018, 15:34:18 »
PGP bylo (nebo je, jestli ještě existuje) proprietární software. Až později vznikla otevřená implementace GnuPG a otevřený standard OpenPGP.

Mělo by to být kompatibilní a můžeš to brát tak, že používáš implementaci GnuPG, která pracuje s daty a klíči podle (Open)PGP standardu.


thecnology

Re:PGP nebo GnuPG?
« Odpověď #5 kdy: 03. 06. 2018, 22:42:24 »
PGP bylo (nebo je, jestli ještě existuje) proprietární software. Až později vznikla otevřená implementace GnuPG a otevřený standard OpenPGP.

Mělo by to být kompatibilní a můžeš to brát tak, že používáš implementaci GnuPG, která pracuje s daty a klíči podle (Open)PGP standardu.

PGP snad koupil symantec.. ale obecně platí, že PGP=GPG
Oba pracují na stejném principu, dle stejného standardu.
Jen jeden je placený a druhý je open (čili free).