Typy obností podle společnosti

ttxx

Typy obností podle společnosti
« kdy: 31. 05. 2018, 11:40:43 »
Uz dlouhou dobu tady koukam jsou stale tady na rootu lidi, co jeste nepochopil smysl pravidel v zivote.
Nektere se musi dodrzovat na udrzeni poradku a nektere zas porusovat pro zachovani slobody (jako napriklad GPDR).
Kolik vam osobne trvalo kdyz jste pochopili ze treba udrzovat balanc medzi rebelstvim a dodrzovanim pravidel?
Postup je jednoduchej:
Pokud delate v IT, asi vam jde o mzdu, nejvic zisku maji korporace takze pokud chcete stabilni zamestnani a dobrej prijem potrebujete dodrzovat alespon 75 pct procent jejich pravidel.

Mne to treba trvalo cca 2 roky kdyz jsem si prosel vse od malejch po velke spolecnosti vcetne prace na zivnost, a teda jsem treba v koporatu velice spokojen - ja udelam co jsem slibil, oni taky. Zadna rebelie, zadne problemy.

Kolik to bezne trvalo vam? (prerod z naivni osoby na normalniho cloveka.....), Teda pokud uz jste tymhle procesem prosli))
« Poslední změna: 31. 05. 2018, 13:57:10 od Petr Krčmář »


Marek

Re:typy obnosti podle spolecnosti
« Odpověď #1 kdy: 31. 05. 2018, 12:18:09 »
Jinymy slovy chces naznacit ze uz stagnujes? Neni od veci jednou za 5 let rozbourat kostky vlastniho sveta a postavit novy.

Re:typy obnosti podle spolecnosti
« Odpověď #2 kdy: 31. 05. 2018, 12:48:59 »
Jsou tri druhy pravidel:

1) Dulezita/rozumna. Umyj si ruce pred jidlem. Kod jen skrz review.

Dodrzovat az na vyjimky.

2) Nejak se to rozhodnout muselo. Celkem jedno jak, jen konzistentne. Jezdi se vpravo. Mezery, ne taby.

Dodrzovat az na vyjimky.

3) Neslouzi (uz) svemu ucelu. Nevar mlade v mleku jeho matky. Centralne urcene IDE.

Chces dodrzovat i ta?

ttxx

Re:typy obnosti podle spolecnosti
« Odpověď #3 kdy: 31. 05. 2018, 12:53:45 »
Jsou tri druhy pravidel:

1) Dulezita/rozumna. Umyj si ruce pred jidlem. Kod jen skrz review.

Dodrzovat az na vyjimky.

2) Nejak se to rozhodnout muselo. Celkem jedno jak, jen konzistentne. Jezdi se vpravo. Mezery, ne taby.

Dodrzovat az na vyjimky.

3) Neslouzi (uz) svemu ucelu. Nevar mlade v mleku jeho matky. Centralne urcene IDE.

Chces dodrzovat i ta?

Jo vsechni dodrzuju))))

jdusizasvym

Re:typy obnosti podle spolecnosti
« Odpověď #4 kdy: 31. 05. 2018, 13:06:14 »
Dodržuji jen ta pravidla, která mají smysl. A to jak ve škole, tak v práci. Ve škole nám zakazovali přebírat cizí kódy (nesmyslné pravidlo), já je přebíral, trochu poupravil (aby mě nezachytil program hledající plagiáty) a uvedl zdroj inspirace, protože toto je efektivní cesta, jak problém vyřešit. Vlastnoručně jsem psal jen to, co jsem viděl poprvé, protože toto je efektivní cesta, jak se problém naučit.


soriako

Re:typy obnosti podle spolecnosti
« Odpověď #5 kdy: 31. 05. 2018, 13:20:02 »
Mezery, ne taby.

že mě to zrovna u tebe nepřekvapuje  ;D vidím mezery a dotyčnej lepič prasokódu u mě skončil

Re:typy obnosti podle spolecnosti
« Odpověď #6 kdy: 31. 05. 2018, 15:24:34 »
Mezery, ne taby.

že mě to zrovna u tebe nepřekvapuje  ;D vidím mezery a dotyčnej lepič prasokódu u mě skončil

(facepalm)

Tohle je dokonale. Pocinaje tim, ze jsi prispevek nepochopil a konce ukazkou toho, ze  Silicon Valley S03E06  je natocene podle skutecnych udalosti...

kkt1

  • *****
  • 796
    • Zobrazit profil
Re:Typy obností podle společnosti
« Odpověď #7 kdy: 31. 05. 2018, 15:46:09 »
Uz dlouhou dobu tady koukam jsou stale tady na rootu lidi, co jeste nepochopil smysl pravidel v zivote.
Oni nejake pravidla jsou? ;)

Nektere se musi dodrzovat na udrzeni poradku a nektere zas porusovat pro zachovani slobody (jako napriklad GPDR).
Zajimavy nazor. V zasade nemusis dodrzovat nic, staci ti mit jenom "neomezene" mnozstvi penez.

Kolik vam osobne trvalo kdyz jste pochopili ze treba udrzovat balanc medzi rebelstvim a dodrzovanim pravidel?
Rekl bych ze do doby kdy jsem se naucil chodit na nocnik.

Postup je jednoduchej:
Pokud delate v IT, asi vam jde o mzdu, nejvic zisku maji korporace takze pokud chcete stabilni zamestnani a dobrej prijem potrebujete dodrzovat alespon 75 pct procent jejich pravidel.
Ano, koho chleb jis, tomu do zadele lezes.

Mne to treba trvalo cca 2 roky kdyz jsem si prosel vse od malejch po velke spolecnosti vcetne prace na zivnost, a teda jsem treba v koporatu velice spokojen - ja udelam co jsem slibil, oni taky. Zadna rebelie, zadne problemy.
V kazdem korporatu jsi lopata pokud nejsi vlastnik toho korporatu. Lopata muzes byt developerska, administratorska, manazerska, ale porad jsi lopata.

Kolik to bezne trvalo vam? (prerod z naivni osoby na normalniho cloveka.....), Teda pokud uz jste tymhle procesem prosli))
V 15ti jsem pochopil, ze pokud nechces byt lopata, tak chvili musis tou lopatou byt, dodrzovat pravidla, nulova rebelie a musis nabrat zkusenosti pro prax. Pak se muzes specializovat az na experta a pak kdyz uz neresis furt penize, muzes rozjet svuj byznis aby jsi zase resil penize ale pracoval na svem. Ve 22ti jsem splatil prvni hypoteku na 2+kk v sirsim centru, ve 28ti jsem mel firmu se zamestnanci, ve 40ti mohu psat pitchoviny do diskusi protoze uz muzu a delam jenom co chci. Penize davaji svobodu, pak muzes byt rebel a neresit treba 200 na dalnici, nebo spatne parkovani nebo jine veci, ktere bez penez musis resit.

milujilinux

Re:Typy obností podle společnosti
« Odpověď #8 kdy: 31. 05. 2018, 15:48:00 »
Uz dlouhou dobu tady koukam jsou stale tady na rootu lidi, co jeste nepochopil smysl pravidel v zivote.
Nektere se musi dodrzovat na udrzeni poradku a nektere zas porusovat pro zachovani slobody (jako napriklad GPDR).
Kolik vam osobne trvalo kdyz jste pochopili ze treba udrzovat balanc medzi rebelstvim a dodrzovanim pravidel?
Postup je jednoduchej:
Pokud delate v IT, asi vam jde o mzdu, nejvic zisku maji korporace takze pokud chcete stabilni zamestnani a dobrej prijem potrebujete dodrzovat alespon 75 pct procent jejich pravidel.

Mne to treba trvalo cca 2 roky kdyz jsem si prosel vse od malejch po velke spolecnosti vcetne prace na zivnost, a teda jsem treba v koporatu velice spokojen - ja udelam co jsem slibil, oni taky. Zadna rebelie, zadne problemy.

Kolik to bezne trvalo vam? (prerod z naivni osoby na normalniho cloveka.....), Teda pokud uz jste tymhle procesem prosli))
Na root chodí trollvé a lidi nepoužitelní pro život. Pochybuji, že je tu někdo trochu normální. Tak že klid dědo .. .

milujilinux

Re:Typy obností podle společnosti
« Odpověď #9 kdy: 31. 05. 2018, 15:51:06 »
... Penize davaji svobodu, pak muzes byt rebel a neresit treba 200 na dalnici, nebo spatne parkovani nebo jine veci, ktere bez penez musis resit ...
No a já hádám, že je tak 13 let a máš leda kulové co ti koupila maminka. 200 na naší dálnici dálnici neni o penězích, ale o bodech které si za peníze nekoupíš ... ale na to přijdeš až za 5 let až si uděláš papíry hochu 8)

...........................................

Zdenek Henek nereg.

Re:Typy obností podle společnosti
« Odpověď #10 kdy: 31. 05. 2018, 15:52:31 »
Uz dlouhou dobu tady koukam jsou stale tady na rootu lidi, co jeste nepochopil smysl pravidel v zivote.
Nektere se musi dodrzovat na udrzeni poradku a nektere zas porusovat pro zachovani slobody (jako napriklad GPDR).
Kolik vam osobne trvalo kdyz jste pochopili ze treba udrzovat balanc medzi rebelstvim a dodrzovanim pravidel?
Postup je jednoduchej:
Pokud delate v IT, asi vam jde o mzdu, nejvic zisku maji korporace takze pokud chcete stabilni zamestnani a dobrej prijem potrebujete dodrzovat alespon 75 pct procent jejich pravidel.

Mne to treba trvalo cca 2 roky kdyz jsem si prosel vse od malejch po velke spolecnosti vcetne prace na zivnost, a teda jsem treba v koporatu velice spokojen - ja udelam co jsem slibil, oni taky. Zadna rebelie, zadne problemy.

Kolik to bezne trvalo vam? (prerod z naivni osoby na normalniho cloveka.....), Teda pokud uz jste tymhle procesem prosli))

Spravny programator dodrzuje pravidla vzdy a vi kdy je muze nebo musi porusit :).

Nevim, pracuju dlouhodobe v jedne firme (v poradi druha, kdyz nebudu pocitat praci behem skoly), kde vetsina veci se resi dohodou vyvojaru. Jsme mala firma, tak si tento luxus muzeme dovolit a navic jsme pohromade uz 10+ let, to taky hraje roli u nastavovani a dodrzovani pravidel, popripade jejich nedodrzovani...

Taky myslim zalezi co a pro koho delate. Mame vic pravidel na produktu, kde dodavame kod dalsim programatorum, nez na produktu, ktery v mracku dodavame koncovym uzivatelum.

kkt1

  • *****
  • 796
    • Zobrazit profil
Re:Typy obností podle společnosti
« Odpověď #11 kdy: 31. 05. 2018, 15:59:17 »
... Penize davaji svobodu, pak muzes byt rebel a neresit treba 200 na dalnici, nebo spatne parkovani nebo jine veci, ktere bez penez musis resit ...
No a já hádám, že je tak 13 let a máš leda kulové co ti koupila maminka. 200 na naší dálnici dálnici neni o penězích, ale o bodech které si za peníze nekoupíš ... ale na to přijdeš až za 5 let až si uděláš papíry hochu 8)

...........................................
jses hodne naivni, ale chapu...

jdusizasvym

Re:Typy obností podle společnosti
« Odpověď #12 kdy: 31. 05. 2018, 16:38:09 »
Uz dlouhou dobu tady koukam jsou stale tady na rootu lidi, co jeste nepochopil smysl pravidel v zivote.
Oni nejake pravidla jsou? ;)

Nektere se musi dodrzovat na udrzeni poradku a nektere zas porusovat pro zachovani slobody (jako napriklad GPDR).
Zajimavy nazor. V zasade nemusis dodrzovat nic, staci ti mit jenom "neomezene" mnozstvi penez.

Kolik vam osobne trvalo kdyz jste pochopili ze treba udrzovat balanc medzi rebelstvim a dodrzovanim pravidel?
Rekl bych ze do doby kdy jsem se naucil chodit na nocnik.

Postup je jednoduchej:
Pokud delate v IT, asi vam jde o mzdu, nejvic zisku maji korporace takze pokud chcete stabilni zamestnani a dobrej prijem potrebujete dodrzovat alespon 75 pct procent jejich pravidel.
Ano, koho chleb jis, tomu do zadele lezes.

Mne to treba trvalo cca 2 roky kdyz jsem si prosel vse od malejch po velke spolecnosti vcetne prace na zivnost, a teda jsem treba v koporatu velice spokojen - ja udelam co jsem slibil, oni taky. Zadna rebelie, zadne problemy.
V kazdem korporatu jsi lopata pokud nejsi vlastnik toho korporatu. Lopata muzes byt developerska, administratorska, manazerska, ale porad jsi lopata.

Kolik to bezne trvalo vam? (prerod z naivni osoby na normalniho cloveka.....), Teda pokud uz jste tymhle procesem prosli))
V 15ti jsem pochopil, ze pokud nechces byt lopata, tak chvili musis tou lopatou byt, dodrzovat pravidla, nulova rebelie a musis nabrat zkusenosti pro prax. Pak se muzes specializovat az na experta a pak kdyz uz neresis furt penize, muzes rozjet svuj byznis aby jsi zase resil penize ale pracoval na svem. Ve 22ti jsem splatil prvni hypoteku na 2+kk v sirsim centru, ve 28ti jsem mel firmu se zamestnanci, ve 40ti mohu psat pitchoviny do diskusi protoze uz muzu a delam jenom co chci. Penize davaji svobodu, pak muzes byt rebel a neresit treba 200 na dalnici, nebo spatne parkovani nebo jine veci, ktere bez penez musis resit.

Jsi leda 15 letý usmrkanec, který má nudli u nosu, protože mu mamka nekoupila kapesník.  :D :D

admnistrator

Re:Typy obností podle společnosti
« Odpověď #13 kdy: 31. 05. 2018, 17:44:48 »
... Penize davaji svobodu, pak muzes byt rebel a neresit treba 200 na dalnici, nebo spatne parkovani nebo jine veci, ktere bez penez musis resit ...
No a já hádám, že je tak 13 let a máš leda kulové co ti koupila maminka. 200 na naší dálnici dálnici neni o penězích, ale o bodech které si za peníze nekoupíš ... ale na to přijdeš až za 5 let až si uděláš papíry hochu 8)

...........................................
jses hodne naivni, ale chapu...
Hochu takovejch trollu jako ty je tu hromada ...  8) 8)