Možnost práce Java - univerzita

JanekP

Možnost práce Java - univerzita
« kdy: 27. 05. 2018, 17:13:51 »
Ahoj,

jsem studentem Aplikované informatiky, ted končím první ročník. Naskytla se v mojim kraji práce na částečný úvazek ve Javě/Springu/Hibernate, v kterých si poslední dobou celkem hraji. Má někdo zkušenosti, zda se dá nějak normálně zvládat škola a k tomu na poloviční úvázek práce? Nerad bych, aby mě ze školy vyrazili, že nebudu stíhat školu... máte někdo zkušenost, že jste pracovali na poloviční úvazek a zvládali školu? Co si o tom obecně myslíte? Počkat do dostudování bc a shánět, nebo to zkoušet už při škole?

Dík za názory :)


uuuuuuuu

Re:Možnost práce Java - univerzita
« Odpověď #1 kdy: 27. 05. 2018, 17:20:34 »
Nekdo to da, nekdo neda.

Re:Možnost práce Java - univerzita
« Odpověď #2 kdy: 27. 05. 2018, 17:23:41 »
Já paradoxně měl víc (i školních) problémů, když jsem měl práci při škole, než když jsem měl později školu při práci ;-)

Je to individuální, víc ti asi neporadím.

ehmmm

Re:Možnost práce Java - univerzita
« Odpověď #3 kdy: 27. 05. 2018, 18:29:23 »
Kdysi davno jsem od tretaku mel na kolejich firemni pocitac a v ramci moznosti jsem programoval pro firmu. Diplomka (to bylo jeste petilete studium) byla vylozene pro firmu, takze jako jeden z mala jsem delal diplomku za penize a jeste me hral pocit, ze se to opravdu bude pouzivat.

kkt1

  • *****
  • 796
    • Zobrazit profil
Re:Možnost práce Java - univerzita
« Odpověď #4 kdy: 27. 05. 2018, 18:59:50 »
Kdyz mi bylo 15, nasel jsem si prvni praci - udrzba pocitacu v male firme. Postupne se k tomu pridalo sitovani (netware 3.x), pak linuxove site, programovani,... u vysoke jsem fungoval normalne v praci a vse jsem tak nejak zvladal. Obcas jsem z nejake zkousky vyletel, ale pak jsem to opravil. Je to o prioritach, je to o mentalite, vyuzivani casu atd. Ve 22 jsem splatil svou prvni hypoteku na 2+kk v sirsim centru zatimco kolegove ze skoly vubec netusili co budou delat.


Honza

Re:Možnost práce Java - univerzita
« Odpověď #5 kdy: 27. 05. 2018, 20:51:14 »
Od druhaku Bc. mam castecny uvazek. V utery mam Mgr. statnice. Prezil jsem, ale ze by to bylo komnfortni se rict neda  :D

ded.kenedy

Re:Možnost práce Java - univerzita
« Odpověď #6 kdy: 27. 05. 2018, 21:26:18 »
Citace
Má někdo zkušenosti, zda se dá nějak normálně zvládat škola a k tomu na poloviční úvázek práce? Nerad bych, aby mě ze školy vyrazili, že nebudu stíhat školu... máte někdo zkušenost, že jste pracovali na poloviční úvazek a zvládali školu?

Zvladat se to da, ale ... zalezi hlavne na tom, co od toho ocekavas. Castecny uvazek ma tu nevyhodu, ze te bude casove a psychicky vycerpavat a pak bude chybet motivace na skolu.

Mne se pri skole oplatilo delat mensi kontrakty na zivnostak (ne schwarz), clovek pak ma moznost planovat si cas podle toho, jak zrovna potrebuje.

Citace
Naskytla se v mojim kraji práce na částečný úvazek ve Javě/Springu/Hibernate, v kterých si poslední dobou celkem hraji.

Pokud ti jde ale jenom o praxi, vykasli se na to. Na takto nudnou praci budes mit zbytek zivota. Vysoko skola je jedno z mala mist, kde se muzes poradne venovat opravdu zajimavym vecem, na ktere pak v praxi nebude cas.

zdenek henek nereg.

Re:Možnost práce Java - univerzita
« Odpověď #7 kdy: 27. 05. 2018, 22:41:22 »

Citace
Naskytla se v mojim kraji práce na částečný úvazek ve Javě/Springu/Hibernate, v kterých si poslední dobou celkem hraji.

Pokud ti jde ale jenom o praxi, vykasli se na to. Na takto nudnou praci budes mit zbytek zivota. Vysoko skola je jedno z mala mist, kde se muzes poradne venovat opravdu zajimavym vecem, na ktere pak v praxi nebude cas.

Tak nejak. Pokud potrebujes penize, zkus jine obory nez IT. Da ti to rozhled a hlavne balanc, ze nebudes porad jen sedet u pocitace a bouchat kod. Delal jsem treba po vecerech na technickem help desku inet providera. Do skoly to nezasahovalo a domu jsem chodil s cistou hlavou, protoze, co se nestihlo, dostala dalsi smena na nocni, nebo na rano.

Jenda

Re:Možnost práce Java - univerzita
« Odpověď #8 kdy: 27. 05. 2018, 23:12:41 »
Pokud ti jde ale jenom o praxi, vykasli se na to. Na takto nudnou praci budes mit zbytek zivota. Vysoko skola je jedno z mala mist, kde se muzes poradne venovat opravdu zajimavym vecem, na ktere pak v praxi nebude cas.

A přitom hned ve vedlejším vlákně se řeší, že Java vývojář bere tolik, že by neměl mít problém pracovat nějakou dobu a pak se násobně delší dobu věnovat čemu chce.

Tak nejak. Pokud potrebujes penize, zkus jine obory nez IT. Da ti to rozhled a hlavne balanc, ze nebudes porad jen sedet u pocitace a bouchat kod.

Tady mělo být „Pokud nepotrebujes penize“, ne? Protože IT (a ještě víc pokud už v něm má nějaké znalosti a v ostatních oborech ne) a navíc tohle programování v Javě je aktuálně jeden z největších zlatých dolů.

Zdenek Henek nereg.

Re:Možnost práce Java - univerzita
« Odpověď #9 kdy: 28. 05. 2018, 01:18:47 »

Tady mělo být „Pokud nepotrebujes penize“, ne? Protože IT (a ještě víc pokud už v něm má nějaké znalosti a v ostatních oborech ne) a navíc tohle programování v Javě je aktuálně jeden z největších zlatých dolů.

Pokud clovek neni rozmazleny, tak tech penez pri studiu zas tak moc nepotrebuje. Dokazes si predstavit, co se vsechno muze stat, pokud budes pul dne sedet v praci a pak ve skole a doma nad ucenim/projektama? Behem studia jsem dokonce preferoval praci mimo programovani, protoze bych z toho asi zblbnul.

Zlaty dul pocka :), delej co te bavi a nahledni do ostatnich oboru. Me se to bohate vyplatilo.
Jedine kdyz budes delat, co te bavi, se v dane domene muzes stat expertem (stravit studiem tisice hodin) a kdyz to das dohromady s programovanim tak se budes mit dobre a nemusis programovat veci o kterych nic nevis a vlastne te ani nezajimaji. Pak uz ti jen zbude pridat se k "ikonam" zdejsiho fora a nadavat a nadavat ...

Jenda

Re:Možnost práce Java - univerzita
« Odpověď #10 kdy: 28. 05. 2018, 01:37:01 »
Dokazes si predstavit, co se vsechno muze stat, pokud budes pul dne sedet v praci a pak ve skole a doma nad ucenim/projektama?

Ano, vždyť já se nepřu, jenom jsme se trošku špatně pochopili.

Artík

Re:Možnost práce Java - univerzita
« Odpověď #11 kdy: 28. 05. 2018, 11:39:04 »
Má někdo zkušenosti, zda se dá nějak normálně zvládat škola a k tomu na poloviční úvázek práce?

Nemyslím si, že lze obecně říct ano, nebo ne. Záleží, kolik domácí přípravy daná škola (nebo spíš studijní obor) vyžaduje. Dle mých zkušeností se to liší i semestr od semestru.

Také záleží, jak vstřícný je zaměstnavatel. Já měl tu výhodu, že jsem vždy dostal prostor splnit si školní povinnosti (např. při zkouškovém jsem prostě nepracoval).

Je pravda, že pracovat ve stejném oboru, jaký studuješ, je poměrně ke zblbnutí. Na druhou stranu si myslím, že zkušenosti nabyté z praxe jsou cenné.

Co jsem vždy vnímal velice pozitivně, byla finanční nezávislost na rodičích. To, že jsem si mohl poprvé sám zaplatit jídlo, kolej a vlastní koníčky, byl velice příjemný a motivující pocit.

Obecně poradit tedy neumím. Práce při studiu má výhody i nevýhody. Zkus to a uvidíš. Skončit můžeš vždycky -- myslím v práci :).

jdusizasvym

Re:Možnost práce Java - univerzita
« Odpověď #12 kdy: 28. 05. 2018, 11:47:19 »
Záleží, jak náročnou školu studuješ. Pokud zemědělku, tak by průměrně inteligentní člověk neměl být s částečným úvazkem problém. Pokud nějakou prestižnější školu, jako ČVUT, tak tam to může být horší. U nás v ročníku na ČVUT pár lidí zkoušelo pracovat na částečný úvazek, část vypadla a druhá část prodlužovala studium (což není zas tak špatné, ale je dobré s tím počítat)

JanekP

Re:Možnost práce Java - univerzita
« Odpověď #13 kdy: 28. 05. 2018, 13:02:22 »
No, když jsem si pročetl reakce, tak spíše doporučení je se na to vykašlat a jít makat na full po škole... Já jsem to tak měl v plánu, na druhou stranu mě zaujala ta kombinace Spring/Hibernate - skoro nikde v mém kraji jsem si podobné nabídky nevšiml, tak mám trošku vnitřní obavy, abych potom někdy nalezl práci v podobném duchu...

Honza

Re:Možnost práce Java - univerzita
« Odpověď #14 kdy: 28. 05. 2018, 14:18:35 »
Tak se snimi domluv na letni stazi a kdyz te to bude bavit a zjistis, ze bys to zvladl i pres semestr, tak tam zustan...