Průměrná hrubá HPP mzda Java vývojáře v HK

korporátník

Re:Průměrná hrubá HPP mzda Java vývojáře v HK
« Odpověď #30 kdy: 29. 05. 2018, 16:39:36 »
To by mě zajímalo jak člověk co dělá v centru dojede za 20 minut a pak by mě zajímalo co tam bude dělat s autem ... .

Možná proto v centru nejsou žádné firmy. Maximálně nějaké starupy, které stejně dávají tak max 80 na švarc, protože nájem sežral všechno ostatní. Ale jsou přece tak moc cool.


Milfaus

Re:Průměrná hrubá HPP mzda Java vývojáře v HK
« Odpověď #31 kdy: 29. 05. 2018, 19:36:28 »
Jo jo, satelitní městečka s pohádkou o dojezdu do Prahy za 20 min. To by mě zajímalo jak člověk co dělá v centru dojede za 20 minut a pak by mě zajímalo co tam bude dělat s autem ... .

https://mapy.cz/s/2GYKW
26 minut, tahle trasa je rychlejší, než tahle:
https://mapy.cz/s/2GYLE

Liberecká bejvala hrozně ucpaná, už v 7 hodin to tam víc stálo až nahoru k Porsche.
Možná víš, o čem mluvím.

Jinak jsem jel nedávno tohle:
https://mapy.cz/s/2GYOE

A taky pohoda jako sviň, ráno totáč. Odpoledne to bylo horší, protože regulovali vjezdy do tunelu, tak jsem si vždycky ~15 minut počkal, to už byl trochu opruz.

Parkování pro zaměstnance je jeden z benefitů, který v lepší společnosti dostaneš, když jsi na pozici s platem 50 tisíc +.

Jinak ano, nesmíš si hledat práci na druhé straně Prahy, protože to bys byl v řiti.
Někdy dojedeš dřív z Černého Mostu do Hradce Králové než přejedeš Prahu >:(

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Omezení povolení se zpracováním osobních údajů:
Povoluji zpracování mých osobních údajů v nejmenší možné míře a především nesouhlasím s ukládáním IP adresy.

Jenda

Re:Průměrná hrubá HPP mzda Java vývojáře v HK
« Odpověď #32 kdy: 30. 05. 2018, 04:35:40 »
Jo jo, satelitní městečka s pohádkou o dojezdu do Prahy za 20 min. To by mě zajímalo jak člověk co dělá v centru dojede za 20 minut

Možná to měřil v sobotu ve tři ráno.

No, já jako pražák tyhle lidi miluju - díky nim tu máme výfuky a ucpáno.

Re:Průměrná hrubá HPP mzda Java vývojáře v HK
« Odpověď #33 kdy: 30. 05. 2018, 07:17:19 »
cca 70 000 a ideálně jít, jako OSVČ, kde bych fakturovat něco okolo 100 000 Kč.
no a takhle to vznika. mezi tema castkama v zadnem pripade neni rovnitko. aby mela zivnost smysl potrebujes dvojnasobek hrube mzdy(minimalne). nez by ses k podobnemu kroku odhodlal navstiv nejaky meetup nebo skoleni z komunity kolem navolnenoze.cz
Děkuji za možnost editace příspěvku.

Parkmeister

Re:Průměrná hrubá HPP mzda Java vývojáře v HK
« Odpověď #34 kdy: 30. 05. 2018, 08:45:00 »
Parkování pro zaměstnance je jeden z benefitů, který v lepší společnosti dostaneš, když jsi na pozici s platem 50 tisíc +.
Parkování pro zaměstnance je benefit, který nabízejí firmy, které nějaká parkovací místa mají. Pokud má firma kancelář na Praze 2 (a není to náhodou dům s podzemními garážemi), tak je firma hrozně ráda, když má před domem 2 místa pro zákazníky (a na jednom z nich většinou parkuje ředitel). A vývojáři ani management žádné parkovací místo nedostanou. Prostě není kde brát a je jedno kolik nad 100k bereš.

V okrajových částech jsou zase firmy, co mají kolem sebe velký vydlážděný plácek a parkovací místo tam má i sekretářka i údržbář.


Parkmeister

Re:Průměrná hrubá HPP mzda Java vývojáře v HK
« Odpověď #35 kdy: 30. 05. 2018, 08:46:35 »
cca 70 000 a ideálně jít, jako OSVČ, kde bych fakturovat něco okolo 100 000 Kč.
no a takhle to vznika. mezi tema castkama v zadnem pripade neni rovnitko. aby mela zivnost smysl potrebujes dvojnasobek hrube mzdy(minimalne). nez by ses k podobnemu kroku odhodlal navstiv nejaky meetup nebo skoleni z komunity kolem navolnenoze.cz

Záleží, jestli chce být člověk fakt na volné noze a mít různé zákazníky (a některý měsíc nemít skoro žádné), nebo jestli chce sedět v jedné firmě a jenom být formálně OSVČ jako švarc.

Rayman

Re:Průměrná hrubá HPP mzda Java vývojáře v HK
« Odpověď #36 kdy: 30. 05. 2018, 09:12:28 »
No tak byt v praze

Se dá pořídit za 4 mega v cihle + 0.5 mega na rekonstrukci.
Když ti nevadí panelák, dostaneš se o mega níž, některé prodeje sice nejsou úplně veřejné, ale dostaneš se i na 3 mega za 4+1, kamarád koupil za 2 990 000 v Aukci (na Aukci potřebuješ prachy v hotovosti a financování řešit případně pak).
https://www.bezrealitky.cz/nemovitosti-byty-domy/516899-nabidka-prodej-bytu-tvrdeho-hlavni-mesto-praha

A za 4-5 mega se dá vedle Prahy postavit barák jako kráva, že se tam budeš se starou hledat.
Dojezd do Prahy ~20 minut svým autem, ale kdo by se kodrcal sockou, žejo.

To si asi upadl. Já měl to štěstí, že jsem přímo v Praze zdědil dva velký stavební pozemky, ale na kraji 5 min od metra. Jezdím autem a vídám ty tahy směrem ze satelitních městeček (ze směru MB či Praha východ), a ti se za 20min nedostanou ani k okraji Prahy a pak se teprve dostávaj do těch hardcore kolon. Když jedu v 6:30, ještě se to dá, ale po 7 to senožrouti se značkama "S" ucpou úplně všude, protože koupili dům "20 min od Prahy". Zakázat vjezd do Prahy a nebo zpoplatnit, tohle není udržitelný. Kolem se pořád stáví nové satelitní čtvrti, ale nikdo neřeší, že infrastruktura je přehlcená už několik let nad svoje možnosti..

Re:Průměrná hrubá HPP mzda Java vývojáře v HK
« Odpověď #37 kdy: 30. 05. 2018, 09:22:18 »
Stale to dle meho nazoru nevyvazuje vsechna rizika a dusledky. treba:
- nezaplacena faktura vs statem zaplacena nevyplacena vyplata
- az to praskne(IMHO do roka) tak pujde jako prvni. a bez znalosti skutecne volne nohy kseft(slusny) sezene tezko.
- stejne je to divny a problem vidim spis v tazateli, kdyz si jako PHPkar dokazu v jeste okrajovejsim krajskem meste vydelat vice...
Děkuji za možnost editace příspěvku.

borekz

  • ****
  • 492
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Průměrná hrubá HPP mzda Java vývojáře v HK
« Odpověď #38 kdy: 30. 05. 2018, 09:27:44 »
Také lze dojíždět vlakem.

lol

Re:Průměrná hrubá HPP mzda Java vývojáře v HK
« Odpověď #39 kdy: 30. 05. 2018, 16:32:28 »
Také lze dojíždět vlakem.
Dojíždím vlakem z Pardubic do Praha-Vršovice. Vychází to na 2 hodiny z postele před dveře.
Naštěstí jezdím jen 2x týdně.
Na dotazy kdy se přestěhuji se jen usmívám :)

lol

Re:Průměrná hrubá HPP mzda Java vývojáře v HK
« Odpověď #40 kdy: 30. 05. 2018, 16:37:09 »
Také lze dojíždět vlakem.
Dojíždím vlakem z Pardubic do Praha-Vršovice. Vychází to na 2 hodiny z postele před dveře.
Naštěstí jezdím jen 2x týdně.
Na dotazy kdy se přestěhuji se jen usmívám :)
Dojíždím, protože v Pardubicích je nabídka mizerná. Dojíždění do Hradce se nevyplatí, to už radši do Prahy.
Tazatel to má horší, že při dopravě vlakem musí přestupovat v Pardubicích.

milujilinux

Re:Průměrná hrubá HPP mzda Java vývojáře v HK
« Odpověď #41 kdy: 30. 05. 2018, 17:25:31 »
Také lze dojíždět vlakem.
Dojíždím vlakem z Pardubic do Praha-Vršovice. Vychází to na 2 hodiny z postele před dveře.
Naštěstí jezdím jen 2x týdně.
Na dotazy kdy se přestěhuji se jen usmívám :)
Proč se usmíváš?

Anon xxx

Re:Průměrná hrubá HPP mzda Java vývojáře v HK
« Odpověď #42 kdy: 30. 05. 2018, 17:44:31 »
Dnes jsem si byl sednout s lidmi z firmy a ukázalo se, že projekt manager má ještě znatelně méně, než já. Pracuji se dá říct v korporátu, který je zde také občas probírán. Ačkoliv si myslím, že mám slušné CV a ostatní kolegové nemají radost, když slyšeli, že bych šel o dům dál (neměl by moc kdo zastoupit mou vedoucí funkci a know-how), tak třeba poptávka v pojišťovně, která má dev v Hradci Králové mě nepozvala ani na pohovor - dle mě jsem poptával více peněz, než byli ochotni dát (70k). Na Java developer pozici mi to přišlo v Hradci akorát, ale asi ne.

Re:Průměrná hrubá HPP mzda Java vývojáře v HK
« Odpověď #43 kdy: 30. 05. 2018, 19:20:40 »
Proč se usmíváš?
tipuju, ze duvod je ten, ze dojizdet z pardubic je na pohodku - railjet/ec kazdou chvili, rano snidane, vecer pivko. JLV funguji. a s takovymle super dojizdenim nema smysl resit stehovani.
Děkuji za možnost editace příspěvku.

Milfaus

Re:Průměrná hrubá HPP mzda Java vývojáře v HK
« Odpověď #44 kdy: 30. 05. 2018, 19:39:16 »
Možná to měřil v sobotu ve tři ráno.

No, já jako pražák tyhle lidi miluju - díky nim tu máme výfuky a ucpáno.

Do centra se dostaneš jednoduše, nativní Pražáci jsou líní vepři, stačí si přivstat a přijet do práce na půl sedmou.
Z práce tak vypadneš taky dřív a zase to projedeš na pohodu.

Ale když je někdo debil a do práce jede na devátou, musí vyrazit v osm, protože cesta mu zabere hodinu a další hodinu odpoledne, když všichni jedou do zadeke. Jo, když jedu na jednání do Prahy, které musí začít v devět, tak si na projetí prahy dávám 70-80 minut. Jinak půl hoďka totálně v pohodě.