Průměrná hrubá HPP mzda Java vývojáře v HK

Anon xxx

Průměrná hrubá HPP mzda Java vývojáře v HK
« kdy: 26. 05. 2018, 23:18:25 »
Chtěl bych se zeptat, jaká je podle Vás průměrný HPP hrubý příjem, Java vývojáře po cca 6 letech v HK a okolí?

Pracuji v Java EE + Spring projekty a nově teď budu mít 55 000 na HPP i s řízením cca 10 lidí. Vzhledem k Praze se mi mzda nezdá být moc motivující, ale nevím přesné poměry v HK.

Díky


Milfaus

Re:Průměrná hrubá HPP mzda Java vývojáře v HK
« Odpověď #1 kdy: 26. 05. 2018, 23:40:16 »

Jestli myslíš HK vesnici Horní Krupá, Horní Kohoutov, Homolý Kopeček, Honzovo Království, tak je těch 55 celkem GooD.
Jestli HK myslíš tu vesnici u Pardubic, tak bych řekl, že to je dost málo.

V Praze bys dostal tak 2x až 3x tolik.
Resp. v Ostravě, Liberci nebo Brně tak 85-90 tisíc.

L.

Re:Průměrná hrubá HPP mzda Java vývojáře v HK
« Odpověď #2 kdy: 27. 05. 2018, 00:09:05 »
Jestli myslíš HK vesnici Horní Krupá, Horní Kohoutov, Homolý Kopeček, Honzovo Království, tak je těch 55 celkem GooD.
Jestli HK myslíš tu vesnici u Pardubic, tak bych řekl, že to je dost málo.

Podle mě myslí Hongkong.

Milfaus

Re:Průměrná hrubá HPP mzda Java vývojáře v HK
« Odpověď #3 kdy: 27. 05. 2018, 00:42:32 »
V tom případě se válí v prašulích, jeden Honkongský dolar jsou tak tři nebo čtyři koruny...

.

Re:Průměrná hrubá HPP mzda Java vývojáře v HK
« Odpověď #4 kdy: 27. 05. 2018, 02:59:12 »
Mylyjón neasi. Nezkoumej platy a koukej se něco naučit, ať padesátku máš aspoň měsíc, než tě vylejou.


Anon xxx

Re:Průměrná hrubá HPP mzda Java vývojáře v HK
« Odpověď #5 kdy: 27. 05. 2018, 08:31:39 »
Pardon, myšlen je Hradec Králové a Pardubice protože jsou hned vedle sebe.

Rayman

Re:Průměrná hrubá HPP mzda Java vývojáře v HK
« Odpověď #6 kdy: 27. 05. 2018, 09:01:38 »
Je to málo. Ten rozdíl 30-40K oproti Praze na podobné pozici mi přijde vysoký.

Anon xxx

Re:Průměrná hrubá HPP mzda Java vývojáře v HK
« Odpověď #7 kdy: 27. 05. 2018, 09:12:20 »
Souhlas, vím, že v Praze jsou tyto peníze, ale zkusme se na to podívat optikou toho, zda je to normální na poměry lokalit Hradce Králové a Pardubic.

Jinými slovy, pokud bych změnil zaměstnavatele v této lokalitě o kolik si můžu polepšit a chtěl jsem znát reálné čísla od lidí.

Chtěl bych si teď obejít pár pohovorů a moje představa na Hradec je při těchto zkušenostech cca 70 000 a ideálně jít, jako OSVČ, kde bych fakturovat něco okolo 100 000 Kč.

Změna bydlení do Prahy je teď pro mě z několika osobních důvodů nepřijatelné.

Existuje možnost HO třeba pro Prahu, ale i tuto variantu bych nyní nechtěl volit.

Je tedy podle Vás adekvátní 70k HPP / 100k OSVČ v Hradci Králové, nebo Pardubicích?

Milfaus

Re:Průměrná hrubá HPP mzda Java vývojáře v HK
« Odpověď #8 kdy: 27. 05. 2018, 09:21:05 »
Je to málo. Ten rozdíl 30-40K oproti Praze na podobné pozici mi přijde vysoký.

Ty voe  ;D
Máš pocit, že vedoucí týmu, který vede deset lidí s platem 70-85 tisíc, což je plat vývojáře, bude dostávat stejně, jako oni?  ::)

Blbec by za 55 tisíc v Praze dělal, to jo.
Ale nikdo normální by bylbci nesvěřil vedení 10ti lidí.
A pokud by se mu povedlo ututlat, že je blbec, pak by měl normální plat.


Senior Java Developer:
https://acjobs.jobs.cz/detail/?id=G2-1290717553-aden_brand0&rps=233
SENIOR JAVA DEVELOPER (70 – 100 000 Kč)

Pro idioty, jak to číst.
Oni chtějí dát 70 tisíc, ale uvědomují si, že za to nikoho neseženou, takže klidně dají to kilo.
Ty chceš vzít 140 tisíc, takže se sejdete na 120 tisících. Oni budou bručet, že jsi je vyšel dráž, ale za měsíc už o tom nikdo neví. Píšou to tu různý lidi úplně stejně, protože to tak prostě je!

A to je bez vedení lidí!
V normální firmě dostaneš 5% až 10% platu každého podřízeného.
Tj. kdyby vedl 10 podprůměrných picmochů s platem 40 tisíc, pak jen příplatek za vedení mu hodí k tomu kilu dalších ~35 tisíc.

borekz

  • ****
  • 492
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Průměrná hrubá HPP mzda Java vývojáře v HK
« Odpověď #9 kdy: 27. 05. 2018, 13:32:54 »
Existuje možnost HO třeba pro Prahu, ale i tuto variantu bych nyní nechtěl volit.
Většina firem nabízí HO jen část týdne, což "přespolním" nepomůže.

Anon xxx

Re:Průměrná hrubá HPP mzda Java vývojáře v HK
« Odpověď #10 kdy: 27. 05. 2018, 13:48:57 »
Zkusme se prosím držet lokality, tzn ne Praha, ale Hradec Králové + Pardubice.

Můj osobní odhad je cca pražský plat mínus 20% za Hradeckou lokalitu => to znamená cca těch 70 HPP hrubého.

Tuto sazbu bych chtěl na pohovorech oznámit, ale nepřestřelit lokalitu a nezavřít si tak dveře, kdybych byl mimo jejich očekávání. Všude se zmiňuje Praha, ale jiné kraje se tolik neprobírají a je známo, že práce je tam levnější.

Milfaus

Re:Průměrná hrubá HPP mzda Java vývojáře v HK
« Odpověď #11 kdy: 27. 05. 2018, 14:26:21 »
Můj osobní odhad je cca pražský plat mínus 20% za Hradeckou lokalitu => to znamená cca těch 70 HPP hrubého.

Hradec může být na úplně stejné úrovni jako Praha, protože korporáty dávají 13-tý a 14-tý plat, který by celkem měl dát jednu další výplatu. V Praze ten 13-tý a 14-tý plat není úplně obvyklý.

Ale hlavně chceš 5% z platu každého podřízeného.
Protože ty lidi vedeš, musíš je řídit (vést ≠ řídit), máš za ně zodpovědnost, máš zodpovědnost i za projekty, které dělají.

Jmenovitě:
  • Řízení  - přiděluješ práci tak, aby byla hotová maximálně rychle a dobře
  • Řízení  - postrčíš člověka do projektu, který mu bude sedět
  • Řízení  - vyčutneš člověka z projektu, který prasí
  • Řízení - jsi zodpovědný za dokončení projektů v rámci tolerance
  • Řízení - jsi zodpovědný za to, že se firma nedostane do sraček
  • Řízení - jsi zodpovědný za to, že se zákazník nedostane do sraček
  • Vedení- sundáš mu prachy
  • Vedení - přidáš mu prachy, dáš mimořádnou odměnu
  • Vedení - plánuješ dovolené s ohledem na projekty, vykatuješ člověka, co ti to chce rozbít
  • Atd...

Citace
Řízením lidí se myslí hlavně rozdělování činností tak, aby byly efektivní - někdy se také říká, že řízení je „dělání věcí správně". Vedením lidí se myslí pěstování jejich kompetencí (kompetence v tomto významu není pravomoc), aby byli schopni vykonávat práci sami. Vedení je dělání „správných věcí" (obě definice jsem si půjčil od S. Coveyho). Správné věci jsou myšleny jako věci mající význam z hlediska dlouhodobých cílů.

Za vedení deseti lidí bys měl mít zásadně víc peněz, než za vlastní programování.
To už bys vlastně ani programovat neměl, ale měl se starat o to, aby tým šlapal.

Měl bys svůj čas rovnoměrně rozdělit tak, aby všechna práce byla dobře odvedená, zkontrolovaná, všichni dělali co mají a všechno bylo uděláno správně. Programovat, jen když někdo z týmu na něčem shoří, nebo když si chceš trochu zablbnout.

Programátoři jsou vesměs nekompetentní debilové, kteří jsou schopní udělat naprosto idiotské GUI, nedokáží si po sobě program otestovat, nechápou zadaní napsané od obchodníka, nerozumí potřebám zákazníka. Jsou to vemena, která musíš velmi dobře řídit, tato práce vyžaduje ty nejlepší z nejlepších, protože programátoři jsou blbí a ještě k tomu nafoukaní.

Dělat píčusa programátora = fajn, za 70 tisíc jasně.
Ale dělat vedoucího a být za bandu píčusů zodpovědný, řešit ty průsery, za to by ti měli kurva dobře zaplatit.

amnistrator

Re:Průměrná hrubá HPP mzda Java vývojáře v HK
« Odpověď #12 kdy: 27. 05. 2018, 17:56:56 »
Průměrná php lopata si přijde tak na 100k. Jako Java vývojář neber nic pod 150k

milujilinux

Re:Průměrná hrubá HPP mzda Java vývojáře v HK
« Odpověď #13 kdy: 27. 05. 2018, 18:02:15 »
... Ale hlavně chceš 5% z platu každého podřízeného.
Protože ty lidi vedeš...
To se bralo před léty dnes by to bylo trochu málo. Běžně se počítá tak deset procent a pak je to jednoduchá matematika. Plat tak 150k, opice kolem 100k. Máš jich deset a tím pádem 10x10k navíc. A hned ti to vyskočí na krásných 250k - dělat vedoucího je super.

Milfaus

Re:Průměrná hrubá HPP mzda Java vývojáře v HK
« Odpověď #14 kdy: 27. 05. 2018, 18:21:26 »
To se bralo před léty dnes by to bylo trochu málo. Běžně se počítá tak deset procent a pak je to jednoduchá matematika. Plat tak 150k, opice kolem 100k. Máš jich deset a tím pádem 10x10k navíc. A hned ti to vyskočí na krásných 250k - dělat vedoucího je super.

Jo, já to beru jako 5-10%, ono hodně záleží, kolik ti podřízení berou.
Třeba vedoucí malého oddělení běžně má 10%, vedoucí velkého oddělení pak spíš těch 5%.
Hodně to bývá zastropované, třeba 130-150 tisíc max.

Vést 10 lidí = kurWa velká zodpovědnost.
Já bych si na to třeba netroufl, staral jsem se o půlku a bylo to akorát.

Sranda je, že čím kvalitnější lidi vedeš, tím spíš si sáhneš na těch 10%.
Ostatně dostáváš daleko zodpovědnější úkoly.
Já s tou tlupou neandrtálců (taky jsem neandrtálec), jsem si na ně nesáhl, měl jsem 6% za každého (Ale zase počítáno z mojí základní výplaty) + 30% k výplatě navíc odměny, pokud se všechno dařilo v termínu.

Jinak jsme to taky měli zastropovaný, nemohl jsi mít víc než člověk, co tě řídil ;D
Nikdy jsem na ten strop nenarazil, takže by mě vážně zajímalo, kolik ten ředitel rozvoje bral  ::)