X220 velká spotřeba po upgradu na 9-článkovou beterii

?

Re:X220 velká spotřeba po upgradu na 9-článkovou beterii
« Odpověď #30 kdy: 25. 05. 2018, 11:17:17 »
Jde o to, že Thinkpady a jiné korporátní stroje se často mimo dock, tedy bez připojení na adaptér, nepoužívají. Do docku, a tedy na adaptér, se připojují zcela automaticky, protože jinak s nimi člověk moc pracovat nemůže, neboť k docku má i připojené další dva monitory, klávesnici, myš a jiný externí HW, se kterým pracuje většinu času. Baterka je tedy většinu času na 100%, případně se při krátkých cyklech běhu bez adaptéru vybíjí jen jedna baterka ze dvou.

Přijdu z meetingu a automaticky strčím thinkpad do docku, kvůli všem těm periferiím, ale zároveň ho tím i dobiju.
U macbooku většinou user žádný takový dockovací návyk nemá, protože pracuje přímo na něm. Takže po návratu z meetingu většinou pokračuje user v práci na baterku, dokud není vybitá. Pak připojí adaptér a nechá ho připojený, dokud zase někam nejde.

Průběhy nabíjení a vybíjení budou tedy zcela odlišné.


dustin

Re:X220 velká spotřeba po upgradu na 9-článkovou beterii
« Odpověď #31 kdy: 25. 05. 2018, 11:33:47 »
K té podpoře v "linuxu". X220 mi na Mint Mate v. 17 i v.18 funguje bez jakýchkoliv dalších nastavení. Podpora víceprstých gest na touchpadu se musí zapnout checkboxem na nastavení myši. Netestoval jsem snímač otisku prstu, nepoužívám.

Podpora doku je také 100%, pamatuje si rozložení monitorů, po vložení do doku se samo přepne na dual monitor ve správném pořadí i rozlišení. Jen se pak při provozu na displeji bez doku nezobrazuje obrázek na ploše, což mi nepálí.

Dovedu si představit, že debian jakožto spíše serverová distribuce tohle nemá dotažené, ale desktopový Mint na tom funguje bez jakéhokoliv donastavení. Instalace je triviální, pokud člověk nechce nějaké vychytávky ala md raid na rootovském filesystému apod.

anonym

Re:X220 velká spotřeba po upgradu na 9-článkovou beterii
« Odpověď #32 kdy: 25. 05. 2018, 21:40:57 »
K té podpoře v "linuxu". X220 mi na Mint Mate v. 17 i v.18 funguje bez jakýchkoliv dalších nastavení. Podpora víceprstých gest na touchpadu se musí zapnout checkboxem na nastavení myši. Netestoval jsem snímač otisku prstu, nepoužívám.

Podpora doku je také 100%, pamatuje si rozložení monitorů, po vložení do doku se samo přepne na dual monitor ve správném pořadí i rozlišení. Jen se pak při provozu na displeji bez doku nezobrazuje obrázek na ploše, což mi nepálí.

Dovedu si představit, že debian jakožto spíše serverová distribuce tohle nemá dotažené, ale desktopový Mint na tom funguje bez jakéhokoliv donastavení. Instalace je triviální, pokud člověk nechce nějaké vychytávky ala md raid na rootovském filesystému apod.

Ty používáš na x220 ten hrozný touchpad? To nechípu. Je to asi nejhorší touchpad jaký jsem na notebooku měl, Navíc mi s nim skáče kurzor jakoby po malých skocích, ne plynule - na Linuxu i na Win. Používám trackpoint a ten touchpad mám vypnutý.

...

Re:X220 velká spotřeba po upgradu na 9-článkovou beterii
« Odpověď #33 kdy: 25. 05. 2018, 21:45:26 »
Takže ta baterka je asi v pohodě, prostě nějak ji nedělalo obře částečné dobíjení. Resetoval jsem ji a s Win 7 má páru jako hrom. Na Win 10 byla chcíplá rychle.

...

Re:X220 velká spotřeba po upgradu na 9-článkovou beterii
« Odpověď #34 kdy: 25. 05. 2018, 21:48:47 »
Jinak  ta x220 je neskutečný nezmar, je to nejlepší notebook jaký jsem měl, škoda že jsem to nevěděl dřív, že jsou to takové neskutečné mašiny. Ovšem můj další Nb už  asi lenovo nebude, přijde mi že ty nové jsou už nicmoc, i software je už takový čínský gejošský, např. na Win 10 Lenovo Solution centre nebo co to je za sračku, startuje to několik vteřin a lítají tam gejošské obrázky asiatů, asi se to někam připojuje. Další můj NB bude asi dell s trackpointem.


...

Re:X220 velká spotřeba po upgradu na 9-článkovou beterii
« Odpověď #35 kdy: 25. 05. 2018, 21:49:58 »
Akorát mě trochu znervozňuje že mi v te x220 pískají občas elektrolytické kapacitory, asi půjdou brzy do kytek. Ale s tím si snad opravář poradí.

Ho

Re:X220 velká spotřeba po upgradu na 9-článkovou beterii
« Odpověď #36 kdy: 25. 05. 2018, 21:56:14 »
Není důvod aby v dokině byla baterka na 100%. PM ve win7 a stejně tak i v linuxu jde nastavit start i stop nabíjení.

...

Re:X220 velká spotřeba po upgradu na 9-článkovou beterii
« Odpověď #37 kdy: 25. 05. 2018, 22:00:04 »
No já už mám každopádně dost toho nabíjení na 90%, kašlu to a pojedu na 100%. Nové baterky stojí pár šupek a repas není těžký. Navíc, ty baterky se musí baloancovat, když jsou zapojeny v serii, a balancery u těch řídících jednotek zpravidla začnou balancovat až když je baterka nabitá na 100%.

?

Re:X220 velká spotřeba po upgradu na 9-článkovou beterii
« Odpověď #38 kdy: 26. 05. 2018, 01:03:35 »
Vsak original baterka stoji litr a bez problemu a pece vydrzi radu let.

Mimochodem, moje x220 nema na windows zadny problem se spotrebou ani touchpadem. pod linuxem je touchpad pouzitelny hure, jako by pohyb nebyl vyhlazen a kurzor se trepe.

Novejsi xka maji touchpady horsi, nebot jsou cely takovy divny kejvaci a klikaci. postupne se to zase lepsi.

Rozebiratelnost novych modelu uz je ale o necem jinym, nebot je spodek vyndavaci vcelku, a meni se skrz nej i klavesnice. Jinak viko obrazovky uz je docela mekky a po chvili v batohu mam na lcd obtisklou klavesnici. trpi na to sposta laptopu, ale x220 je fakt odolna

Mint vyzkousim.

Rohlik s dzemem

Re:X220 velká spotřeba po upgradu na 9-článkovou beterii
« Odpověď #39 kdy: 26. 05. 2018, 11:44:41 »
Už šestý rok používám v Lenovo X series originální baterii tak, že když je v doku, tak se nabíjí do plna, a každý den dojde minimálně jednou k jejímu  částečnému až plnému vybití.

Kód: [Vybrat]
native-path:          BAT0
  vendor:               SANYO
  model:                45N1023
  power supply:         yes
  updated:              So 26. května 2018, 11:38:33 CEST (43 seconds ago)
  has history:          yes
  has statistics:       yes
  battery
    present:             yes
    rechargeable:        yes
    state:               charging
    warning-level:       none
    energy:              36,52 Wh
    energy-empty:        0 Wh
    energy-full:         43,2 Wh
    energy-full-design:  62,16 Wh
    energy-rate:         25,1 W
    voltage:             12,839 V
    time to full:        16,0 minutes
    percentage:          84%
    capacity:            69,4981%
    technology:          lithium-ion

Druhou baterii (s větší kapacitou) mám v šuplíku nabitou na 40 procent. Když někam jedu, tak nabiju tu ze šuplíku, jinak hobluju tuhle, a čekám kdy odejde.

olfne

Re:X220 velká spotřeba po upgradu na 9-článkovou beterii
« Odpověď #40 kdy: 26. 05. 2018, 13:06:08 »
neboť k docku má i připojené další dva monitory, klávesnici, myš a jiný externí HW, se kterým pracuje většinu času.

Přijdu z meetingu a automaticky strčím thinkpad do docku, kvůli všem těm periferiím

U macbooku většinou user žádný takový dockovací návyk nemá,
. Takže po návratu z meetingu většinou pokračuje user v práci na baterku, dokud není vybitá.

 Pak připojí adaptér a nechá ho připojený, dokud zase někam nejde.

Průběhy nabíjení a vybíjení budou tedy zcela odlišné.

To je nějaký urban Legend nebo studie PRO BONO Medián?

Normální lidi měří spotřebu+výdrž ve wattech ne v hromech nebo minutách.. Možná ještě má smysl zaznamenvávat stav mAh před a po, kdyby náhodou OS chytračil s předčasným vypínáním (což ostatně ale právě je žádané, že každý si dle své preference určí, do jaké mrtě vybije baterku).

Přesně tak, Lenov settines nebo Lenovo centre  - ačkoli umí skutečně i nějaké věci navíc (nastavit focus na kameře), tak to mají vyřešené z UX hlediska k poblití a - prostě metro styl, co nejméně informací, co nejvíc dotyků a svajpů.