pfSense a vmWare

pfSense a vmWare
« kdy: 22. 05. 2018, 07:47:45 »
Ahoj,
pokouším se rozjet na vmWare ESXi 6.7 pfSense 2.4.3 . V současnosti mi to běží nezvirtualizované se čtrnácti VLANami.

Bohužel, když zkusím pro každou VLANu nastavit Port Group a pak přidám virtuální mašině síťovku (komunikace s VLAN sítěmi chodí), tak brzy narazím na omezení 10 NIC na jednu virtuální mašnu  :(

Když zvirtualizovanému pfSensu nastavím VLANy přímo v něm, tak mi "tagování" nepřechází přes virtual standart switch. Víte ještě někdo jinou cestu?


Vilith

  • *****
  • 660
    • Zobrazit profil
Re:pfSense a vmWare
« Odpověď #1 kdy: 22. 05. 2018, 08:29:10 »

Re:pfSense a vmWare
« Odpověď #2 kdy: 22. 05. 2018, 09:34:33 »
PERFEKTNÍ postrčení. Úplně jsem přehlédl, že mám na výchozím Port group VLANu 0 a že existuje číslo VLANy 4095, které povoluje VGT Mode. Fyz. switch nastaven dobře, takže vše funkční dle požadavku ;) Ještě jednou díky.

Re:pfSense a vmWare
« Odpověď #3 kdy: 22. 06. 2018, 08:40:46 »
Po určité době provozu jsem zjistil (Zabbix) že čas odčasu vypadne paket, když pinkám na firewall. Připojení mám pfsense vSwitch <-> TRUNK <-> Netgear GS728T . je to +- na 500 packetů / 2 packety ztracené. Když z toho TRUNKu vyhodím jedno UTPko, tak je po problému.

Na běh sítě to nemá viditelný vliv, jen nevím, zda se tím mám zabývat, či nikoliv. Zabbix docela prudí.

Skvor

Re:pfSense a vmWare
« Odpověď #4 kdy: 22. 06. 2018, 13:57:06 »
Ja mel takhle nakoplej switch, sem tam vypadl jeden nebo dva pakety na pc to nebylo poznat, ale terminaly s tim meli docela problem. Trvalo dost dlouho nez jsem to nasel a kazilo to celou sit ...