Podezřele moc recenzí firem na Atmoskop.cz

Jeníček a Mařenka

Podezřele moc recenzí firem na Atmoskop.cz
« kdy: 20. 05. 2018, 12:23:00 »
Dobrý den,
přijde mi dost podezřelá stránka Atmoskop.cz, kde se dávají recenze firem. Znám Glassdoor.com, který je takové asi největší centrum recenzí a na českém internetu, když zadám "jmeno_firmy recenze" tak mi ani na několika stránkách nevyjede žádná česká hodnotící webovka. Teď jsem se ale dostal k Atmoskop.cz přes root.cz, protožee tady na to někdo hodil odkaz, a přijde mi to dost podezřelé. Malé neznámé firmy tam mají spoustu recenzí, např. frima Artin jich má nějakých 45. Přitom třeba obří korporát typu CGI tam má jen jednu jedinou recenzi, akčkoliv recenzí na Glassdoor.com má v rámci ČR nějakých řekněme 30.

Lidi prostě nepíší tak často recenze a na Atmoskop.cz jich je hodně a ještě jsou navíc všechny takové pitomě (podezřele) krátké, jak z nějakého generátoru - přitom na glassdoor.com když už lidi píšou recenzi, tak se alespoň trochu rozepíšou o te firmě.

Přijde mi proto, že Atmoskop.cz trochu zavání podvodem.


Jeníček a Mařenka

Re:Podezřele moc recenzí firem na Atmoskop.cz
« Odpověď #1 kdy: 20. 05. 2018, 12:26:50 »
Možná je to taky důsledek toho, že si ten Atmoskop.cz vzaly do prarády nějaké HR a začaly tam psát kraviny ke svým firmám, aby nabraly lidi. Toho jsem si už všiml u jedné menší české firma na glassdoor.com, že to tam vypadalo, jako kdyby si tam někdo z HR nebo vedení značně zkrášloval reputaci.

admnistrator

Re:Podezřele moc recenzí firem na Atmoskop.cz
« Odpověď #2 kdy: 20. 05. 2018, 13:13:30 »
Normalni vec. Kdyz chces rozjet seznamku tak ji taky naplnis falesnyma profilama aby to vypadalo ze se neco deje ... .

Spis je zajimave, ze nekde sehnali databazi firem. Kdyz tam zadam nasi firmu tak vyjedou i vsechny predchozi i uz neexistujici firmy.

Jeníček a Mařenka

Re:Podezřele moc recenzí firem na Atmoskop.cz
« Odpověď #3 kdy: 20. 05. 2018, 13:35:22 »
Takže je to další hnůj na české Internetu z rodiny stránek Jobs.cz, Prace.cz atd.

Já se divím kteří tragédi byli ochotní vůbec na takovémto projektu pracovat. Mě kdyby někdo v práci řekl, že mám vytvořit takovýto hnůj, tak je pošlu dopr., ale vidím, že javascriptáři a frontendáři celkově s takovýma věcma problém nemají a jako cvičené bezcharakterní opice provedou co se jim zadá.

Jeníček a Mařenka

Re:Podezřele moc recenzí firem na Atmoskop.cz
« Odpověď #4 kdy: 20. 05. 2018, 13:41:16 »
Viz recenze firmy Artin:

https://www.atmoskop.cz/nazory-na-zamestnavatele/2955702-artin-spol-s-r-o?employees=current
Citace

Oceňujem to že mi aj ako úplnému začiatočníkov dali prvú šancu spoznať aký je život v IT. Hneď od začiatku ma vela naučili.
Co by zlepšil/a?
Zlepšiť by sa mohla podpora u zákazníkov. Mne osobne tam chýba nejaké to zázemie ako bolo v Artine


Asi jim tady nějak blbě zafungoval generátor a u recenzí na Artin je takováto kravina. Tzn. pointa té webovky je taky ta, že si personálka, nebo co za hoven to vlastní, (je to stejná rodina jako jobs.cz) tam píše recenze, kde vyzdvihuje vlastní zákazníky a háže hnůj na konkurenci.

Je mi fakt z těchto firem na blití, neskutečné jací bezpáteřní sráči podnikají.


Jeníček a Mařenka

Re:Podezřele moc recenzí firem na Atmoskop.cz
« Odpověď #5 kdy: 20. 05. 2018, 13:47:15 »
Citace
Co oceňuje?
Dobrý kolektiv, tah na branku, flexibilita.
Co by zlepšil/a?
Nic mě nenapadá - kdybych věděl, tak bychom na tom již dělali.


Co oceňuje?
Rodinná atmosféra, kterou jen tak někde nepotkáte. Příjemné prostředí pro práci, kolegové, se kterými se pobavíte, spousta společných akcí, do kterých se můžete zapojit. Schopní lidé.
Co by zlepšil/a?
Až budeme v Brně společně v jedné budově, nebude snad co vyčíst. Rozhodně nestagnujeme, pořád se něco zlepšuje. Do zlepšení se zapojujeme všichni.

Co oceňuje?
Líbí se mi, že se snaží stmelovat kolektiv společnými akcemi.
Co by zlepšil/a?
Stravenky by mohli mít větší hodnotu.

Atd. atd., neskutečná snůška z generátoru hoven, který si firma Artin zřejmě nějak nechala dojednat.

.

Re:Podezřele moc recenzí firem na Atmoskop.cz
« Odpověď #6 kdy: 20. 05. 2018, 15:09:39 »
Já si myslím, že když někdo přijde na root s pitomým tématem o pitomém webu, tak je buď úplnej debil, nebo doufá, že nažene nějaké návštěvníky, takže vlastně pořád debil.

admnistrator

Re:Podezřele moc recenzí firem na Atmoskop.cz
« Odpověď #7 kdy: 20. 05. 2018, 16:36:48 »
Já si myslím, že když někdo přijde na root s pitomým tématem o pitomém webu, tak je buď úplnej debil, nebo doufá, že nažene nějaké návštěvníky, takže vlastně pořád debil.
Nicmene na tema otevrels, precetl ho, pak ti za to stalo ho komentovat a ted to znovu ctes ... pak kdo je d.bil ... .

i

Re:Podezřele moc recenzí firem na Atmoskop.cz
« Odpověď #8 kdy: 20. 05. 2018, 20:19:11 »
Osobně bych na root-u očekával spíš protinávrh, jak podobnou službu udělat jinak tak aby byla důvěryhodná.

Je jasné, že té důvěryhodnosti, by v české kotliné neskutečně pomohla decentralizace, mám totiž pocit že prodejnímy provozovately webů se to tu jen hemží. Prostě by takováto sluźba neměla mít centrální server, jinak lze zmáčknout nebo uplatit jeho provozovatele, a plnit tam nepravdy.

Dobře,  technologie decentralizovaných webů již existují, i když mám pocit , že minimálně 50% čtenářů root-u o nich kupodivu neví.

Jak zajistit, že informace které se tam píši jsou pravdivé a psali je skutečně (ty role) které je měli psát ?

Netvrdím, že to, se zachováním anonymity pisatele lze, ale zatím mě napadá toto: Chtělo by to podobnou technologii jako mají některé kryptoměny. Zatím nevím přesně jak, snad něco jako že by zpráva mohla být podepsána klíčem (adresou krypto-peněženky již existující a opensource kryptoměny), na které je určitá částka, to jsou věci které si lze zkontrolovat veřejně. Sice to říká jen to, že podepisovatel tohoto oznámení disponuje těmito penězi, nic víc,  o té pravdivosti to moc říkat nemusí, ALE pokud těch zpráv bude hodně a byli by na objednávku, tak budou podepsány timtéž klíčem, nebo na těch adresách bude málo peněz, nebo ten kdo si to objednal musí uložit hodně peněz.

netvrdím, že to tu pravdivost zajistí, jen tvrdím to, že to prodraží podvod.

Také netvrdím že toto je spásné řešení, ale zde na rootu, pokud tu nejsou jen kresliči frontendů, tak by se třeba postupným vylepšováním (evoluce) mohl vyvynout nápad jak podobnou věc udělat bez centrální autority a důvěryhodně, třeba právě zapomocí kryptografie a tím i zatopit těm, které takové hlouposti dělají na kšeft.



sd

Re:Podezřele moc recenzí firem na Atmoskop.cz
« Odpověď #9 kdy: 21. 05. 2018, 03:40:54 »
Jde o hezký teoretický koncept, který se nikdy neuchytí.

Yarda

Re:Podezřele moc recenzí firem na Atmoskop.cz
« Odpověď #10 kdy: 21. 05. 2018, 09:22:27 »
Tak jsem se tam kouknul na nejmenovanou firmu, kde jsem měl to potěšení být zaměstnaný. Našel jsem komentář:
-----------------
Co oceňuje? Perfektní kolektiv. Poctiví lidé. - Tak tohle mne rozveselilo. Kde se ti šmudlové schovávali, když jsem tam pracoval?
Co by zlepšil/a?
Žádný ohled na zaměstnance. Žádné výhody a žádné peníze. Za vydělané peníze se nelze postavit na vlastní nohy. - Tak to podepisuji.
------------
Takovýhle firmiček co jejich zakladatel měl tulení nemoc, ale z něčeho žít musí se vyrojilo poměrně dost.
Třeba tahle:
https://www.proverenaspolecnost.cz/
Na kolika obchodech je ten jejich certifikát vylepený. Jednou jsem narazil na diskusi kde se diskutující shodli, že ten certifikát nemá cenu ani toho papíru co je na něm vytištěný.
Nebo třeba tohle:
https://pc.poradna.net/questions/1688575-prisel-mi-emajl-nevim-co-si-o-nem-myslet

i

Re:Podezřele moc recenzí firem na Atmoskop.cz
« Odpověď #11 kdy: 21. 05. 2018, 09:49:37 »
Jde o hezký teoretický koncept, který se nikdy neuchytí.

Ano chápu, že většina uživatelů tyto principy nepochopí, Ale když to začne používat pár lidí kteří tyto principi chápou, tak se časem přidají i ti uživatelé, ( třeba i jen proto, že to ostatní také používají ). Poté, když se někdo bude snažit ovlivnit statistické výsledky těchto informací, tak zjistí že narazil na decentralizaci ( neexistuje subjekt na kterého "působit" ) a na kryptografii ( nelze falšovat ).

Jediné co je k tomu potřeba, je zajištění vzácnost klíčů, to jest mechanizmus, který zajistí, aby si jich nikdo nemohl nasekat velké množství a vytvářet reference na kšeft.

Zatím jediné řešení které vidím je něco na způsob (Key Signing Party), ale bylo by to asi na úkor ztráty anonymity.

Tento mechanizmus pomůže ve spoustě dalších věcí, v politice, decentralizované zpravodajství, řešení problémů zaručených zpráv. Internet je plný hoaxů a dalšího smetí, ale ztráta anonimity není to nejšťastnější řešení.  Kdyby se našel způsob, jak zajistit, že si každý anonymní uživatel může občas, vytvořit novou identitu, ale nemůže jich nasekat deset za minutu a to ani velká organizace, schopna provozovat stovky strojů paralelně, tak by tento problém byl vyřešen.

Nechápeš přesně o co se jedná ? tak se zeptej ! i tím přispěješ.

Máš nápad který by k tomuto cíli mohl vést ? třeba i nedokonalý ? nevadí, sem s ním, třeba ho někdo vylepší.


gd

Re:Podezřele moc recenzí firem na Atmoskop.cz
« Odpověď #12 kdy: 21. 05. 2018, 10:04:19 »
Osobně bych na root-u očekával spíš protinávrh, jak podobnou službu udělat jinak tak aby byla důvěryhodná.

Je jasné, že té důvěryhodnosti, by v české kotliné neskutečně pomohla decentralizace, mám totiž pocit že prodejnímy provozovately webů se to tu jen hemží. Prostě by takováto sluźba neměla mít centrální server, jinak lze zmáčknout nebo uplatit jeho provozovatele, a plnit tam nepravdy.

Dobře,  technologie decentralizovaných webů již existují, i když mám pocit , že minimálně 50% čtenářů root-u o nich kupodivu neví.

...
Co to plácáš hochu? Proč by měli čtenáři root přicházet s řešením nějakého pracovního portálu? A proč si myslíš, že minimálně 50 procent neví o decentralizaci? Seš trochu mimo 8) 8) Portály které fungují už existují ....

Tady je problém, že nějaký vykuk založil několik webů a nacpal na ně falešné recenze které vygeneroval v nějakém pochybném generátoru ho-en. Lituji každého chudáka co se tam přihlásí. To je celé.

Yarda

Re:Podezřele moc recenzí firem na Atmoskop.cz
« Odpověď #13 kdy: 21. 05. 2018, 10:07:59 »
Tak mne napadlo jak se tohle porovná s GDPR (nebo jak se ten nesmysl co nám zase vymyslela C. & K. Slavná Evropská Ůnyje jmenuje).

i

Re:Podezřele moc recenzí firem na Atmoskop.cz
« Odpověď #14 kdy: 21. 05. 2018, 11:03:48 »
Co to plácáš hochu? Proč by měli čtenáři root přicházet s řešením nějakého pracovního portálu?

Protože předpokládám, že by to mohlo být jedno z mála míst kde se hromadí osoby tohoto schopné. hochu.

... A proč si myslíš, že minimálně 50 procent neví o decentralizaci? Seš trochu mimo 8) 8) Portály které fungují už existují ....

Protože se podle toho chovají, nebo to je jen neochota neudělat nic z čeho nekouká osobní zisk ? Další varianta by byla, že nechápou výhody decentralizace, to by ale bylo v rozporu z předchozím bodem.

Můžeš uvést konkrétní příklady portálů které fungují a jak jsou zabezpečené proti externím vlivům, případně placené desinformace ? Asi by to bylo duchaplnější než pouhé konstatování že existují. Takhle to mohu snadno zpochybnit.

Tady je problém, že nějaký vykuk založil několik webů a nacpal na ně falešné recenze které vygeneroval v nějakém pochybném generátoru ho-en. Lituji každého chudáka co se tam přihlásí. To je celé.

Ano, v demokratickém zřízení si kdokoliv může založit web který může hlásat témněř cokoliv, a když za to dostane patřičnou finanční injekci , tak bude hlásat přesně to, co si přeje chlebodárce.

Pokud ale někomu bude tato situace skutečně lést na nerv, tak má možnost drobným mentálním příspěvkem se zůčastnit evoluce myšlenky, díky které by výše zmíněné chování přestalo být výhodné. Můj původní příspěvek měl být chápan jako zárodek takovéto evoluce.