Jak zamezit androidu komunikovat datově?

android data

Jak zamezit androidu komunikovat datově?
« kdy: 17. 05. 2018, 22:42:24 »
Ahoj, chtěl bych vědět, jak zablokuji v androidu ,aby se nemohl připojit přes data operátora. Bohužel jsem zjistil, že i na 10 let starém mobilu funguje to, že po vložení jiné nové SIM si automaticky odněkkud (víte odkud, ze sítě ne..., tak odkud, z nějaké DB nebo ze sim přímo) načte APN. Pak se může stát, že se třeba připojil, když jsem neměl nastavené defaultně, aby se na veškerá připojení ptal (a přesto to nefungovalo správně, při otevření mailu, kde byly linkované prvky, jsem viděl ikonku EDGE aniž by se ně něco ptal nebo natož bylo někde definováno, že daný Cíl s daným APN je někde nastaven)

Hádám ,že na androidu to bude ještě horší. CO víc, možná se ani bez dat použít nebude moc (ostatně byl horor známéu poslat kontakt, přijde mi uhozené, že snad někdo by k tom využíval komunikaci přes internet, natož google účet), nebo snad ani zprovoznit k používání.
Navíc uplně je mi k blití z nějakých updatů. nechci aby se telefon rozhodl připojit a utratit třeba 48 Kč za 48MB update.

Tedy něco, co by prostě hned po vložení SIM zaručilo, že prostě data nebudou využívána. Nepočítám možnost, že si zablokuji data u operátora.
« Poslední změna: 17. 05. 2018, 23:12:25 od Petr Krčmář »


Pako

Macíku, a jak to je teda s tím deklem od MacBooku? Už se ti ho podařilo otevřít bez toho aby si toho zbytek hardware všimnul?

Rosta

Re:Jak zamezit androidu komunikovat datově?
« Odpověď #2 kdy: 17. 05. 2018, 23:31:30 »
Jednoduse vypnes cellular data.

xxxxx

Re:Jak zamezit androidu komunikovat datově?
« Odpověď #3 kdy: 18. 05. 2018, 00:00:41 »
Pokud je mi známo (z praxe), tak default jsou data vypnutá. I wifi. I na různých verzích androidu - od starých po nové. Při prvotní "instalaci" androida se přímo dovoluje, ptá, zda se smí připojit. Jak data sim, tak wifi, zvlášť. A pokud nepovolíš, nepřihlásí se. Ani jedno.

Jediné automatické zapnutí je, že si pamatuje stará nastavení při restartu - pokuds měl předtím zapnuté, automaticky se zapne i po reboot. Ale třeba při vymazání do továrního nastavení (pak je reboot) mi to vždy zrušil, co si pamatuji.

Některé programy (pokud jim povolíš práva, resp. na to v právech při instalaci upozorňovala), mohla data zapínat (třeba widget, ale mohl kdokoli, komus povolil). Ale nově je to tuším hodně omezené. Už ani nevím. Už jsem se s tím dlouho nesetkal (ani v okolí).

Jenda

Re:Jak zamezit androidu komunikovat datově?
« Odpověď #4 kdy: 18. 05. 2018, 06:24:25 »
Můj LineageOS na Nexusu je v tomto disciplinovaný. Ale samozřejmě u OEM Androidu s bloatware, nebo i LineageOS na HW, který vyžaduje zanechat některé proprietární démony od výrobce, tohle může být jinak.


Re:Jak zamezit androidu komunikovat datově?
« Odpověď #5 kdy: 18. 05. 2018, 07:06:58 »
Ahoj, chtěl bych vědět, jak zablokuji v androidu ,aby se nemohl připojit přes data operátora.
Vypnete „Mobilní data“. Bývá na to tlačítko přímo v rychlých volbách systémového nastavení.

PeterK

Re:Jak zamezit androidu komunikovat datově?
« Odpověď #6 kdy: 18. 05. 2018, 08:04:12 »
moje skusenosti su take, ze na 100% to ani moc nejde (mam Android 6.0, aj starsie)
Rosta: ako pisas operator to uctuje inak ako to meria mobil - takze aj ked realne nic neprenesiete operator zauctuje
Filip: ak mas vypnute "Mobilni data" tak to androidu nebrani to skusat (meni sa ikonka)

Osobne sa mi bezne stane, ze si na mobile najdem SMS typu: preniesli ste 20kB a bol vam zauctovany poplatok 0.50Eur dalsie data mate dnes bezplatne
Kludne sa mi to stane aj ked mam mobil v noci na nabijacke v pokryti Wifi.
Mobilne data mam trvalo vypnute a zapinam ich iba ked naozaj potrebujem.

čtů regulátor

Re:Jak zamezit androidu komunikovat datově?
« Odpověď #7 kdy: 18. 05. 2018, 09:23:40 »
To jsou šmejdské praktiky operátorů. Hlavně O2 je tím proslulý. Už tohle přenáší i na volání " přeDPLadenku", kdy stačí jednou za den zavolat a stojít to 2cku.

Ale jsou i operátoři, kteří bez datového balíku účtují poměrně. Sice 0.1 Kč za 100kB , ale právě na občasné čtení mailu OK.  Jen bohužel kvůli granularitě 0.1MB stojí jedno přečtení 0.1Kč. S datovým balíkem prý počítají po 1kB. Nechápu tu logiku.

Re:Jak zamezit androidu komunikovat datově?
« Odpověď #8 kdy: 18. 05. 2018, 09:35:45 »
Filip: ak mas vypnute "Mobilni data" tak to androidu nebrani to skusat (meni sa ikonka)
Nevím, co máte za upravený Android, ale mně to Android (Google Nexus S, LG, různé Samsungy) nikdy „nezkoušel“ a ikona se neměnila.